To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kompas Górski na lato 2019

Kompas Górski na lato 2019

Kompas Górski na lato 2019 – najnowsze wydanie jedynego w swoim rodzaju przewodnika na rozpoczynający się właśnie sezon turystyczny właśnie trafia w ręce Czytelników! 

Nietuzinkowe wydawnictwo, w całości poświęcone wszelkiego rodzaju atrakcjom Krainy Ducha Gór, przygotowane wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i naszą redakcję, jest dodatkiem specjalnym do aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich” z 18 czerwca 2019 r. (dostępnym w sprzedaży także w postaci elektronicznej). Bezpłatne egzemplarze wiosennego „Kompasu Górskiego” wkrótce trafią także do puntów informacji turystycznej i obiektów turystycznych w całym regionie. Znaleźć można je będzie w dobrych hotelach, biurach podróży, obiektach uzdrowiskowych, sportowych i rekreacyjnych. Znacząca część 30-tysięcznego nakładu drukowanej postaci wydawnictwa trafia także do ważnych punktów dystrybucji w innych częściach Polski. Takiego przewodnika nie może zabraknąć w ekwipunku turysty i domach mieszkańców regionu ceniących aktywny wypoczynek w naszej wspaniałej krainie oraz ciekawych jej bogactw.

Na łamach Kompasu Górskiego, wydawanego cyklicznie na kolejne pory roku, prezentujemy wszelkie walory turystyczne regionu, skarby przyrody i kultury, bogactwo historii, ciekawe miejsca, jakie warto zobaczyć oraz kalendarz wydarzeń, jakich nie można przegapić.

W Kompasie Górskim na lato 2019 m. in.:
- Misja apollo, czyli o powrocie wyjątkowego motyla w Sudety,
- Dlaczego na górskie wycieczki zabierać trzeba mapę,
- Pańskie rozrywki pod Karkonoszami – jak arystokracja bawiła się przed laty w Kotlinie Jeleniogórskiej, jak zdobywała szczyty i co przetrwało z tamtych czasów,
- Wędrówka w Górach Izerskich,
- Rowerowe Olbrzymy
- Odpoczynek w Jagniątkowie,
- Spacer śladami karkonoskich Laborantów pod Śnieżką,
- Wakacyjne wydarzenia pod Szrenicą,
- Górskie uzdrowisko pełne atrakcji,
- Laboratorium i wystawy szkła w Jeleniej Górze,
- Lwóweckie Lato Agatowe 2019 w blasku rubinów i szafirów,
- Gorące imprezy w Termach Cieplickich,
- Najwyższy plac zabaw i orient w Przesiece,
- Skarby Ducha Gór,
- Książki do plecaka,
- Praktyczny informator przydatny mieszkańcom regionu i odwiedzającym nas gościom.

Na łamach Kompasu Górskiego zachęcamy także do udziału w piątej już edycji konkursu fotograficznego ZOBACZ DUCHA GÓR.
Zapraszamy do lektury!

Uwaga! Jeśli gospodarze obiektów turystycznych, do których wcześniej nie dotarł „Kompas Górski”, chcieliby udostępnić nasz bezpłatny przewodnik swoim gościom, prosimy o kontakt. Wszystkich gestorów branży turystycznej chcących dołączyć do grona partnerów nietuzinkowego przedsięwzięcia, włączyć się do przygotowania kolejnych wydań Kompasu Górskiego i przedstawić swoją ofertę na ich łamach , zapraszamy do współpracy. Fundacja Nowin Jeleniogórskich: tel. 756424410, e-mail: fundacja@fundacjanj.org.