To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
grudnia 16, 2014 09:34 przed południem

Wczoraj ukonstytuowały się władze samorządowe województwa dolnośląskiego. Marszałkiem ponownie został wybrany Cezary Przybylski, przewodniczącą Sejmiku – Barbara Zdrojewska.

grudnia 15, 2014 03:12 po południu

Anna Konieczyńska z Platformy Obywatelskiej została nowym starostą jeleniogórskim. Zastąpiła Jacka Włodygę, który pełnił tę funkcję od 12 lat. Spory udział w rządzeniu będzie miał też PSL. Nie obyło się bez zgrzytów w nowo zawiązanej koalicji.

grudnia 10, 2014 01:18 po południu

– Będę słuchała ludzi, bo nie jestem zwolenniczką systemu zarządzania autorytarnego, cenię sobie pracę zespołową – powiedziała Bożena Wiśniewska, która wczoraj oficjalnie objęła funkcję burmistrza Kowar. Ślubowania w ostatnich dniach złożyli także inni kandydaci w gminach, wybrani w drugiej turze wyborów.

grudnia 7, 2014 10:55 przed południem

Prawo i Sprawiedliwość w Jeleniej Górze organizuje wyjazd na manifestację 13 grudnia do Warszawy. Nie chodzi o rocznicę wybuchu stanu wojennego, ale o „zafałszowane” wybory samorządowe.

grudnia 1, 2014 10:36 przed południem

Dotychczasowy wójt gminy Zgorzelec, Kazimierz Janik, będzie się teraz udzielał w sejmiku województwa dolnośląskiego. O zwolnione stanowisko w gminy walczyli w drugiej turze popierany przez Janika Piotr Machaj, dotychczasowy wicewójt, oraz Mirosław Celuch, były radny powiatowy. Ostatecznie zwyciężył Machaj, na którego zagłosowało 1 695 osób, a za Celuchem było 1 166 osób. Przewaga nie budzi wątpliwości ale wcale nie jest duża. Nowy wójt będzie musiał ciężko pracować, by umocnić swą pozycję.

grudnia 1, 2014 09:51 przed południem

Rafał Gronicz przez trzecią kadencję pełnić będzie funkcję burmistrza Zgorzelca. Ten wyczyn nie udał się jeszcze żadnemu z jego poprzedników. W niedzielnych wyborach Gronicz pokonał swego kontrkandydata, Sławomira Zawadę (PiS), w sposób nie budzący żadnych wątpliwości. Na Gronicza zagłosowało 5 577 osób, natomiast za Zawadą opowiedziało się 2 812 osób, a więc dwukrotnie mniej. Łącznie, w ponad trzydziestotysięcznym mieście, do urn poszło 8 389 osób.

grudnia 1, 2014 09:33 przed południem

Artur Bieliński, który przez ostatnie 4 lata sprawował funkcję starosty zgorzeleckiego, utrzymał władzę. Decyzją nowo wybranej Rady Powiatu Zgorzeleckiego będzie gospodarzem powiatu przez następne 4 lata. Wicestarostą został Andrzej Tyc, w przeszłości starosta zgorzelecki. Natomiast w skład zarządu powiatu weszli: Ireneusz Owsik – jedyna osoba w zarządzie spoza rady, której przypadła rola tzw. języczka u wagi, Małgorzata Sokołowska – dotychczasowy wiceburmistrz Pieńska, oraz Kazimierz Słabicki, były wicewójt gminy Zgorzelec.

listopada 30, 2014 11:16 po południu

Pierwsze doniesienia o wynikach wyborów wskazują, że mieszkańcy w większości postawili na nowych szefów miast i gmin.

listopada 30, 2014 10:51 po południu

To dane nieoficjalne, jakie spłynęły do sztabu komitetu wyborczego „Razem zmieniamy Jelenią Górę” z obwodowych komisji wyborczych. Wynika z nich, że Marcin Zawiła zostanie prezydentem na kolejną kadencję. Po ogłoszeniu sumarycznych danych w sztabie zapanowała euforia.

listopada 29, 2014 09:31 przed południem

Od północy trwa w Polsce cisza wyborcza. W wielu gminach regionu jeleniogórskiego, także i w samej Jeleniej Górze, odbędzie się jutro druga tura wyborów samorządowych.

listopada 27, 2014 03:02 po południu

Dzisiaj odbyło się zaprzysiężenie nowego wójta i odbyła się pierwsza sesja rady gminy w Mysłakowicach. Radni od razu zostali rzuceni na głęboką wodę.

listopada 27, 2014 12:52 po południu

Lewica nie poparła żadnego z kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry, z kolei partia Kaczyńskiego wzywa do... nie głosowania na kandydata Platformy Obywatelskiej Marka Obrębalskiego.

listopada 26, 2014 03:12 po południu

Anna Latto nie musi przepraszać kontrkandydata na stanowisko Wójta Gminy Podgórzyn Mirosława Kalaty. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze rozpatrując sprawę w trybie wyborczym odrzucił w całości roszczenia tego drugiego.

listopada 26, 2014 10:07 przed południem

Sekretarz jeleniogórskiego PSL-u Adam Smoliński poparł wczoraj oficjalnie Marka Obrębalskiego jako kandydata na prezydenta Jeleniej Góry. Tymczasem wiceminister gospodarki z tej samej partii Ilona Antoniszyn-Klik wsparła jego kontrkandydata Marcina Zawiłę. O co chodzi?