To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

SLD i PiS określiły się przed drugą turą wyborów

Lewica nie poparła żadnego z kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry, z kolei partia Kaczyńskiego wzywa do... nie głosowania na kandydata Platformy Obywatelskiej Marka Obrębalskiego.

PiS podziękował swoim wyborcom za udział w głosowaniu i podkreślił dobry wynik swojego kandydata na prezydenta Tadeusza Lewandowskiego (uzyskał trzeci wynik).
– Zwracamy się z prośbą do naszych wyborców aby nie głosować na kandydata Platformy Obywatelskiej, ubiegającego się o funkcję Prezydenta Jeleniej Góry – czytamy w piśmie, podpisanym przez zarząd komitetu miejskiego PiS-u. – Zachęcamy także Państwa do licznego udziału w wyborach w dniu 30 listopada 2014 roku.
Swoje stanowisko przedstawił też Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na początek zaprosił swoich wyborców do udziału w drugiej turze wyborów. Przypomniał krótko sylwetki Marka Obrębalskiego i Marcina Zawiły zaznaczając, że obaj mają podobny rodowód polityczny.
– Zarząd Rady Powiatowej SLD w Jeleniej Górze postanowił nie narzucać członkom naszej partii konieczności opowiedzenia się po stronie któregoś z kandydatów – czytamy w komunikacie, podpisanym przez szefa SLD Piotra Paczóskiego i sekretarza Roberta Obaza. – Decyzję w tym względzie, szanując zasady demokracji, Zarząd pozostawia indywidualnej, suwerennej ocenie każdego członka SLD. Zarząd wyraża przy tym przeświadczenie, iż nasi Koleżanki i Koledzy wezmą powszechny udział w wyborach, a oddając swój głos kierować się będą, jak zwykle, rozwagą i dobrem Jeleniej Góry.
Druga tura wyborów odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 listopada. O fotel prezydenta zmierzą się kandydat Platformy Obywatelskiej Marek Obrębalski i Marcin Zawiła z Platformy Obywatelskiej.

Komentarze (45)

Zdecydowana większość SLD i zdecydowana większość PiS zagłosuje na Zawiłę i go popiera. Zabawne i znamienne, jak odpychającym kandydatem jest dla dwóch tak skrajnie różnych środowisk Marek Obrażalski, że nikt na niego nie chce głosować. I słusznie. Najśmieszniejsze jest to że Protas Papaj Sajnog Wilk i Pystrom nazywają Obrażalskiego kandydatem zgody. Chyba zgody na ich stołki!!! ;--)))))

To Zawiła walczy o stołki nie tylko dla siebie, ale i bliskich. Co oni będą robić jak przegrają. Obrębalski ma solidne wykształcenie i pewne miejsce pracy. Walczy o prezydenturę, bo chce służyć Miastu i Jeleniogórzanom. I tyle w tym temacie

taaak on chce służyć jeleniogórzanom..... a kogo podobno z ratusza musieli wynosić bo taki był "wysłużony"...... a komu z ukrycia filmik zrobili po pijaku no komu...... I TYLE W TEMACIE MO

PiS poprze Zawiłę,
ale dajcie stołek wiceprezydenta dla poseł Marzeny Machałek (PiS).

Krótko i po męsku: Nie głosuję na Zawiłę! - Marcin Kaflik - współorganizator referendum za odwołaniem Marcina Zawiły z funkcji prezydenta miasta, członek Prawa i Sprawiedliwości. Nazwa partii i nazwisko zobowiązują!

Okiej ,okiej młody człowieku to dlaczego Twoi kamraci POparli eMZetke .?

... członek PIS, to brzmi dumnie tak samo jak Marcin Kaflik - pozdrawiam z Cieplic ...

Spadaj na tfasz jak jom masz!

A teraz po tak zdecydowanym, niezwykle twardym i męskim oświadczeniu możesz przystapić, mój Kaflik do konsumpcji kolacji, potem siusiu i spać. Jak się wyśpisz może znowu coś ciekawego wpadnie ci na klawiaturę, poruszysz nasze sumienia i serca. Pisz jak najwięcej, czas jesieni, smutno, będzie się z czego pośmiać. A przy okazji jak tam wypadły wybory?

za kogo ty się uważasz fafik? myślisz że kogoś naprawdę interesują żenujące rzygi kolesia komentującego w necie byle nius? lecz się chłopie póki pora. spytaj mamusi czym grozi nieleczona schiza.

Zawiła już wygrał, Obrębalski już przegrał. Ten drugi ma Wilka, Prystroma, Sajnoga, Papaja, Wrotniewskiego… Masakra.

... największy sukces wyborów - porażka P.Wilka i R.Prystroma, największy porażka - ponowny wybór Mroza i Szymańskiego...największe polityczne dymanie wyborców - oferowanie stanowiska w zamian za poparcie... największa ściema - SM i jej lider...

największy wygrany tych wyborów Zawiła największy toast wznosimy za Mareczka .. ..

Wilk jeszcze nie przegrał, Prystrom też. Obaj przecież "grają" razem z Markiem Obrębalskim.

... a jak taką "grę" można nazwać? polityczną pro...cją?

That's the point, ale kto się pr0stytvuje: Wilk, Pystrom czy raczej Obrażalski? ;)))

Moje marzenie - doczekać głosowania na człowieka nie wikłanego w partyjne układy, ustawki i poparcia, takiego "zwykłego" obywatela Jeleniej Góry i dobrego gospodarza, który od czasu do czasu "ruszy tyłek" i zawalczy o interes miasta we Wrocławiu czy Warszawie...zadzwonił budzik - sen prysł.

PIS popełnia błąd polityczny. Z jednej strony walczy z Zawiła a z drugiej strony go poprze. Chore . Jednym słowem elektorat wam to nie wybaczy Panie Łojek Lipinski i spółka !Pora na zmiany w PIS-ie

Na własne uszy słyszałem jak o PIS wyrażał się negatywnie Zawiła. A na własne oczy to samo czytałem{w Gościu Niedzielnym-ostatnim lub przedostatnim].
Obaj kandydaci to PO, tylko 2 zwalczające się frakcje.

PIS popełnia błąd polityczny. Z jednej strony walczy z Zawiła a z drugiej strony go poprze. Chore . Jednym słowem elektorat wam to nie wybaczy Panie Łojek Lipinski i spółka !Pora na zmiany w PIS-ie

Tam na górze prezes patrzy w oczy i mówi ,sfałszowaliście wybory.Tu na dole ,jego wielbiciele -głosujcie na fałszerzy.To już nie dno bezeceństwa i głupoty.To kabarety jakich nie było i dopiero upadną jak przestaną robić idiotó w z ludu gowniarze.

Prezes, siedząc na górze nie może patrzeć komuś w oczy. To fizycznie nie jest możliwe. Może mu się dokładnie nie przyjrzałeś?

To jak prowadzi swoją kampanię Zawiła z Łużniakiem to jest chore, kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa, już nie można patrzeć na to do czego są ludzie zdolni jak im się tyłki palą! Ile stanowisk i nie wiadomo jeszcze czego naobiecywali ludziom żeby tylko ich poparli, ciekawe co PIS - Lewandowski otrzymał za to poparcie?! Mam nadzieję że wygra Obrębalski!

Nie bełkocz na okrągło. Co dokładnie jest kłamstwem w kampanii Zawiły? Na czym dokładnie te kłamstwa polegają? Chyba nie jesteś tchórzem? Jakie stanowiska i komu Zawiła obiecał?

Lewandowski myślisz że jak już nie będziesz im potrzebny to będzie się liczyło Twoje zdanie? Nawet się nie obejrzysz jak przy pierwszej nadarzającej się okazji będą Ci rzucać kłody pod nogi.. Tak działa ekipa Zawiła -Łużniak, żadnych zasad, skrupułów, liczy się tylko władza..

Myślę, że Lewandowskiego nie doceniłem. On nie patrzy na swój interes. On ma na względzie interes naszego miasta. To jest człowiek starszej daty. Jest za poważny, by patrzeć na życie jak obecni czterdziestoparolatkowie z PO, którzy obecnie po trupach, dla własnego interesu prą do władzy. Nikt mi nie powie, że człowiek, który mieszka np w Dziwiszowie będzie godnie reprezentował interes Jeleniej Góry.

http

ja IDe oddam glos wy tez pójdźcie ; http

oddać głos nieważny !!!! instrukcje na podziemna tv you tube

youtube.com/watch?v=HKggOIevYEs&feature=youtu.be

PiS nie zasygnalizował, żeby nie głosować na pana Marka Obrębalskiego, ale żeby oddać nieważny głos, bo obaj panowie formalnie kandydują z ramienia PO. Pan Marek Obrębalski kandyduje jako nie członek PO, ale z list PO, natomiast pan Marcin Zawiła jako członek PO, ale z własnej listy.
Więc coby się nie stało głosując na jednego z dwóch panów głosujemy na PO. Takie prawybory wewnątrz partyjne w drugiej turze, sprytne zagranie z ich strony.

Tak tylko ze jak obrażalski wygra to jelonka straci jeszcze więcej/ już Pan obrażalski załatwil kulture 30 % mnie kasy z Wrocka/ a jak zostanie do końca sługusem Protasiewicza to będzie nam udowadniał ze powinnismy robic za małpy w zoo bo Wrocław to kocha. Panie Marku oszczedz Pan wstydu, nie daj się Pan do końca sprzedać.

Gronkiewicz-Waltz: wyborcy to nie worek z ziemniakami. Niedopuszczalne są negocjacje nad urną wyborcza i traktowanie wyborców jak worka z ziemniakami, który można przerzucać – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz odnosząc się do przekazania poparcia przez Piotra Guziała (trzeciego w wyścigu po stołeczną prezydenturę) dla Jacka Sasina.

bo obaj kandydaci uważają się za kandydatów PO (różnych frakcji, ale jednak wciąż jednej partii) czy w piśmie podpisanym przez komitet PiS jest zdanie "Zwracamy się z prośbą do naszych wyborców aby nie głosować na kandydata Platformy Obywatelskiej, ubiegającego się o funkcję Prezydenta Jeleniej Góry" jak przytacza autor czy też jest wymieniony w nim konkretny kandydat, jak pisze ów autor w komentarzu, do tego zdania. Bo to mimo wszystko nie jest to samo. To nie jest szukanie dziury w całym, to po prostu ciekawość na ile interpretacja góruje nad tekstem. Czy tekst wskazuje po nazwisku konkretnego kandydata, czy stara się to zrobić za niego autor komentarza...

może to naiwne pytanie, ale całe to oświadczenie jest napisane lekko kuriozalnie. Zamiast napisać kogo po nazwisku się popiera, to pisze się kogo po partii (z którą związani są obaj kandydaci) się nie popiera.

Co dostał PIS za poparcie Zawiły? Stołków może nie wystarczyć - zacznie się nadprodukcja.

Pamietajcie, jak wygra Obrażalski to Papuj zasiądzie w sejmiku województwa, tak więc głosujcie na Zawiłę, żeby tylko Papuj sie nie dostał na cieplutki stołek, łamagaa jedna.

Zarząd Grodzki PSL w Jeleniej Górze poparł Pana Marcina Zawiłę na Prezydenta.

Forum Młodych Ludowców Zarząd Powiatowy w Jeleniej Górze poparł Pana Marcina Zawiłę na Prezydenta w II turze wyborów.

Związek Młodzieży Wiejskiej Zarząd Powiatowy w Jeleniej Górze popiera Pana Marcina Zawiłę na Prezydenta w II turze wyborów.

Zarząd Grodzki PSL w Jeleniej Górze poparł Pana Marcina Zawiłę na Prezydenta w II turze wyborów

KWW AKTYWNA POLSKA POPIERA W II TURZE WYBORÓW PANA MARCINA ZAWIŁĘ NA PREZYDENTA JELENIEJ GÓRY.

A co wam obiecał?

Popieram w II turze wyborów Pana Marcina Zawiłę na Prezydenta Jeleniej Góry, ponieważ Pana Obrębalskiego poparł Prystrom i Smoliński. Nie widziałem się z Panem Zawiłą około roku, także nie rozmawiałem z nim telefonicznie. Zatem choćby chciał mi coś obiecać nie miał takiej możliwości. Moja decyzja wynika, ze znajomości w/w Panów do których nie mam zaufania i skoro skumali się z Panem Obrębalskim, to nie wróży nic dobrego. Dlatego proszę o głos członków, sympatyków i znajomych dla Pana Marcina Zawiły, który nie dał się poznać ze złej strony, więc nie był taki zły. W nowej kadencji pewnie się postara i będzie nawet dobry Prezydent dla mieszkańców Jeleniej Góry.

zastanawiam się, co mają zarządy powiatowe różnego rodzaju organizacji do popierania kandydatów w mieście. Z równym powodzeniem zarząd grodzki mógłby popierać kandydatów na prezydenta np. Karpacza.

Młodzi ludzie dlaczego podpisujecie się pod głupotami wskazanymi przez DUDY SMOLEŃSKIE. Czy do was nie dotarło, że obecna władza zrobiła z tego miasta skansen dla staruszków, bo młodzi uciekli, aby pracować na zmywakach w Londynie, bo na wsi też nie mają racji bytu?