To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szokująco chudy pies na ul. Korfantego

Szokująco chudy pies na ul. Korfantego

Skrajnie wygłodzony i zaniedbany był pies, którego w sobotę znaleźli strażnicy miejscy. O zaniedbanym zwierzęciu zaalarmowali służby mieszkańcy bloku, w którym rzekomo opiekowała się nim nieznana kobieta.

Nie wiadomo od jak dawna czworonóg był tak traktowany.

- Mieszkańcy nie potrafili tego powiedzieć. Wiemy natomiast, że opiekująca się nim kobieta zajmowała strych. Tam go zamykała i głodziła. Na ciele zwierzęcia nie widać na szczęśćie śladów bicia.  Pies jest też bardzo spokojny – poinformował Artur Wilimek, rzecznik straży miejskiej.

Niewykluczone, że podejrzana kobieta to bezdomna. Trwają jej poszukiwania. Straż miejska zamierza ją bowiem ukarać.

- Chcemy złożyć wniosek do sądu, bo mandaty które możemy na nią nałożyć nie są adekwatne do popełnianego przez nią czynu -wyjaśnia rzecznik.

Czworonóg natychmiast trafił do jeleniogórskiego schroniska, gdzie został nakarmiony. Zajął się nim także weterynarzi ma się już całkiem dobrze.

kosciotrup1.jpeg

Komentarze (17)

TYLKO durnie moga karać .Gdzie byli jak kobieta i pies nie mieli co jeśc.Mądrzy radni likwidują to dziadostwo.

racja, jak kobieta była bezdomna to skąd niby miała psu dac jesc skoro pewnie sama miała bardzo mało. a teraz kobiete znajda i ukarają. co jej zrobicie? siadziecie na jej majątku? dawno tak durnego pomysłu nie czytałem. to tak na dobrą sprawę za to ze jeleniogórzanie mają takie życie a nie inne powinni zostać ukarani rządzący bo doprowadzili swoimi rządami wiele rodzin do skrajnego ubóstwa.

Baaardzo dobry pomysł. Mam nadzieję, że kobietę znajdą i... "posadzą do więzienia". Przynajmniej kobieta będzie mieć co jeść, gdzie się umyć, gdzie spać. Mam nadzieję, że również skorzysta z jakiś zajęć sportowych - może siłownia...? Przynamniej będę mieć świadomość, że nasze podatki zostaną dobrze spożytkowane.
Niestety w więzieniu panują lepsze warunki niż w szpitalu, ponadto miasto bardzo mało pomaga takim ludziom nie mającym gdzie się podziać, no może teraz zareagują ak sprawa zostałą nagłośniona. Niestety wszędzie panuje znieczulica, do momentu medialnego nagłośnienia.

szkoda pieska, ale kobiecie lepiej nie kierować wniosku o ukaranie. Straz miejska powinna zastosować zasadę nie powoduj większej szkody...

a wcześniej..zanim doszło do takiego wyniszczenia organizmu,to co ?Nikt nie widział?nikt nie słyszał?..Ale trzeba sobie humor na święta poprawić,i odżałować energie z baterii w telefonie,i dać znać na SM..Moze grzech -z przykazanie-..miłuj bliźniego swego,jak siebie samego..będzie im odpuszczony.Wszak to nasi bracie mniejsi..

"Zajął nim się także weterynarz i ma się już całkiem dobrze" ale kto ma się już całkiem dobrze, pies czy weterynarz? redaktorze kub redaktorko, jak dobrze że są jeszcze podstawowe szkoły wieczorowe z językiem polskim.

ciekawe tylko jak zajma sie nim Ci "wspaniali ludzie ze schroniska"... ale kogo to w sumie teraz interesuje... najwazniejsze, ze wpadnie pare groszy na konto schroniska... a pies pewnie i tak bedzie uspiony... :(

No, ja przepraszam bardzo. Może by tak wychudzić właścicieli takich zwierząt i zostawić niech sobie radzą. Ciekawe czy nimi się ktoś zajmie. Niech poczują to czo czują zwierzęta głodne, bite i zaniedbywane. Jaki mandat. Do kamieniołomów, albo drogi społecznie naprawiać. Pozdrawiam.

A ja się pytam, gdzie byli ci wszyscy wspanaiali sąsiedzi wczesniej ? Czy nie mogli psu postawić miski i dokarmiać , zamiast biernie przyglądać się jak pies zdycha z głodu ? A czy zainteresowali się tą bezdomną czy ma co jesć i czy nie trzeba jej pomóc ?

niektórzy ludzie to są p***ani...

No wlasnie ludzie nie widza dalej nisz koniec wlasnego nosa zrobilismy sie bez duszni i obojetni dbamy tylko o siebie , i w gruncie zeczy udajemy slepych .......

ząb za ząb... oto recepta na całe zło tego świata...

do schroniska ... pogratulowac wyboru, predzej zdechnie w svhronisku niz w tym domu

Co wy wypisujecie... Nagel piez ozdrowiał po zjedzeniu garstki cudownej karmy w schronisku.... Paranoja! Kazdy kto byl lub zna osoby ze schorniska wie jak to schronisko funkcjońuje i co tak narawde sie tam dzieje... Wiec bez przesady...

babeczka wszystko co miała oddawała psu, sama wygląda jak wieszak . Pies jest bardzo dobrej kondycji pomimo wychudzenia, zadbany ,zero agresji, wypieszczony- widać że był kochany przez tą kobietę .

hair baldness treatment what is arthritis pain
ivermectin for humans http stromectol tablets for humans for sale

allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without dr prescription http ventolin generic