To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
lutego 26, 2013

Niecodziennym poświęceniem wykazał się właściciel psa, którego zwierzak wpadł wczoraj do rzeki w Kowarach. Mężczyzna ratując pupila, sam utknął w wodzie.

lutego 25, 2013

Pies był uwiązany w lesie nieopodal Alei Solidarności w Jeleniej Górze. Dzięki wczorajszej interwencji przypadkowego spacerowicza i strażników miejskich został już uwolniony. Pytanie tylko jak się tam znalazł.

stycznia 28, 2013

- Kiedy przyszłam dziś rano, przeżyłam szok. Po małym łabądku została tylko sterta piór i krew – mówiła wczoraj Kazimiera Włodarczyk, regularnie doglądająca stadko ptaków na terenie dawnego basenu przy ulicy Lubańskiej. Teraz zastanawia się jak uchronić je przed kolejnymi atakami psa, który rzekomo rozszarpał ptaka. Czy ktoś jej w tym pomoże?

stycznia 25, 2013

Czworonóg trafił do jeleniogórskiego schroniska przedwczoraj, po tym jak strażnicy miejscy złapali go włóczącego się w okolicach Alei Jana Pawła II.

grudnia 18, 2012

Wiadomo już kim jest kobieta, która od blisko roku przetrzymywała w mieszkaniu przy ulicy Korfantego psa i głodziła go. To 22-letnia jeleniogórzanka z Cieplic. Straż miejska już przygotowuje wniosek o jej ukaranie do prokuratury.

grudnia 17, 2012

Skrajnie wygłodzony i zaniedbany był pies, którego w sobotę znaleźli strażnicy miejscy. O zaniedbanym zwierzęciu zaalarmowali służby mieszkańcy bloku, w którym rzekomo opiekowała się nim nieznana kobieta.

października 13, 2012

O koce, kołdry, ręczniki i karmę dla psów oraz kotów apelują do ludzi wrażliwego serca opiekunowie z jeleniogórskiego Schronisko dla Małych Zwierząt. Przed czworonogami najtrudniejszy okres w roku, czyli zima.

października 12, 2012

Jest kompromis w sprawie w sprawie zmiany najbardziej kontrowersyjnych zapisów nowego regulaminu Parku Zdrojowego. Dla rowerzystów ma zostać wytyczona jedna ścieżka wzdłuż dawnej Fampy, a dla czworonogów specjalny plac do załatwiania swoich potrzeb w pobliżu. Czy uda się przeforsować te zmiany, zależy od rady.

września 27, 2012

Burzliwie przebiegło wczorajsze spotkanie radnych Cieplic z mieszkańcami tej dzielnicy. Jeleniogórzanie byli wyraźnie zbulwersowani nowym regulaminem Parku Zdrojowego, a zwłaszcza zakazem jazdy rowerem i spacerów z psami po nim.

lipca 12, 2012

Nawet pięć lat grozi mężczyźnie, który w nocy z niedzieli na poniedziałek ukradł w Jeleniej Górze psa rasy husky.