To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dni Muzyki Pasyjnej

Piątkowy koncert poprowadzi  Sławek A. Wróblewski

Dziś rozpoczynają się Dni Muzyki Pasyjnej w Jeleniej Górze. To specjalne wydarzenie przygotowane przez Filharmonię Dolnośląską na szczególny, refleksyjny czas Wielkiego Postu poprzedzającego święta wielkanocne.

Będzie to trzeci już cykl koncertów z muzyką oratoryjną opartą na motywach religijnych, nawiązującą wprost do męczeńskiej śmierci Chrystusa. Poprzednie edycje Dni Muzyki Pasyjnej zorganizowane przez Filharmonię Dolnośląską cieszyły się wielkim zainteresowaniem publiczności. Stąd też ich kontynuacja. W tym roku w ramach tego wydarzenia w jeleniogórskiej sali koncertowej FD zabrzmią dwa koncerty.      
Już dziś, czyli w środę 28 marca o godz. 19.00 koncert kameralny zatytułowany „Bądź pozdrowion Krzyżu Święty” w wykonaniu śpiewaków – Bogdana Makala (bas/baryton) i Magdaleny Wachowskiej (sopran) oraz pianisty Tomasza Kaczmarka. Nastrojowy wieczór muzyczny słowem poprowadzi poeta, scenarzysta i reżyser Janusz Telejko. W programie pieśni Stanisława Moniuszki (Pieśń Pokutna, Duet Exaudi Deus), Antonina Dvoraka (Pieśni bilblijne op. 99 nr 1), Johannesa Brahmsa (Vier ernste Gesange op. 121) i Carla Jenkinsa (Duet Ave Verum).
W piątek 30 marca spektakularny koncert oratoryjny „Spotkanie z Haendlem – Oratorium Mesjasz” przygotowywany przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie sztuki muzycznej, znakomitego dyrygenta Sławka A. Wróblewskiego. W programie fragmenty Oratorium Mesjasz G. F. Haendla w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej, Chóru dziecięcego Iuventus Gaude! z czeskiego Jablonca oraz grona śpiewających solistów: Michaliny Bienkiewicz (sopran), Małgorzaty Przybysz (alt), Tomasza Tracza (tenor) i Kamila Kaznowskiego (bas/baryton). Partie klawesynowe i organowe wykonywać będzie specjalizująca się w muzyce dawnej Maria Erdman. Początek tego wyjątkowego wieczoru muzycznego o godz. 19.00.
Uwaga! Dla czytelników „NJ” mamy po trzy dwuosobowe zaproszenia na każdy z dwóch koncertów tegorocznych Dni Muzyki Pasyjnej w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 756424410 dziś, w środę 28 marca, o godz. 14.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania tygodnika "Nowiny Jeleniogórskie". Zapraszamy!

Komentarze (7)

Ciekawostka dla wszystkich rodziców. W filharmonii nie ma zniżek dla dzieci

Oczywiście,że są zniżki. Na każdy koncert są bilety normalne i ulgowe oraz wejściówki. Trzeba tylko o nie w kasie poprosić.

nie widze przeszkod zeby pan sobie ppwaroil warunki bytu i humor zarowno w Polsce jak i w Niemczech. Ja wyjechalem bo za komuny nie mozna bylo zrobic nic rozsadnego w sposob legalny. Nawet cukier byl kupowany nielegalnie bez upowazniajacych do tego zakupu kartek zywnosciowych. Na samochod fiat maluch 126 trzeba bylo pracowac dziesiec lat - dzisiaj wystarczy dwa miesiace a jezdzi tak samo.Moze pan rowniez nic w Polsce nie zmieniac, czekac az sie samo zmieni i wyjechac do Niemiec, tak jak to zrobilem ja.Zapraszam. Na poczatek moge nawet panu pomoc. Ja nielegalnie smolowalem dachy i malowalem mosty, za uskladane pieniadze placilem za kurs jezyka.Teraz jest lepiej. Kazdy Polak powinien natychmiast dostać prace w Niemczech , ale Niemcy oszuści zablokowali rynek pracy i może się pan tutaj zatrudnić tylko jako przedsiębiorca. Zarejestrowanie firmy kosztuje kilkanaście Euro i jeżeli znajdzie pan zlecenia to firma utrzyma się na rynku i będzie pan w stanie zapłacić obowiązkowe składki zdrowotne, rentowe i . Jezeli zleceniodawca panu podziekuje za uslugi to oczywiscie nie dostanie pan żadnej zapomogi i możne sobie pomieszkać pod mostem, bez prawa do usług zdrowotnych. Jezeli otrzyma pan obywatelstwo niemieckie to dostanie pan zaplacone komorne i skladke ubezpieczenia zdrowotnego przez panstwo i za te usluge socjalna panstwa opiekunczego bedzie pan zmuszony podjac prace przymusowa za 1 Euro na godzine. 200 godzin miesiecznie. Tym sposobem dorobi pan 200 Euro do zasilku ktory wynosi okolo 180 Euro miesiecznie. Da sie wyzyc i bedzie pan na pewno wesoly.

asthma natural cure what causes
ivermectin 3mg http ivermectin over the counter

the asthma what is intestinal distress
stromectol 3 mg tablets price http buy ivermectin online

gastroenterology symptoms treatment asthma problems
vidalista http vidalista

allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http stromectol over the counter