To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
kwietnia 11, 2020 11:31 przed południem

Dramatyczna sytuacja spowodowana zagrożeniem koronawirusem postawiła świat na głowie i boleśnie zweryfikowała wszystkie nasze plany na najbliższy czas. Paraliż ruchu turystycznego sprawił, że z oczywistych przyczyn wstrzymaliśmy przygotowania do wydania wiosennego Kompasu Górskiego w zapowiadanym wcześniej terminie. Nie tracimy jednak nadziei, że życie prędzej niż później wróci do normy i rok 2020 dla turystyki nie jest jeszcze zupełnie stracony. Dlatego, po konsultacjach z potencjalnymi partnerami tego przedsięwzięcia, rozpoczynamy przygotowania do zmodyfikowanego, pierwszego w tym roku, wydania Kompasu Górskiego – tym razem jednego na wiosnę i lato 2020. Dokładna data wydania najnowszego Kompasu zależeć będzie od sytuacji w kraju i możliwości ponownego uruchomienia życia turystycznego regionu. Na bieżąco konsultować i ustalać będziemy ją z finansowymi partnerami przedsięwzięcia, którzy zdecydują się w nim uczestniczyć. 

grudnia 20, 2019 05:52 po południu

Okres świąteczny to czas szczególny, w którym wszyscy spotykają się w gronie najbliższych. Zapraszamy na wspólne chwile relaksu w Termach Cieplickich. 

listopada 21, 2019 10:13 przed południem

W ostatni weekend listopada zwiedzanie polskich zabytków będzie wyjątkowo atrakcyjne dzięki akcji „Zobacz więcej - Weekend za pół ceny”. Organizatorem akcji jest już po raz piąty Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.   

listopada 16, 2019 12:35 po południu

Termy Cieplickie przygotowały specjalną promocję dla rodzin korzystających z basenów. Od 12 listopada do 23 grudnia 2019 r.,  w powszednie dni tygodnia, bilety rodzinne w godzinach popołudniowych są tańsze o 50 procent!

września 19, 2019 07:54 przed południem

W asyście policji komornik eksmitował dawnych dzierżawców Schroniska nad Łomniczką. Problemy z tym obiektem opisywaliśmy wielokrotnie. Od trzech lat prowadzono działalność w obiekcie chociaż właściciel, spółka Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK, wyłączył z użycia schronisko już w 2016 r. - Obiekt został zdewastowany. Będzie rozebrany i zbudowany od nowa – zapowiada Grzegorz Błaszczyk, prezes spółki.

czerwca 27, 2019 07:48 przed południem

Startuje cykl wakacyjnych wydarzeń w Termach Cieplickich, które na czas wypoczynku i dobrej zabawy przygotowały kilka letnich imprez w plażowym, muzycznym klimacie! Przez całe wakacje, co dwa tygodnie odbywać się będzie letnia impreza. Wakacyjni szczęśliwcy będą mogli rozkoszować się muzyką na żywo relaksując się na leżaku lub szalejąc w basenach.

kwietnia 19, 2019 12:34 po południu

Termy Cieplickie informują, że w okresie Świąt Wielkanocnych czynne będą w następujących godzinach:

marca 2, 2019 01:27 przed południem

Termy Cieplickie świętują piątą rocznicę funkcjonowania. W pierwszy weekend miesiąca, 1 marca, mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz turyści, w tym z Czech i Niemiec, przez cztery popołudniowo – wieczorne godziny korzystali z urodzinowych promocji, atrakcji i niespodzianek. Nie zabrakło supernagród dla gości.

września 19, 2018 10:44 przed południem

Trwają prace związane z budową Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach. Aktualnie na ukończeniu są czynności przygotowujące teren pod wejście generalnego wykonawcy, z którym umowa ma zostać podpisana jeszcze we wrześniu. 

sierpnia 28, 2018 02:30 po południu

Kolejny budynek w zabytkowym folwarku w Bukowcu zmienia swoje przeznaczenie. Dawna owczarnia przekształca się w Centrum Edukacyjno- Konferencyjne. Trwają prace adaptacyjne.

maja 12, 2018 07:36 przed południem

W piątkowy wieczór, 11 maja 2018 roku najstarszy murowany zamek na Śląsku - Zamek Wleń, zwany także Zamkiem Lenno, położony na szczycie Góry Zamkowej nad Wleniem – dostał nowe życie. Na inaugurację iluminacji zamku po remoncie i pracach archeologicznych, przybyli gospodarze, archeolodzy, mieszkańcy Wlenia i regionaliści zafascynowani tym miejscem. Po katastrofie budowlanej, kiedy to kilka lat temu runęła południowo-zachodnia ściana zamku, potrzeba było wielu lat, wysiłku wielu osób i środków finansowych, aby doprowadzić do takiego momentu. Zamek Wleń zwany Zamkiem Lenno stoi otworem dla turystów.

maja 9, 2018 07:24 przed południem

Kamienną wieżę widokową obok prywatnego Schroniska „Wysoki Kamień” właściciele schroniska budują już drugi rok. Wieża ma być przykryta szklaną kopułą. W planach jest także umieszczenie teleskopu. Tyle informacji zdradzili turystom właściciele schroniska.

kwietnia 27, 2018 07:26 przed południem

Jego budowa kosztowała 35 milionów złotych. Na miejscu trwają jeszcze ostatnie prace, ale turyści mogą już dostać się wygodną, czteroosobową kanapą na Kopę w Karpaczu.

marca 20, 2018 08:16 przed południem

Trwają odbiory nowego wyciągu na Kopę. Kolejne terminy jej otwarcia były przesuwane. Jest jeszcze szansa, że narciarze wjadą na Kopę tej zimy. Zależy to od tego jak sprawnie i szybko przeprowadzone będą odbiory no i od tego jak długo potrwa zima...