To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piąte urodziny Term Cieplickich

Piąte urodziny Term Cieplickich

Termy Cieplickie świętują piątą rocznicę funkcjonowania. W pierwszy weekend miesiąca, 1 marca, mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz turyści, w tym z Czech i Niemiec, przez cztery popołudniowo – wieczorne godziny korzystali z urodzinowych promocji, atrakcji i niespodzianek. Nie zabrakło supernagród dla gości.

Bez względu na rodzaj biletu dwugodzinne wejście kosztowało tylko pięć złotych. Był wielki tort urodzinowy, przeprowadzono konkurs dla dorosłych „zamrożone koszulki” i konkurs dla dzieci „pięciobój” z kołem fortuny i gadżetami z bryły lodu na antresoli. Na basenie rekreacyjnym dominował aguaaerobic, w basenie sportowym dostępny był tor przeszkód. Oklaskiwano pokaz Szalonego Laboranta z Time Gates - Bramy Czasu, w strefie SPA zorganizowano ceremonie zapachowe. W głównej atrakcji – pokazie freestyle'u kajakowego mistrzowskie umiejętności zaprezentowali zwycięzcy zawodów Pucharu Świata z Karkonoskiego Klubu Kajakowego w Jeleniej Górze, Zofia Tuła i Tomek Czaplicki.

Termy Cieplickie otwarto w 2014 roku, po czteroletniej budowie. Wkład środków z Unii Europejskiej w projekt o wartości ponad 65 milionów złotych wyniósł prawie 14,5 miliona zł. Średnio rocznie z basenowych wód termalnych (w tzw. wysokim sezonie), korzysta 310 tysięcy klientów. W najbliższym czasie zaplanowano rozbudowę strefy basenowej z zapleczem sanitarnym, szatniami, saunarium i centrum konferencyjnym. Inwestycja, której realizacja spowodować ma wzrost frekwencji w Termach Cieplickich o około 10 procent, pochłonąć ma około 10 milionów złotych.

O pięcioletniej historii Term, corocznych, sporych zyskach miejskiej spółki i planach rozwoju mówiono 1 marca podczas konferencji prasowej z pokazem multimedialnym.  

5_urodziny_term_cieplickich.jpg
5tcSTOB (1).JPG
5tcSTOB (2).JPG
5tcSTOB (5).JPG
5tcSTOB (6).JPG
5tcSTOB (7).JPG
5tcSTOB (8).JPG
5tcSTOB (9).JPG
5tcSTOB (10).JPG
5tcSTOB (11).JPG
5tcSTOB (12).JPG
5tcSTOB (13).JPG
5tcSTOB (14).JPG
5tcSTOB (15).JPG
5tcSTOB (16).JPG
5tcSTOB (17).JPG
5tcSTOB (18).JPG
5tcSTOB (19).JPG
5tcSTOB (20).JPG
5tcSTOB (21).JPG
5tcSTOB (22).JPG
5tcSTOB (23).JPG
5tcSTOB (24).JPG
5tcSTOB (25).JPG

Komentarze (6)

lubu dubu lubu dubu niech nam zyje prezes naszego klubu....

Czy ustalono już, kto odPOwiada za POłożenie śliskich kafelek na basenie? I jak to jest z tą izolacją sufitu? Jeżeli nie była POtrzebna, to PO co ją zakładano? A jeżeli była POtrzebna, to czemu jej nie ma?

"Śliskich kafelek" - weź już więcej nie pisz, bo ze śmiechu już mnie brzuch boli. Ty jesteś z tych, co mają orgazm, jak napiszą P i O z shiftem?

A gdzie są obrońcy przedszkola-przez nich basen jest mały. Nowe stoi 300 m od Term

Tam gdzie obrońcy Gencjany. Oni też przeszkadzali w powiększeniu Term. Najlepiej zna te sprawy ówczesny prezydent Obrębalski, którego chyba na ten jubileusz nie zaproszono. Wstyd

Ciekawe za co partyjny prezes Stolarczyk zarabia więcej niż Prezydent Miasta Jeleniej Góry...