marca 5, 2021 04:24 po południu

Biathloniści MKS Karkonosze Sporty Zimowe – Marcin Zawół i Konrad Badacz - odegrali główne role w biathlonowej sztafecie 3x7,5 km na juniorskich mistrzostwach świata w Obertilliach (Austria). Wraz z Janem Guńką (BKS WP Kościelisko) zdobyli w rywalizacji juniorów młodszych złoty medal przed Francją i Włochami.

marca 3, 2021 10:10 po południu

Biathlonista jeleniogórskiego klubu MKS „Karkonosze Sporty Zimowe” zdobył dziś (środa, 3 marca) srebro w biegu pościgowym na rozgrywanych w austriackim Obertilliach Mistrzostwach Świata Juniorów. Już wcześniej był blisko medalu, gdy zajął piąte miejsce w sprincie.

lutego 18, 2021 10:20 przed południem

45. Bieg Piastów rozpocznie się w sobotę (20 lutego). Po raz pierwszy rozgrywany będzie na nowych zasadach. Zmiany wymusiła pandemia koronawirusa. Zapisy do startu nadal trwają.

lutego 12, 2021 10:51 po południu

Konrad Badacz i Marcin Zawół z MKS Karkonosze Sporty Zimowe zdobywali medale we wszystkich konkurencjach indywidualnych, rozgrywanych od 9 do 13 lutego w Dusznikach Mistrzostwach Polski juniorów. Srebro zdobyła Barbara Skrobiszewska, a brąz Szymon Jedziniak.

lutego 12, 2021 09:43 po południu

Międzynarodowa Federacja Biathlonu (IBU) przyznała Jakuszycom organizację Mistrzostw Europy Juniorów w biathlonie. Impreza na Polanie Jakuszyckiej zostanie rozegrana w dniach 22 – 28 stycznia 2024 r.

stycznia 29, 2021 10:20 po południu

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli ósme miejsce w sprinterskiej rywalizacji dwójek w mistrzostwach świata w saneczkarstwie. To wielki sukces zawodników z naszego regionu.

stycznia 23, 2021 12:59 po południu

Stowarzyszenie Bieg Piastów poinformowało dzisiaj o zasadach rozgrywania tegorocznej edycji imprezy. Najważniejsza impreza masowego narciarstwa biegowego w Polsce odbędzie się, ale w mocno okrojonym zakresie i bez bezpośredniej rywalizacji.

stycznia 21, 2021 11:45 przed południem

Maciej Zawół i Konrad Badacz, dwaj juniorzy młodsi klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe zadebiutowali wczoraj (środa, 20 stycznia) w międzynarodowych zawodach seniorskich. Wystartowali w skróconym biegu indywidualnym rozgrywanym w ramach Pucharu IBU w Arber (zaplecze Pucharu Świata).

stycznia 5, 2021 01:35 po południu

9 i 10 stycznia na Polanie Jakuszyckiej miały odbyć się biegi narciarskie WOŚP oraz Bieg dla Kobiet i Mężczyzn. Zawody zostały przełożone.

grudnia 14, 2020 03:19 po południu

Polska saneczkarska sztafeta, w której troje z czworga zawodników to reprezentanci naszego regionu, zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata. Polski związek siatkarski pisze o „historycznym sukcesie”.

grudnia 12, 2020 10:21 przed południem

Rok temu właśnie 12 grudnia sezon rozpoczęła większość stacji narciarskich w naszym regionie. W tym roku na razie czynny mamy tylko jeden stok narciarski – Winterpool Karpacz Biały Jar. Czy będzie gdzie pojeździć tej zimy?

grudnia 8, 2020 11:37 przed południem

W miniony weekend, na trasach biegowych COS Zakopane po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowali biegacze narciarscy w ramach Pucharu Grupy Azoty, w którym uczestniczą zawodnicy zakwalifikowani do Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Dobra forma wykazali się zawodnicy jeleniogórskiego klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

października 29, 2020 10:36 po południu

Stanisław Mroziński skończyłby w grudniu 77 lat. Był sportowcem, dobrym, doświadczonym przez życie człowiekiem, powszechnie lubianą osobą. Polana Jakuszycka była jednym z jego ukochanych miejsc na świecie. Nic dziwnego, że właśnie przyjaciele ze Stowarzyszenia Bieg Piastów tak pięknie się z nim pożegnali.

października 16, 2020 01:35 po południu

Od dwóch lat zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe, uczniowie SMS w Szklarskiej Porębie mają ogromne trudności z dostępem do strzelnicy sportowej. Mimo to w rozegranych w Dusznikach Zdroju mistrzostwach Polski w biathlonie na nartorolkach zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Rywalizację we wszystkich kategoriach wiekowych wygrał BKS WP Kościelisko.