To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Medal i dobre starty narciarzy MKS Karkonosze

fot. PZN

W miniony weekend, na trasach biegowych COS Zakopane po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowali biegacze narciarscy w ramach Pucharu Grupy Azoty, w którym uczestniczą zawodnicy zakwalifikowani do Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Dobra forma wykazali się zawodnicy jeleniogórskiego klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

W dwudniowych zawodach brało udział ponad 300 zawodników. W sobotę rywalizowali w sprintach techniką dowolną, a w niedzielę, w biegach na dystansach techniką dowolną ze startu wspólnego. Walczono o medale w ośmiu kategoriach wiekowych: dziewczynka, chłopiec, młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy oraz kategoria open kobiet i mężczyzn.
Bardzo dobrze wypadli zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Kinga Mareczek (juniorki młodsze) zajęła trzecie miejsce w sprincie i czwarte miejsce w biegu ze startu wspólnego, Jakub Kowalski (juniorzy młodsi) odpowiednio czwarte i piąte miejsce, a Kacper Fugiel (juniorzy młodsi) siódme miejsce na dystansie.