To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
czerwca 28, 2014

W Kościele Łaski w ostatni piątek, 27 czerwca, zabrzmiała IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej poprowadził I Dyrygent Tomasz Bugaj. Orkiestrze towarzyszył Chór Filharmonii Wrocławskiej oraz soliści: Katarzyna Hołysz (sopran), Julia Fercho (mezzosopran), Adam Sobierajski (tenor) oraz Daniel Borowski (bas/baryton). Słynne dzieło Beethovena w jeleniogórskiej świątyni zabrzmiało wspaniale!

czerwca 28, 2013

- Giuseppe Verdi jest na dzisiejszym koncercie trochę intruzem wśród słowiańskich kompozytorów. Ale mamy rok Verdiowski, to jeden z największych, a może największy, z kompozytorów świata. Nasz słowiański patriotyzm musi oddać hołd wielkiemu Włochowi – dowodził ze sceny Tomasz Bugaj, I Dyrygent Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. W czwartkowy wieczór poprowadził w Filharmonii Dolnośląskiej koncert na zakończenie sezonu artystycznego 2012/2013.

maja 25, 2013

W piątkowy wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej zabrzmiała „Opera Rusałka” Antonina Dworaka. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej poprowadził Dariusz Tabisz. Jeleniogórska publiczność gorąco oklaskiwała solistów – studentów i absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. To była druga odsłona nowego cyklu Filharmonii Dolnośląskiej: „Maj z operą”. 

maja 11, 2013

W Filharmonii Dolnośląskiej jeleniogórscy melomani gorąco oklaskiwali solistów i Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Tomasza Bugaja. Pierwszy koncert z cyklu „Maj z operą” z koncertową wersją „Traviaty” Giuseppe Verdiego przyjęto z entuzjazmem.

W 2013 roku mija 200 lat od urodzin Giuseppe Verdiego i Ryszarda Wagnera.

maja 7, 2013

"Traviatę" Giuseppe Verdiego w wersji koncertowej będzie można posłuchać w piątek, 10 maja o godz. 19. To pierwszy koncert w ramach nowego cyklu „Maj z operą” w Filharmonii Dolnośląskiej.

marca 5, 2013

Już po raz szósty setki kobiet przyjdą z okazji swojego święta na koncert do Filharmonii Dolnośląskiej. Jeleniogórzanki na występ orkiestry szkoły muzycznej zaprosiła radna Anna Ragiel, która spotka się z nimi już w środę o godzinie 18.

lutego 4, 2013

Filharmonia Dolnośląska rozpoczyna obchody Roku Witolda Lutosławskiego w Jeleniej Górze. Już w najbliższy piątek 8 lutego o godz. 19 koncert otwierający specjalny program dedykowany pamięci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów zorganizowany dla uczczenia 100. rocznicy jego urodzin.

stycznia 9, 2013

Trwa muzyczny karnawał Filharmonii Dolnośląskiej. W tym tygodniu zabrzmią dwa koncerty z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Przed jeleniogórską publicznością kolejny raz wystąpią  Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski!

stycznia 5, 2013

 

Orkiestra Dęta Filharmonii Dolnośląskiej gra już od 10 lat! W jubileuszowym koncercie muzycy wystąpili pod batutą tambumajora Marka Fliegera, który prowadzi zespół od samego początku. Orkiestrę na scenie Filharmonii Dolnośląskiej wsparły dwa zaprzyjaźnione chóry: „Cieplickie trele” PSM I stopnia im. J. Garści w Jeleniej Górze oraz chór parafialny „Harfa” z Piechowic.

stycznia 4, 2013

Zacny jubileusz liceum zamierza obchodzić 11 stycznia w Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem w rolę gospodarzy wcielą się nie tylko uczniowie, ale również ich starsi koledzy – absolwenci, rodzice oraz pracownicy szkoły.

grudnia 12, 2012

W tym tygodniu Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej zagra ostatni w tym roku klasyczny koncert symfoniczny.

listopada 6, 2012

Filharmonia Dolnośląska zaprasza w tym tygodniu na specjalny koncert z okazji Święta Niepodległości. W najbliższy piątek 9 listopada o godz. 19.00 rozpocznie się uroczysty wieczór muzyczny wypełniony dziełami znakomitych polskich kompozytorów.

października 23, 2012

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na kolejny koncert z cyklu Arcydzieła Muzyki Kameralnej.

października 4, 2012

Trwają obchody roku Karola Szymanowskiego w Jeleniej Górze. Już w najbliższy piątek, 5 października, w sali koncertowej Filharmonii  Dolnośląskiej pierwszy z koncertów z okazji 130. rocznicy urodzin tego wybitnego kompozytora. Początek o godz. 19.00.

września 27, 2012

Filharmonia Dolnośląska oficjalnie rozpoczęła 49. Sezon Artystyczny 2012/2013. Ubiegłotygodniowy koncert inauguracyjny nie był może szczególnie porywający, stanowił jednak dobrą ilustrację muzyczną do zapowiedzi tego, co przez najbliższy rok dziać ma się jeleniogórskiej filharmonii.

maja 9, 2012

Już w najbliższy piątek, 11 maja, rozpoczyna się XXI Festiwal Muzyki Wiedeńskiej. To najstarsza z cyklicznych imprez i jednocześnie jedno z najbardziej lubianych przez publiczność wydarzeń muzycznych organizowanych przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze.

kwietnia 16, 2012

Piotr Paleczny wybornie grał Szymanowskiego podczas piątkowego koncertu z okazji 75. rocznicy śmierci fenomenalnego kompozytora. Wybitny pianista kolejny raz dał popis mistrzowskiej klasy muzycznej. I nic w tym dziwnego. Od lat słynie m.in. właśnie zjawiskowymi interpretacjami wspaniałych dzieł Karola Szymanowskiego.

kwietnia 12, 2012

Ruszają obchody Roku Karola Szymanowskiego w Jeleniej Górze. Już w najbliższy piątek 13 kwietnia o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się pierwszy z cyklu specjalnych koncertów upamiętniających wybitnego polskiego kompozytora. Gwiazdą wieczoru będzie znakomity pianista Piotr Paleczny.

kwietnia 2, 2012

Publiczność na stojąco wysłuchała podniosłego „Alleluja!”, które dwukrotnie zabrzmiało na koniec finałowego koncertu Dni Muzyki Pasyjnej w jeleniogórskiej filharmonii.  

marca 28, 2012

Filharmonia Dolnośląska zaprasza na najbliższy Niedzielny Poranek Muzyczny dla dzieci i rodziców. W programie "Poranne Colazione na Hiszpańskich Schodach".

marca 28, 2012

Dziś rozpoczynają się Dni Muzyki Pasyjnej w Jeleniej Górze. To specjalne wydarzenie przygotowane przez Filharmonię Dolnośląską na szczególny, refleksyjny czas Wielkiego Postu poprzedzającego święta wielkanocne.