To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
lipca 14, 2021

W dniach 16.07. - 20.07, w Muzeum Karkonoskim odbędzie się polsko-czeski Festiwal Szkła!

lipca 14, 2021

Rycheza Lotaryńska – żona Mieszka II i matka Kazimierza Odnowiciela, pierwsza polska królowa, przypomina postać ze średniowiecznej miniatury malowaną złotem, purpurą, bielą i czernią.

lipca 11, 2021

75. rocznica śmierci pisarza to niepowtarzalna okazja dla Muzeum Miejskiego „Dom Gerharta Hauptmanna” do prezentacji najnowszej własnej wystawy - „Gerhart Hauptmann na znakach pocztowych świata”.

lipca 10, 2021

Już od 19 lat w każdą wakacyjną niedzielę Kościół ewangelicki Zbawiciela w Jeleniej Górze wypełnia się melomanami muzyki organowej. Tak będzie także teraz.  Od jutra (11 lipca) rozpoczynają się Cieplickie Koncerty Organowe. Wstęp za darmo.

lipca 8, 2021

Na koncert „Ballady z repertuaru Chóru Aleksandrowa i Bułata Okudżawy” w wykonaniu Aleksandera Evseeva zaprasza Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, Wydarzenie zaplanowano na piątek 9 lipca o godzine 19.00.

lipca 7, 2021

1 lipca 2021 roku, w Sali Asamblowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jarosław Sellin dokonał aktu wręczenia Nagrody im. Oskara Kolberga Zespołowi "Gościszowianie".

lipca 5, 2021

Nie męczyć czytelnika. O nowej książce Bogusława Chraboty w Książnicy Karkonoskiej.

lipca 5, 2021

Nie przypadkiem w tytule tej książki znalazła się data jej powstania. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że Dziennik 1954 jest kroniką określonego czasu, i to czasu jak na dziennik wyjątkowo krótkiego: nie jednego roku nawet, lecz zaledwie jednego kwartału, okresu od 1 stycznia do 2 kwietnia 1954.

lipca 4, 2021

Do Letniego Kina Plenerowego możecie wybrać się w każdy piątek lipca. Seanse na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze są za darmo. Rozpoczynają się o godz. 21.30. Zobaczcie reperturar LKP.

lipca 2, 2021

Zespoły i soliści z Polski oraz Niemiec będą występować przez całe wakacje na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.  Początek 3 lipca.

czerwca 30, 2021

Alina Obidniak, reżyserka, dyrektorka Teatru Jeleniogórskiego w latach 1973-1988 kończy dzisiaj (30 czerwca) 90 lat. Z życzeniami pospieszyli reżyserzy, aktorzy, prezydent Jeleniej Góry, widzowie. Dołączamy się i my.

czerwca 30, 2021

Maciej Obara zagra na Górze Szybowcowej, a Leszek Możdżer w kościele garnizonowym - 20. Krokus Jazz Festiwal zapowiada się imponująco. Dyrekcję festiwalu objęli  jeleniogórzanie Karolina Juzwa i Maciej Obara. Zapowiadają nową odsłonę imprezy.

czerwca 29, 2021

Stanisław Karpiel-Bułecka będzie gwiazdą Kryształowego Weekendu, który zaplanowano 3 i 4 lipca w Piechowicach.

czerwca 27, 2021

Po dwóch latach przerwy na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze można podziwiać na Festiwalu Art&Glass przez dwa dni (26 i 27 czerwca) szklaną biżuterię, kubki, misy talerze o pięknych kształtach i fakturach i inne szklane cuda. Wieczorem warto przyjść na plac, by potańczyć tango.

czerwca 24, 2021

22 czerwca w Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem, autorem powieści kryminalnej pt. „Śmierć na zamku Eichenwald”. Książkę wydało jeleniogórskie wydawnictwo Ad Rem.

czerwca 23, 2021

W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida 29 czerwca o godz. 20.00 wystąpi Andrzej Poniedzielski w nowym jubileuszowym programie "BA" Koncert "BA" to koncert jubileuszowo-urodzinowy Andrzeja Poniedzielskiego "67", będący jednocześnie koncertem promującym nową płytę o tym samym tytule.

czerwca 22, 2021

Spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem, już dziś, 22 czerwca, w Książnicy Karkonoskiej o godzinie 17.00.

czerwca 21, 2021

21 czerwca cały świat obchodzi Święto Muzyki. Dlaczego ten element sztuki jest dla człowieka ważny i jakie płyną z niego korzyści? O tym, kto może mieć słuch absolutny i kiedy jest najlepszy czas na związanie się z muzyką opowiada Urszula Zajko – Olejniczak, absolwentka Uniwersytetu Wiedzy Operowej, instruktorka artystyczna i wokalistka, prezeska stowarzyszenia zrzeszającego miłośników muzyki.

czerwca 21, 2021

Lekko napisana, gdyż treść jak piasek przesypuje się ze strony na stronę. Romantyczna, polityczna i sensacyjna. Wszystkie wątki dopełniają się znakomicie w tej książce pełnej zagadek, niespełnionej miłości, wielkich wydarzeń politycznych w Syrii lat 30-tych, fascynujących opisów pustyni i wydobywanych spod niej zagadek historii.

czerwca 17, 2021

Małgorzata Nauka wygrała konkurs na dyrektora jeleniogórskiego Zdrojowego Teatru Animacji. Dzisiaj (17 czerwca) odebrała nominację z rąk prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

czerwca 17, 2021

Już w piętek 18 czerwca rozpoczyna się Tygiel Tradycji we Wleniu. Przez trzy dni rynek urokliwego miasteczka w sercu Doliny Bobru tętnić będzie świątecznym życiem, jakiego z powodu pandemii, dawno nie było na naszych ulicach. Dla organizatorów i uczestników imprez kulturalnych czasy wciąż są trudne. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne wydarzenia realizowane są w reżimie sanitarnym i objęte istotnymi ograniczeniami. Pora jednak wracać do życia, wiec twórcy Tygla Tradycji zapraszają na spotkanie ze skromnym programem, kameralne, z zachowaniem bezpiecznego dystansu i w maseczkach, ale pozwalające nabrać zdrowego powietrza i nasycić się choć trochę wrażeniami, jakich wszystkim nam brakuje. Na afiszu niewielki jarmark rzemiosł, nieco ulicznego teatru, trochę dobrej muzyki, kino plenerowe, uliczna akademia sztuki, sportowe przygody na Bobrze i nieco festynowych atrakcji. Wydarzenie potrwa do 20 czerwca. Jakie propozycje, oprócz wspaniałej natury, czekać będą na Was w Tyglu rozpalonym w sercu Doliny Bobru?

czerwca 16, 2021

Ekspozycja nosi nazwę "Ciche głowy" i opowiada o ludziach poszukujących własnej drogi, spragnionych ciszy , biorących słowa gadających słów za swoje. Wernisaż wystawy Ewy Fin odbędzie się 18 czerwca o godz. 17.00 w jeleniogórskiej galerii BWA.

czerwca 13, 2021

Fani muzyki gotyckiej gotowi są do udziału w 27. Festiwalu Castle Party na Zamku w Bolkowie. Festiwal odbędzie się od 8 do 11 lipca.

czerwca 12, 2021

Do 30 września można zgłaszać kandydatury do drugiej edycji polsko-niemieckiej Karkonoskiej Nagrody Literackiej. Partnerem tego wydarzenia została KPSW w Jeleniej Górze.