To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piłkarki KPR-u dziewiąte w Superlidze

Piłkarki KPR-u dziewiąte w Superlidze

W rozegranym w Karpaczu meczu siódmej kolejki kobiecej ekstraklasy jeleniogórskie szczypiornistki jako zdecydowane faworytki pewnie pokonały outsiderki z UKS PCM Kościerzyna 36:26. W niedzielne popołudnie (21 X), zawodniczki obu drużyn bacznie obserwował selekcjoner reprezentacji Polski Leszek Krowicki. Po drugim zwycięstwie piłkarki KPR-u odbiły się od ligowego dna. Awansowały na dziewiąte miejsce w tabeli PGNiG Superligi - 6 pkt., bramki 178:197.

Jeleniogórzanki zapewniały, że rywalek z Kościerzyny nie zlekceważą, gdyż potrafiły one stoczyć w miarę wyrównane mecze z ekipami klubów z Kielc, Kobierzyc i Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwszy kwadrans niespodziewanie przebiegał po dyktando dziewcząt z Kaszub, na które KPR nie potrafił znaleźć sposobu. Młode podopieczne trenera Dariusza Męczykowskiego dominowały na boisku i łatwo dochodziły do bardzo dobrych sytuacji rzutowych. Grały bez kompleksów i szybko objęły prowadzenie. Było nawet 9:4 dla ekipy gości. Potem KPR zaczął odrabiać straty. Dwa gole rzutami z biodra zdobyła Sabina Kobzar (razem 3), z drugiej linii trafiała Martyna Żukowska (4), celnie rzucała kołowa Karolina Kanicka (6). Na gole KPR-u Kaszubki odpowiedziały bramką z rzutu karnego piątej w klasyfikacji strzelczyń Superligi Natalii Fesdorf (8). Przed przerwą na świetlnej tablicy pojawił się wynik remisowy 15:15.

W drugiej części meczu zespół trenera Michała Pastuszko zagrał popisowo i skutecznie w ataku oraz twardo w obronie, o czym świadczy wynik 21:11. Trzy rzuty karne pod rząd obroniła 17-letnia bramkarka KPR-u Natalia Filończuk. Pięć bramek w krótkim odstępie czasu strzeliła Joanna Załoga. Jej dwie znakomite asysty nagrodzone gromkimi brawami, można uznać za „profesorskie”. W drużynie, która, jak powiedział dosadnie spiker zawodów Janusz Rodziewicz, „rozdokazywała” się, swoje dobre minuty w strzeleckim festiwalu miały Aleksandra Tomczyk - 6 goli, Izabela Świerżewska 5 (4 z rzutów karnych), Małgorzata Jurczyk 3, Sylwia Jasińska i Oktawia Bielecka po 2. Siedem minut przed końcową syreną para sędziowska Joanna Brehmer – Agnieszka Skowronek czerwoną kartką ukarała bramkarkę z Kaszub Dominikę Brzezińską – Recław. Próbowała przeciąć podanie piłki do biegnącej szybko Oli Oreszczuk i zderzyła się z nią.

Sprawdzianem możliwości „odrodzonych” sportowo jeleniogórzanek będą najbliższe mecze w Koszalinie z czwartą w Superlidze Energą AZS (24 X) i u siebie z Piotrkovią Piotrków Trybunalski (3 XI), oraz w Lublinie z MKS-em Perłą (10 XI) i w jedenastej, ostatniej kolejce pierwszej rundy (14 XI) w jeleniogórskiej hali z KPR-em Gminy Kobierzyce. 

pkpr (1).JPG
pkpr (2).JPG
pkpr (3).JPG
pkpr (4).JPG
pkpr (5).JPG
pkpr (6).JPG
pkpr (7).JPG
pkpr (8).JPG
pkpr (9).JPG
pkpr (10).JPG
pkpr (11).JPG
pkpr (12).JPG
pkpr (13).JPG
pkpr (14).JPG
pkpr (15).JPG
pkpr (16).JPG
pkpr (17).JPG
pkpr (18).JPG
pkpr (19).JPG
pkpr (20).JPG
pkpr (21).JPG
pkpr (22).JPG
pkpr (23).JPG
pkpr (24).JPG
pkpr (25).JPG
pkpr (26).JPG
pkpr (27).JPG
pkpr (28).JPG
pkpr (29).JPG
pkpr (30).JPG
pkpr (31).JPG
pkpr (32).JPG
pkpr (33).JPG
pkpr (34).JPG
pkpr (35).JPG
pkpr (36).JPG
pkpr (37).JPG
pkpr (38).JPG
pkpr (39).JPG

Komentarze (3)

I z czego się cieszyć, że pokonaliśmy najsłabszą drużynę ligi i to u siebie ???

... maść na ból d...py zalecam viola

O hoooo Następny fragles z doliny Muminków...