To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
kwietnia 12, 2013

Zziębnięte i wystraszone były zwierzęta, które wczoraj w parku na Wzgórzu Kościuszki znaleźli strażnicy miejscy. Psy od razu trafiły do schroniska.

kwietnia 9, 2013

 

Jeleniogórscy strażacy wyłowili z rzeki sarnę.

kwietnia 8, 2013

Przed sądem stanie mężczyzna, który najpierw utopił, a następnie wrzucił do śmietnika pięć szczeniaków. Martwe zwierzęta znalazła wczoraj grupa dzieci w kontenerze przy ulicy Wrońskiego w Jeleniej Górze.

marca 25, 2013

Nie udało się uratować mężczyzny, którego w piątek wieczorem znalazł na przystanku przy jeleniogórskim szpitalu patrol. Pomimo próby jego uratowania mężczyzna zmarł.

marca 23, 2013

25-latka zniszczyła w nocy z czwartku na piątek rower reklamowy, który był ustawiony przed sklepem na Placu Ratuszowym. Zdarzenie zarejestrował monitoring.

marca 13, 2013

Ponad 20 osób zostało wczoraj wieczorem ewakuowanych z budynku mieszkalnego przy ulicy Na Skałkach w Jeleniej Górze. W ich domu wybuchł pożar, który doprowadził do potężnego zadymienia na klatce schodowej. Trzem osobom udzielono pomocy medycznej.

marca 12, 2013

Ciało około 50-letniej kobiety znaleźli wczoraj w pustostanie przy ulicy Groszowej strażnicy miejscy. Nie wiadomo na razie kim jest zmarła, bo nie było przy niej żadnych dokumentów.

lutego 27, 2013

O tym jak przypadkowa wizyta urzędnika i strażników miejskich może komuś uratować życie, przekonała się wczoraj 70-letnia mieszkanka Jagniątkowa. Wycieńczona natychmiast trafiła do szpitala.

lutego 25, 2013

Pies był uwiązany w lesie nieopodal Alei Solidarności w Jeleniej Górze. Dzięki wczorajszej interwencji przypadkowego spacerowicza i strażników miejskich został już uwolniony. Pytanie tylko jak się tam znalazł.

stycznia 28, 2013

- Kiedy przyszłam dziś rano, przeżyłam szok. Po małym łabądku została tylko sterta piór i krew – mówiła wczoraj Kazimiera Włodarczyk, regularnie doglądająca stadko ptaków na terenie dawnego basenu przy ulicy Lubańskiej. Teraz zastanawia się jak uchronić je przed kolejnymi atakami psa, który rzekomo rozszarpał ptaka. Czy ktoś jej w tym pomoże?

stycznia 25, 2013

Czworonóg trafił do jeleniogórskiego schroniska przedwczoraj, po tym jak strażnicy miejscy złapali go włóczącego się w okolicach Alei Jana Pawła II.

stycznia 12, 2013

Dziesięć lat grozi 23-latkowi, który rozbierał tory kolejowe, ogrodzenie jednej ze szkół, a następnie sprzedawał to wszystko na skupie złomu. To tylko trzy z jedenastu przestępstw, jakie ma na swoim koncie zatrzymany podejrzany.

stycznia 10, 2013

Z 200 do 650 tysięcy złotych wzrosną wpływy z mandatów i grzywien, które wpłyną do tegorocznego budżetu Jeleniej Góry. Władze miasta zakładają skuteczniejszą egzekucję, m.in. dzięki działalności fotoradarów.

stycznia 8, 2013

Wczoraj przed południem jeleniogórska straż miejska zatrzymała 16-latka z Rębiszowa, który bez uprawnień jeździł samochodem po głównych ulicach starego miasta. Odwoził koleżankę do szkoły.

stycznia 4, 2013

Mandatem karnym został ukarany kierowca ciężarówki, który jadąc wczoraj przez Jelenią Górę zanieczyścił ulicę Sudecką.

grudnia 27, 2012

Wczoraj wieczorem w centrum miasta zmarła kobieta. 66-latka przez dłuższy czas leżała na ulicy Konopnickiej. Kiedy dotarli do niej strażnicy miejscy jeszcze żyła.

grudnia 17, 2012

Skrajnie wygłodzony i zaniedbany był pies, którego w sobotę znaleźli strażnicy miejscy. O zaniedbanym zwierzęciu zaalarmowali służby mieszkańcy bloku, w którym rzekomo opiekowała się nim nieznana kobieta.

grudnia 12, 2012

Wyjątkowo hojny będzie święty Mikołaj, który konwojowany przez jeleniogórskie służby mundurowe dotrze w niedzielę na Plac Ratuszowy. W swoim worku pomieści nie tylko  300 zamówionych wcześniej paczek dla najbardziej potrzebujących uczniów. - Prezent dostanie każde dziecko, które zechce się z nami bawić w to popołudnie – mówi Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej.

grudnia 1, 2012

Nawet 100 złotych mandatu może dostać zarządca budynku, przy którym na chodniku zalega śnieg. Podobne konsekwencje spotkają go, jeśli nie usunie zagrażających pieszym nawisów śnieżnych czy lodowych.

W szczycie sezonu straż miejska notuje nawet kilkaset takich zgłoszeń.

listopada 26, 2012

Przed oszustami sprzedającymi po domach dekodery przestrzegała dzisiaj pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej policja oraz straż miejska. Jeleniogórzanie próbowali na spotkaniu rozwiać swoje wątpliwości związane ze zmianą w nadawaniu w telewizji.

października 9, 2012

- Poczułam się podle. Nie dość, że założyli mi blokadę, choć jestem inwalidką, to jeszcze ukarali mnie mandatem, za to że nie podałam danych kuzyna, który siedział wówczas za kółkiem. A samochód należy przecież do mnie – dziwi się Anna Rudź-Gościewska. Czy rzeczywiście straż miejska miała prawo tak postąpić?

października 2, 2012

Zaostrza się protest przeciwko nowemu regulaminowi Parku Zdrojowego. W weekend zostały poniszczone tablice z jego zapisami. Część jest obdrapana, a część nawet podpalona.

września 25, 2012

Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazał się złodziej volkswagena skradzionego w sobotę z ulicy Kopernika. Sprawca porzucił go na parkingu kilka ulic dalej. Może zmądrzał po fakcie.

września 24, 2012

Z raną głowy został przewieziony do szpitala 30-letni mężczyzna, który w nocy z soboty na niedzielę został dotkliwie pobity w pobliżu sklepu nocnego przy ulicy Wojska Polskiego.