To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Złodziej złomu złapany

Dziesięć lat grozi 23-latkowi, który rozbierał tory kolejowe, ogrodzenie jednej ze szkół, a następnie sprzedawał to wszystko na skupie złomu. To tylko trzy z jedenastu przestępstw, jakie ma na swoim koncie zatrzymany podejrzany.

Najbardziej głośno było o jego ostatnich wybrykach. W czwartek na przykład ukradł elementy infrastruktury kolejowej na sumę 5000 złotych. To samo zrobił dwa razy z ogrodzeniem jednej ze szkół w sumie na kwotę 3000 złotych. Efekty tego zachowania strażnicy miejscy znaleźli na jednym ze skupów złomu. To nie wszystko. Policja ustaliła, że mieszkaniec Piechowic próbował także włamać się do pomieszczenia PKP. To samo zrobił z dwiema komórkami, które później splądrował. Niemal za każdym razem jego łupem padały przedmioty, z których mógł później uzyskać wymierny zysk.

Komentarze (6)

Takie czasu przyszły podziękujmy polityką że ludzie pracy nie mają i łapią się za co się da.

Straż Miejska do likwidacji!!!

a czy punkt skupu złomu odpowie za paserswto ?

Ale sukces :)))
Jak o sprawie monitowano policji i SM, to reakcji prawie nie było :( A jak sprawa wypłynęła na łamy prasowe i do tego głos zabrał radny, to dopiero ruszyły organa ścigania :) Można sprawdzić (w który czwartek) były pierwsze zgłoszenia o wycinaniu szyn, bo na pewno nie było to w tym roku :(

a wie ktoś,który to skup

skup zlomu Piechowice kolo biedronki