To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
marca 30, 2013

Wczoraj około godziny 17 jedna z naszych czytelniczek znalazła przy centrum handlowym przy ulicy Elsnera w Jeleniej Górze psa rasy wyżeł (pirenejski lub niemiecki). – Szukam jego właściciela – napisała do nas kobieta.

lutego 25, 2013

Pies był uwiązany w lesie nieopodal Alei Solidarności w Jeleniej Górze. Dzięki wczorajszej interwencji przypadkowego spacerowicza i strażników miejskich został już uwolniony. Pytanie tylko jak się tam znalazł.

stycznia 28, 2013

- Kiedy przyszłam dziś rano, przeżyłam szok. Po małym łabądku została tylko sterta piór i krew – mówiła wczoraj Kazimiera Włodarczyk, regularnie doglądająca stadko ptaków na terenie dawnego basenu przy ulicy Lubańskiej. Teraz zastanawia się jak uchronić je przed kolejnymi atakami psa, który rzekomo rozszarpał ptaka. Czy ktoś jej w tym pomoże?

stycznia 25, 2013

Czworonóg trafił do jeleniogórskiego schroniska przedwczoraj, po tym jak strażnicy miejscy złapali go włóczącego się w okolicach Alei Jana Pawła II.

grudnia 17, 2012

Skrajnie wygłodzony i zaniedbany był pies, którego w sobotę znaleźli strażnicy miejscy. O zaniedbanym zwierzęciu zaalarmowali służby mieszkańcy bloku, w którym rzekomo opiekowała się nim nieznana kobieta.

października 29, 2012

Nie ma już prawie wolnych miejsc w jedynym w mieście schronisku dla bezdomnych. – Mamy co najwyżej jeszcze dwa lub trzy wolne łóżka – mówi Bogusław Gałka, prezes zarządu jeleniogórskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, który apeluje o pomoc. – Potrzebujemy ciepłej odzieży, a przede wszystkim butów. Bywa, że bezdomni trafiają do nas zimą w samych klapkach – prosi.

października 24, 2012

Z apelem o pomoc zwraca się jeleniogórska policja do mieszkańców, którzy podczas zbliżającej się zimy zauważą osoby bezdomne lub nietrzeźwe przebywające przez dłuższy czas na mrozie. - Twoja reakcja może im uratować życie – przypominają funkcjonariusze.

września 18, 2012

Gotowe są już pokoje interwencji kryzysowej przy ulicy Wolności 41 oficyna. To jedyny tego rodzaju przytułek dla ofiar przemocy w całym powiecie jeleniogórskim. Powstał dzięki pracy rąk bezdomnych i niewielkich środków Spółdzielni Socjalnej Patron.