To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Cezary Przybylski ponownie marszałkiem

Cezary Przybylski ponownie marszałkiem

Wczoraj ukonstytuowały się władze samorządowe województwa dolnośląskiego. Marszałkiem ponownie został wybrany Cezary Przybylski, przewodniczącą Sejmiku – Barbara Zdrojewska.

Było to dokończenie sesji sprzed dwóch tygodni. Wówczas obrady przerwano, gdyż omal nie doszło do przewrotu. Na przewodniczącego Sejmiku zgłoszono wówczas Pawła Wróblewskiego i on zgodził się na kandydowanie. Do głosowania nie doszło, gdyż część radnych PO i PSL-u opuściło salę i nie było kworum. Wczorajsze obrady przeszły sprawniej, choć nie brakowało zgrzytów. Przede wszystkim chodziło o to, czy nowi radni mogą złożyć ślubowanie. Opozycja twierdziła, że nie ma takiego punktu w porządku obrad. Ostatecznie jednak prawnicy uznali, że mogą.
Później Paweł Wróblewski wycofał się z kandydowania na przewodniczącego i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przewodniczącą sejmiku została Barbara Zdrojewska. Wiceprzewodniczącymi wybrano Pawła Wróblewskiego i Kazimierza Huka.
Później dokonano wyboru marszałka. Zgłoszono dwóch kandydatów: Cezarego Przybylskiego z PO i Tymoteusza Myrdę. Pierwszy z nich otrzymał 23 głosy, drugi 12. Marszałkiem został ponownie Cezary Przybylski.

Komentarze (12)

Ale Buźka!! Pamiętacie portret dygnitarza namalowany przez Kusego w Rancho??? (prezent od wójta dla nomen omen chyba właśnie marszałka). Kto wie dlaczego Oni wszyscy wyglądają podobnie? Konkurs z nagrodami ;)

głowa charakterystyczna dla dygnitarzy partyjnych i kościelnych :) ...szeroka w rejonie paszczy i zwężająca się wyraźnie w kierunku części obszaru, gdzie zwykle ulokowana jest mózgownica ! :) PS: To taki schemat ogólny, nie żebym się czepiał Pana Marszałka :)

Koalicja "żeby żyło się lepiej" platfusom i ich przyd***som rzecz jasna.

Wydaje się, że Dolny Śląsk (poza Wrocławiem) - wyjdzie z tą władzą - jak Zabłocki na mydle ... Obym się mylił !

PO 1989 władze przejęły miernoty ,którym nie udało się w biznesie.Poczytajcie życiorysy.Kto z nich był sprawnym menadżerem?

Cezarego Przybylskiego wybrano, bo był z niego zadowolony wrocławski kacyk Protasiewicz i wrocławski kacyk Dutkiewicz. Sprawdził się swoją pokorą przez ostatnie kilka miesięcy, kiedy to wrocławskie kacyki czyściły Urząd Marszałkowski z jeleniogórzan. Za cichym przyzwoleniem papajowcow zresztą. Ani Obrębalski ani Papaj nie bronili naszych przedstawicieli przed ****stwem wrocławian. Daje to obraz tego, przed czym jeleniogórzanie częściowo obronili swoje miasto: przed kompletnym zgnojeniem przez Wrocław.

Facet powinien zrzec się mandatu radne, no ale kaska nie śmierdzi ludzie ,ludzie po co wybieracie takich debili.

Kto na takich ludzi głosuje?
Pewnie rodziny tych ludzi koledzy partyjni i ich znajomi.
I pasą się świnie za publiczne pieniądze.
Pan P. wygląd ma charakterystyczny ,jeszcze te okularki dodają uroku...
Wybór tego człowieka to niestety bezwzględna porażka dla naszego regionu.
Nic się nie zmieni, no raczej samochód.