To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zawiła wygrywa prawie 3 tysiącami głosów!

Zawiła wygrywa prawie 3 tysiącami głosów!

To dane nieoficjalne, jakie spłynęły do sztabu komitetu wyborczego „Razem zmieniamy Jelenią Górę” z obwodowych komisji wyborczych. Wynika z nich, że Marcin Zawiła zostanie prezydentem na kolejną kadencję. Po ogłoszeniu sumarycznych danych w sztabie zapanowała euforia.

W II turze wyborów do urn poszło zaledwie 17476 uprawnionych do głosowania. Ponad 58 procent z nich oddało głos na dotychczasowego prezydenta, co dało 10214 głosów. Jego konkurent – Marek Obrębalski zdobył 7262 głosy, co stanowiło 41,55 procent.

W dwóch obwodowych komisjach wyborczych obaj kadnydaci uzyskali taką samą ilośc głosów. W pozostałych obwodach największa różnica na korzyść M. Zawiły wyniosła 389 głosów. W kilku obwodach M. Obrębalski wygrał z konkurentem.

– Jestem przekonany, że dzięki państwa wielkiemu wsparciu w tej kampanii wyborczej za kilka godzin będziemy mogli usłyszeć bardzo dobre wieści – powiedział tuż po zamknięciu lokali wyborczych Marek Obrębalski. Jego sztab zgromadził się w hotelu Baron. – Jestem dobrej myśli. Udało mi się zintegrować, niekiedy nawet i pogodzić wiele środowisk, które były po innych stronach - mówił kandydat. - Dlatego pozwólcie, że podziękuję nie tylko osobom z komitetu Platformy Obywatelskiej i Obywatelskiego Dolnego Śląska, ale i komitetowi Siła Mieszkańców, który wprawdzie w pierwszej turze był moim konkurentem, ale potrafiliśmy się porozumieć. Jelenia Góra potrzebuje integracji we wszystkich zakresach.
Później już sytuacja nie była dla niego tak komfortowa. Już pierwsze wyniki pokazały, że zdecydowanie prowadzi Marcin Zawiła. Marek Obrębalski podkreślał, że ma do czego wracać. – W poniedziałek jestem na uczelni, na wykładach – mówił.

Marcin Zawiła w pierwszych słowach podziękował swojemu komitetowi za ciężką pracę w czasie kampanii wyborczej i dodał, że od 1990 roku nigdy przy żadnych wyborach nie pracował z tak zaangażowanym zespołem.

- Dziękuję mojej rodzinie, a przede wszystkim żonie, Gabrysi. Podziękowania należą się także wszystkim jeleniogórzanom, którzy oddali na mnie głosy. Od jutra rozpoczynam rozmowy ze wszystkimi siłami reprezentowanymi w nowej radzie miasta, bo zależy mi na konstruktywnej współpracy dla dobra miasta – mówił prezydent in spe.

 

reakcja w sztabie M. Zawiły

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

IMG_9918.JPG
IMG_9927.JPG
IMG_9938.JPG
IMG_9954.JPG
IMG_9956.JPG
IMG_9544.JPG
IMG_9545.JPG
IMG_9567.JPG
IMG_9569.JPG
IMG_9574.JPG
IMG_9577.JPG
IMG_9583.JPG
IMG_9585.JPG
IMG_9586.JPG
IMG_9588.JPG
IMG_9591.JPG
IMG_9594.JPG
IMG_9598.JPG
IMG_9600.JPG
IMG_9601.JPG
IMG_9606.JPG
IMG_9610.JPG
IMG_9620.JPG
IMG_9631.JPG
IMG_9640.JPG
IMG_9658.JPG
IMG_9688.JPG
IMG_9704.JPG
IMG_9719.JPG
IMG_9726.JPG
IMG_9742.JPG
IMG_9745.JPG
IMG_9753.JPG
IMG_9759.JPG
IMG_9763.JPG
IMG_9768.JPG
IMG_9791.JPG
IMG_9799.JPG

Komentarze (81)

YES YES YES!!!

... prośba do Pana Wilka o uprzątnięcie plakatów wyborczych z hasłem "Prezydent Wilk - gospodarniej" ... najlepiej niech to robi R.Prystrom - reżyser tej sromotnej porażki...dziękuję wszystkim Wyborcom za wyjeb... w kosmos tych panów...

Wyprowadzam się.

Hubert, no co ty?

... a kogo to interesuje?

Ooo... a już siębałem, że przegram

dziekuje . ko**** to miasto,Marcin wszystkiego dobrego

Super- żegnajcie panowie Obrębalski, Papaj i mam nadzieję, że wkrótce Wrotniewski. Gratulacje dla pana Zawiły.

Wrotniewski aut!!!

Wrotniewski aut!!!

Odbije mu się czkawką, aż posra się z tego zwycięstwa! Grał nieczysto, mataczył, po trupach do celu! Aż szlag człowieka trafia, że ****stwo wygrywa! Ale oliwa sprawiedliwa - zawsze na wierzch wypływa.

Joszimitsu?

czyli już wiadomo jak będzie wyglądała ta kadencja. Jeleniogórzanie nie stawiają zbyt wysoko poprzeczki swoim włodarzom. Rządzącym brak ambicji żeby zmieniać rzeczywistość, a wyborcom brak wiary że może być lepiej. Brawo Panie Marcinie!!! Niech się Panu dostatnio żyje na tym prezydenckim stołku i niech Pan się nie przemęcza, mieszkańcy boją się zmian. Lepiej niech Pan nic nie robi. Nie myli się ten kto nic nie robi i tę maksymę widać wziął Pan sobie głęboko do serca.

Wyjeżdżam, to już przesądzone.

Szerokiej drogi. Spadaj, najlepiej już dzisiaj.

TO IDŹ SIĘ PAKUJ

Jestem za, a nawet przeciw!

Jestem za, a nawet przeciw!

Brawo dla nowego prezydenta

gratulacje zazwycirstwo bedzie mial pan mniej poprawek po partaczu obrebalskim jeszcze raz powodzeia

gratulacje zazwycirstwo bedzie mial pan mniej poprawek po partaczu obrebalskim jeszcze raz powodzeia

Brawo Marcin, zycze Ci aby ci panowie ,sajnog,papaj, wrotniewski i Pan " naukowiec" nie dali rady przeszkadzać Ci następne lata Tweojej prezydentury. Walcz a wygrasz.Pozdrawiam

Gratuluję Marszałkowi Schetynie, że Dolny Śląsk zaczyna być znów przestrzenią dla dobrej pracy w PO. Gratuluję Marcinowi Zawile mimo wszystkich krytycznych głosów, że pozbawiony wsparcia ugrupowania wygrał. Panie Prezydencie należę do tych którzy przyjechali do Jeleniej oddać głos. oczekuję że nie był od zmarnowany i na prawdę doprowadzi Pan do rozwoju tego miasta. A droga jest jedna stała reklama i promocja bo co oglądać już jest.

Buhahaha, ludzie gdzie Wy oczy macie? Krętacz i nierób! Gdyby nie prezydentura siedziałby na bezrobociu... Może przydałoby się mu takowe, bo zapewnia nam - mieszkańcom takich atrakcji. Powinien na własnej skórze się przekonać, jak to jest, gdy rządzi M. Zawiła :/

Prawdopodobna porażka pana Obrębalskiego jest wynikiem atmosfery jaka panuje w dolnośląskiej PO od czasu ostatniej konwencji gdzie na naszych oczach nieczysto grano...

No to mamy niestety Complex City przez następne 4 zakichane lata! w gratisie sweterek oraz bród, smród i ubóstwo!!!

Ciekawe, ile z tych głosów jego banda sfałszowała. Po takim, co w kampanii gra nie fair - wszystkiego się można spodziewać!

Chyba sam sobie te głosy liczy, albo większość mieszkańców nie wie, co się w tym mieście dzieje!

Widzisz ''panie'' Wilk. Gdybys sie tanio nie sprzedal to zachowalbys twarz, jakakolwiek ona jest. A teraz nie dosc, ze obudziles sie z reka w nocniku to sprzedajac sie za drobne pokazales swoje prawdziwe zamiary oraz to, ze elektorat masz za motloch i polglowkow. To by bylo na tyle wilczej kariery politycznej. Teraz miejmy nadzieje, ze Urzad Skarbowy przyjzy sie panskim interesom.

Ci wszyscy - pożal się Boże - "bossowie" PO na czele z Protasiewiczem, który tak pięknie "popisał się" wśród Niemców na lotnisku we Frankfurcie, te żałosne podziały w PO, tworzenie koterii - to wszystko pozwoliło wygrać wybory Panu Prezydentowi Marcinowi Zawiła. Gratuluję Panu, Panie Prezydencie.
Tak długo jak POLITYKIERZY nie zrozumieją, że nie są dla siebie, dla swoich żałosnych podchodów, tylko są dla SPOŁECZEŃSTWA - tak długo przegrywać będą wybory - i dobrze, niech przepadną dranie na zawsze !!!

do: gama, na dowód tego przed chwilą w Loży prasowej, Cezary Michalski odsłonił matactwa PO we Wrocławiu (Protasiewicz pw Schetyna)

gratulacje p.marcinie

I CO TERAZ PAPAJ ZROBI POLACZE SIE I BEDZIE BIADOLIL BO OBREBALSKI NIE WYGRAL WIEC NIE ZWOLNIL MU MIEJSCA RADNEGO HEHEEH OJ CO POCZNA JEGO SUPER KOLEDZY POKLEPIA GO PO RAMIENIU

ALE ZYCIE ZAWSZE WERYFIKUJE

Jak taka miernota Pan Miedziński dostał sie do Rady Miasta. Tylko czekać jak zmieni poglądy i z przeciwnika Zawiły stanie się jego poplecznikiem. Marcin nie uwierz w jego przemianę.

Teraz czekamy na sławetny tramwaj,obwodnicę i 10 nowych fontann oraz kolejne puste galerie handlowe.Pamiętajmy,że prawie połowa mieszkańców była przeciw, więc słowo euforia to zbytni eufemizm,miasto jest podzielone co do opinii i tyle.

Nie jeleniogórzanie wybrali tylko rodziny uzależnionych od budżetówki,przecież calą niedzielę zwozili nawet babcie i dziadkow .

Może doczekamy się o przekroju wiekowym wyborców ogółem i na poszczególnych kandydatów.

taaa i zwieźli ich aż ponad 3 tysiące.... mitoman :)

Papaje wrotki sainogi - to nie koniec. To dopiero początek :) Życzę Wam dużo zdrowia. Będzie Wam bardzo potrzebne :)

W demokracji jest miejsce i na wizytę przy urnie wyborczej, jak i wnioski z wyników.. sporo ludzi tak potrafi, serio..

Gratulacje

a wspólne MIASTO gdzie ....Wilk zeżarł

Pisanie ,że w głosowaniu brały udział tylko osoby starsze jest nieprawdą. Pracowałem w komisji i zauważyłem , że dwa tygodnie temu w głosowaniu brało wiele starszych osób, tym razem zaskoczenie - było ich znacznie mniej. Starsi przestraszyli się chyba zimna.

Robię print screena tej strony i wkleję Wam za 4 lata, gdy będziecie pisać, że Zawiła nic nie zrobił przez całą kadencję. Ten naród wciąż nie uczy się na błędach... Jest wiele miast wspierających bardziej przedsiębiorczość, innowacje, młodych ludzi. Tam jest moje miejsce. Pora na Gdynię. Jelenią zostawiam Wam, emerytom. Nara.

To teraz Pawelku przeniesiesz elektownie do Gdyni?

co Ty wiesz o "tym narodzie", przedsiębiorczości, młodych ludziach... Ty stary rowerze :D Spływaj do Gdyni, pomyślnych wiatrów. Ale coś tak czuję, że w tej Gdyni odpłyniesz równie szybko, co w JG ;-))))

Brawo Zawiła - ale też szacun dla Obrębalskiego bo został wystawiony przez 3 fiutki, które go całkowicie olały i zostawiły samego, nawet na wieczorze wyborczym...

Wnosze o przeniesienie schroniska dla PEZPANSKICH zwierzat do tych Cieplic ,aby faflik nie skomlal tam przez nastepne cztery lata sam!!! Czujecie juz trotyl w powietrzu??

I trotyl i las brzoz.

Manipulacja i socjotechnika zwyciężyła.

Jakich ty mądrych słów używasz a chyba nie znasz ich znaczenia. Trzeba było samemu i swoją rodzinę oraz znajomych zagonić do urny to wtedy mógłbyś się tutaj mądrzyć