To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sądowe starcie kandydatów na wójta

Sądowe starcie kandydatów na wójta

Anna Latto nie musi przepraszać kontrkandydata na stanowisko Wójta Gminy Podgórzyn Mirosława Kalaty. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze rozpatrując sprawę w trybie wyborczym odrzucił w całości roszczenia tego drugiego.

Anna Latto i Mirosław Kalata za kilka dni zmierzą się w drugiej turze wyborów samorządowych w Gminie Podgórzyn. Kandydat na wójta domagał się zakazu rozpowszechniania przez swoją kontrkandydatkę i zarazem obecną wójt informacji, że „Mirosław Kalata skutecznie nie egzekwował podatków (Kalata pracuje w urzędzie gminy), że będzie zabierał pieniądze przeznaczone na oświatę, dożywianie dzieci, oświetlenie gminy, OSP i opiekę społeczną i przeznaczy je na na remonty dróg i budowy stref ekonomicznych", oraz że "Mirosławowi Kalacie brakuje kompetencji i myślenia”.
Ukazały się one w liście do mieszkańców, wydanym przez obecną wójt. Kalata chciał m.in. zakazu rozpowszechniania tych informacji, opublikowania przeprosin i sprostowania.
Sąd wczoraj odrzucił jego wniosek w całości. W uzasadnieniu napisał, że „artykułowi 111 paragraf 1 Kodeksu wyborczego podlegają te materiały, które zawierają informacje nieprawdziwe. Dotyczy to faktów, które nie zaistniały”. Tymczasem list, skierowany przez Annę Latto – zdaniem sądu – nie zawiera materiałów nieprawdziwych, stanowi jedynie polemikę z przedstawionym przez Mirosława Kalatę programem wyborczym. Sąd szczegółowo odniósł się do odniesienia „obniżać podatki, których sam nie egzekwował”. Przyznał, że Mirosław Kalata nie prowadzi postępowań egzekucyjnych, ale informacja ta nie jest nieprawdziwa. – Bezsporne jest, że do obowiązków wnioskodawcy należy także bieżąca analiza zaległości podatkowych, prowadzenie rejestrów, przypisów i odpisów, wystawianie nakazów płatniczych czy prowadzenie postępowań podatkowych. Niewątpliwie od sprawności wykonywania tych obowiązków zależy także skuteczność prowadzonej w ich następstwie egzekucji – uznał sąd.
Na koniec rozpatrujący spór uznał, że polemika Anny Latto, zawarta w liście do mieszkańców (…) jest dopuszczalnym głosem w dyskusji na temat przedstawionego przez kontrkandydata programu wyborczego.

Komentarze (63)

Czytałem list otwarty pani Anny Latto do pana Kalaty. Faktycznie znajduje się tam wiele pomówień i niegodnych oskarżeń. Dziwi mnie zatem stanowisko Sądu, który uważa że niegodne zachowanie, bezpodstawne oskarżanie kontrkandydata mieści się w standardach kampanii wyborczej. W moim odczuciu zachowanie pani Anny Latto nie mieści się w żadnych standardach życia społecznego. Mam nadzieję, że mieszkańcy gminy Podgórzyn wezmą liczny udział w wyborach 30 listopada i pokażą, że zwykła, ludzka uczciwość jest najważniejsza.

nareszcie ktoś napisał co myśli o pani latto :)))) Szkoda że pan Kalata nie odpowiedział na jej list.. Panie Mirku niech pan jej odpowie, wszyscy wiemy przecież co się dzieje w gminie!!!

Jestem z Gminy Podgórzyn więc obserwuję, czytam komentarze i tablice kandydatów na Wójta. Choć kampania w tym roku przybrała bardzo wątpliwą formę należy zastanowić się skąd to się wzięło.
Obecna Pani Wójt sprawuję swój urząd od 8 lat. Czy zatem w poprzednich kampaniach był podobny poziom prowadzenia debaty ? Słusznie zauważają redaktorzy gazet, portali internetowych, że NIE.
Więc skąd to się wzięło ?
W tym roku mamy oprócz kandydatów na Urząd Wójta mamy - DOMOKRĄŻCÓW, którzy chodzą po domach i opowiadają o różnych nieprawidłowościach i innych cudach w gminie.
Gdzie oni byli w poprzednich dniach, miesiącach, latach ?
Zastanawia mnie po co chodzić tracić czas i pieniądze i rozpowiadać po domach o „przekrętach” jak można iść w jedyne właściwe miejsce czyli do prokuratury?
W drugiej turze mamy Pana Kalatę, który dostał nagłej przedwyborczej potrzeby jednania i bratania się za społecznością lokalną.
Gdzie był wcześniej ?
Czemu Pan Kalata jeszcze rok,dwa, cztery lata temu pracując w Gminie nie chodził po domach i nie reagował na potrzeby mieszkańców ?
Skąd nagły przypływ trosk ?

Panie Mirku jest Pan porządnym człowiekiem, który w tych wyborach poszedł złą drogą. Podstawowym błędem było wzięcie za doradcę jednej odrzuconej przez społeczeństwo kandydatki.

Bratanie się z tą osobą pokazało jak bardzo można zaniżyć poziom debaty. To był zły ruch !
Liczę na to, że będzie Pan przez następne cztery lata tak blisko społeczności jak przez ostatnie dwa tygodnie.
Za cztery lata zagłosuję z przyjemnością na Pana o ile będzie Pan niezależny !

W tym roku oddam głos pana Kontrkandydatce Pani Latto, cenie niezależność obecnej Pani Wójt -
Orły latają same – Barany chodzą w stadzie.

W tych wyborach stracił Pan autonomiczność !

dziwi mnie, że ta Latto to jeszcze jest wójtem w waszej gminie

a nie dziwi pełen obietnic program pana Kalaty? ale może on po Hogwarcie jest i wyczaruje wszystko co obieca :)

faktycznie przypomina trochę Harry Pottera. Lubię te książki, więc dajmy mu szansę!

Stanowisko Sądu jest zastanawiające... Pomawianie kandydata i wkładanie w jego usta słów, których nigdy nie wypowiedział jest zgodne z Kodeksem Wyborczym? Takimi prawami rządzi się kampania wyborcza????

skoro jest ich aż tyle to może jakieś pan wymieni?

Jednym słowem powiem tak. Niezły kabaret robi pani Lattowa i po trupach usilnie dąży do celu by jeszcze posiedzieć na tym fotelu w gminie. Robiąc to jak widać poniżej pasa. Jednego nie pojmuje dlaczego ta pani nie jest uczciwa i okłamuje wyborców. Ludzie zwłaszcza starsi nie wszyscy mają internetu i nie wszyscy wiedzą tego choćby to że gmina Podgórzyn została zadłużona na ponad DZIESIĘĆ MILIONÓW!!! Jeśli by na tych ulotkach które to hurtowo po całej gminie są rozrzucane przez ludzi wójtowej było by napisane że gmina jest zadłużona ale uczciwie chce przez kolejne lata prowadzić urzędowanie w gminie to chętnie bym zagłosował ale jak się ukrywa prawdę to niestety mamy kabaret jak widać w tym wydaniu i po trupach do celu...

Pani Latto nie mieści mi się na ekranie co dopiero w polityce.

a Tobie kultura nie mieści się w głowie jak widać.

ta latto to faktycznie masakra!!!!

Kampania p. Klaty jest mniej więcej na tym poziomie jak powyższe komentarze pisane z 2 komputerów. Nie warto nawet tego komentować.

O!!

Komitet wyborczy pana kalaty już spamuje! Hahahaha! Ale jaja!
A ja mam nadzieję że ****...o nie wygra. Mówię tu nie o samym Kalacie, tylko o jego "fatalnych protektorach". Z dwojga wolę osobę na poziomie pani L., pan K. jest dla mnie osobistością nieco szemraną i o wątpliwej wiarygodności. Ale to tylko moje prywatne zdanie. Każdy ma do swego zdania prawo. Być może się mylę być może pan K. to wzór szlachetności i obywatelskich cnót. Ale co - jeśli nie? Co jeśli maczał palce w tym całym zamieszaniu i wulgarnym skandalu? Po prostu weźmy pod uwagę taką możliwość - co jeśli? Bo jest to zwyczajnie prawdopodobne. Mówię poważnie i nie jestem z urzędu gminy.

Dzieciaki, ale wy naiwni jesteście, wybierzcie mądrość, a nie głupotę!!!

racja! Kalata na wójta!

Żaden wójt nie przeprowadził w tej gminie tylu przeróżnych inwestycji ,co pani Anna Latto. W wypowiedziach Państwa znajduję tylko pomówienia i wstrętne
uwagi, świadczące o braku podstawowej kultury u piszących.
Kogoś,kto niczego do tej pory nie zrobił na rzecz tej gminy, kto nie działał
w jakimkolwiek społecznym forum, na rzecz jakiejkolwiek społecznej sprawy,
uznajecie Państwo za wiarygodnego i rzetelnego kandydata, a pomiatacie człowiekiem,który ma wielkie osiągnięcia w pracy i trzeba być zaślepionym przysłowiową "polską" zawiścią, by tego nie widzieć.
Życzę powodzenia komukolwiek,kto zwycięży, ale z pewnością po krótkim czasie,
w tej konkretnej społeczności, będzie poniewierany i zwalczany. Tak tu się dzieje od lat.

jeśli wygra pan kalata, to nie będzie dobry znak. będzie to znak że chwytem poniżej pasa można coś osiągnąć i dojść przy tym do władzy. ulotki fruwają od wczoraj po gminie, pan plichta to już chyba położył na to ...... bo niedługo i tak wyrok sądowy. Może mu już wsiorawno i chce jeszcze namieszać przed "odejściem".

autor ulotek twierdzi że "je znalazł pod domem", a sam kandydat twierdzi że" nic z nimi nie ma wspólnego". partia prawdomównych błyszczących harcerzy. kogo oni chcą oszukać? to nie jest szyte grubymi nićmi, tylko siecią rybacką. Szkoda że my z tym bałaganem i "dziwnymi" postaciami z tego stronnictwa się zostaniemy...

"wysoki" jest wyjątkowo dobrze zorientowany z ilu komputerów pisane są komentarze. Może zna nawet kolor mebla na którym stoją?! Ot ciekawostka.

To ciekawe ze mozna tak zachorowac na kilka miesiecy i nikt tego nie moze sprawdzic ...

Poziom kultury w gminie Podgórzyn sięgnął bruku.Czy warto ,by tak dzielić społeczność lokalną dla stołka wójta/wójciny? Po wyborach wszyscy razem musimy zadbać o gm.Podgórzyn, i o całą Kotlinę Jeleniogórską. Jest mnóstwo do zrobienia w każdej gminie.

Drogi kolego twoje wątpliwości co do wiarygodności Pana Kalaty jak najbardziej są uzasadnione, ale pragnę cię uspokoić Kalata nie spadł z księżyca ani nikt go w teczce nie przyniósł on się w Podgórzynie urodził i wychował, tu skończył podstawówkę znam go osobiście od dziecka.
Większość ludzi z z Podgórzyna zna go i dlatego w I turze zagłosowali na niego, ja i moja rodzina spokojnie Panu Mirkowi zaufamy i oddamy na niego głos, osoby szkalujące Pana Kalatę na forum pewno mają jakiś związany z gminą interes bo my zwykli zjadacze chleba liczymy na zmiany. Pani Latto tego nie gwarantuje.
Pozdrawiam.

Drogi kolego twoje wątpliwości co do wiarygodności Pana Kalaty jak najbardziej są uzasadnione, ale pragnę cię uspokoić Kalata nie spadł z księżyca ani nikt go w teczce nie przyniósł on się w Podgórzynie urodził i wychował, tu skończył podstawówkę znam go osobiście od dziecka.
Większość ludzi z z Podgórzyna zna go i dlatego w I turze zagłosowali na niego, ja i moja rodzina spokojnie Panu Mirkowi zaufamy i oddamy na niego głos, osoby szkalujące Pana Kalatę na forum pewno mają jakiś związany z gminą interes bo my zwykli zjadacze chleba liczymy na zmiany. Pani Latto tego nie gwarantuje.
Pozdrawiam.

Witam!Ja mieszkam w naszej gminie od lat x i cieszę się,że w jakiś sposób skończyła się ta klita (mówię tu o radzie gminy.)Jeżeli wygra obecna Pani wójt,pewnie nie będzie miała już tak łatwo,jeżeli Pan Mirek Kalata.to nie wiem trudno mi oceniać...

Hmmm przypuśćmy, że Mirosław Gminę Zbaw wygra i wyobraźmy sobie jego rządy... mamy 5 stycznia 2015 roku, do wójta Mirosława jak codzień w wielkiej kolejce stoją meszkańcy, którym obiecał załataniie drogii, mieszkanie, zwolnienie z podatku, otwarty zalew, niższą cenę wody, więcej autobusów itd itd., każdy obowiązkowo w podarku dla wszechwładnego przyniósł kilka kromek suchego chleba dla kózek, bo jak wiadomo wszechwładny do znany na całym świecie hodowca kóz. W sekretariacie gwar, hałas, jazgot to wywiadu dla telewizji śniadaniowej udziela panienak Kinder Bueno. Szczebiocząc radośnie oznajmia jak to zdobyła dyplom w żłobku i mogła udać się do dowlonie wybranego sobie przedszkola... Za biurkiem siedzi on, nadworny kronikarz wielce panującego Mirosława, Kazimierz... wydaje on kolejne zapiski z dworu,pisze złośliwie o tych,którzy dali mu mieszkaniie, pracę...achhhh zapomniałbym o rzeczniku prasowym jaśnie panującego redaktorku Krzysztofie... mądry Polak po szkodzie

Jestem przerażona tą ohydną i wulgarną nagonką na Panią Latto. Mieszkam w tej gminie od urodzenia i widzę, co zostało zrobione, co można jeszcze zrobić i wierzę, że ludzie-wyborcy przejrzą na oczy. Ja nie wiem czy Pan Mirek ma coś wspólnego z kolportażem i treścią ulotek, kt. się pojawiły dziś-ale fakt, że Plichta wypowiada się w nich,że Mirek to jedyny właściwy wybór dyskwalifikuje w moich oczach całkowicie Pana Kalatę.Mirku mógłbyś osiągnąć wiele ale nie tak, nie w ten sposób i nie z tymi ludźmi. Wstydzę się, ze jestem mieszkanką Gminy Podgórzyn, wstydzę się, ze Mirek był moim kolegą i wstyd mi za to, ze w tej gminie są ludzie, którzy się śmieją widząc tak bulwersującą walkę o stołek dla Pana Mirka. Mirku walcz słowami, faktami a nie "zdjęciami".Pani Aniu życzę powodzenia i na Panią oddam swój głos!!!

Kalata z czym do ludzi?
wystarczy popatrzeć na komentarze jego zwolenników, żenujące komentarze na temat wagi, zero merytoryki tylko głoszenie populizmu w postaci niejakich nieprawidłowości.
Wiec czemu Kalata nie zgłosił niejakich nadużyć do odpowiednich służb ?
ano temu po to fajne hasła wyborcze, na które dadzą się złapać "ograniczeni umysłowo" ludzie.
Wkleję tu post niejakiego Frefro, który trafnie ilustruje sposób funkcjonowania
"układu" destabilizacji pozycji Pani Anny Latto

Kaleta - Plichta dwa bratanki co tu wtrącić w układanki ?!

Mirek chodzi rozpowiada - co wymyśli to żenada !
Wali takie dyrdymasy to............ wyborczej smak kiełbasy !

Kazik pisarz jest okrutny jego humor bardzo smutny !
za swe harce słono płaci lecz tym gestem.... straż wzbogaci !

jest i ona! złotousta co z za pleców bąki puszcza !
smród tych bąków jest okrutny to jest pijraj ale.... brudny !

Koniec wiersza mamy taki jest koryto i. …........ ...buraki !

A ja mam nadzieję, że Pan Mirosław będzie pracował za połowę pensji obecnej wójtowej i już Gmina zyska w skali roku około 80 tys. zł. Może też będzie sam dojeżdżał do pracy?
Wyborcy zdecydują i nie ma się co stresować!

Zaraz a czyją matką ta nadzieja była?

pan Kalata łasy na kasę nie jest czytałam ostatnio, że kiedyś nie wypłacił pensji pracownikom... za jakieś 3 miesiące... tak na pewno zmniejszy sobie pobory jako wójt:)

jeszcze ciekawy jeden post ;

Dartanian | 25 listopada, 2014 - 12:38

Na temat pijaru pewnie tego czarnego może wypowiedzieć się pani nominowana przez Kalatę na fotel sekretarza bo w wystąpieniach wyborczych chwaliła się osiągnięciami pijarowskimi.

Pan Kalata rozpowiada o układach w gminie więc dlaczego nic nie zgłosił tyle czasu do prokuratury ?
Bo to właśnie jest czarny pijar powtarzaj kłamstwo aż ludzie uznają je za prawdę !
czy tym samym on sam nie działał na szkodę gminy ?

W gminie nie jest dobrze ale może przerażająco!

Czy brat pana Kalaty będzie w radzie gminy ? Tak.
Czy większość popieranych przez panią Benesz zasiądzie w radzie Gminy? Tak
Czy Pan Kalata zaklepał Benesz fotel pani sekretarz? Tak.
Czy po wybraniu Kalaty będzie kolesiostwo? prosta odpowiedz.....

czemu Mirosław Kalata się sam eliminuje?
kolejny warty uwagi post;

rolnik | 25 listopada, 2014 - 14:07
miało nie być układów, Panie Mirku głosowałem na Pana w I turze za to że był Pan niezależnym kandydatem i podobało mi się. Gratuluję sukcesu jakim niewątpliwie jest wygranie I tury wyborów. Z przykrością jednak nie zagłosuję na Pana w II turze gdyż obsadzanie posad przed wyborami jest dla mnie wstrętnym ruchem. Chciał Pan zyskać tym sympatię wyborców kontrkandydatki z I tury lecz Panie Mirku to był zły ruch. Ta Pani niestety nie jest dobrze postrzegana i oceniana, jak pokazały wybory. Butność tej osoby i styl postępowania pozwala postawić pytanie, jak szybko wygryzie Pana ze stołka. Oczywiście Pan będzie rządził, ale tylko pozornie. Panie Mirku jak mawiał klasyk nie podążaj tą drogą. Są osoby, którą chcą pomóc bezinteresownie. Owa kandydatka na sekretarza gminy za 4 lata chce znów startować na wójta. Chce Pan pod swoimi skrzydłami wyhodować sobie konkurenta? Radzę ochłonąć i nie podejmować pochopnych decyzji. Tylko czy nie zabrnął już Pan zbyt głęboko w bagienko układów, układzików od których rzekomo chciał Pan się odciąć? Panie Mirku zwolnij Pan nim będzie za późno.

no tak jak nie którzy szybko zapomnieli kiedy to w 2006 r pan Kazimierz.P pomagał wygrac wybory pani wójt wtedy był cacy dzisiaj jest beee ,po co cały ten krzyk jezeli faktycznie pani wojt zrobiła tak wiele dla gminy wyborcy powinni byli to zauwazyc i ocenija odpowiednio przy urnie a demokracja polega na tym ze kiedys nastepuja zmiany przy wladzy i na tym to polega,wyluzujcie ludzie szkoda zdrowia :)))

ramzes... chciałoby się być faraonem choćby na wiosce a życie takiego psikusa sprawiło, prawda?

swoją drogą telewizja śniadaniowa to chyba lepiej niż jakiś tvn24 czy dziennikarz śledczy za aferką w gminnych progach... ale mierząc twoją miarą widać nic nie jest pewne... kto wie :(

Toruk Makto, Jan Kowalski... Galanonim (Gall Anonim - tak to się pisze!) co dalej? pewnie "mieszkanka" buuuahahaha ... tak to było?
Twierdzisz, że Benesz sama tych radnych wybrała? Wydawało mi się że liczni wyborcy!
A może z Sosnówki jesteś i wiesz co się tam w komisji wyprawiało...

Przemawiacie się o głupstwa, jeden lubi Lattową drugi Kalatę ale zastanówcie się co to dla nas oznacza, po tej pierwszej wiemy czego mozemy się spodziewć, stara się jak może i ciągle powstaje coś dla nas mieszkańców, ten drugi obiecuje gruszki na wierzbie tylko nie wie jak je zerwać i ma dziwnych mocodawców. Z dwojga złego wybieram to co znam

Przemawiacie się o głupstwa, jeden lubi Lattową drugi Kalatę ale zastanówcie się co to dla nas oznacza, po tej pierwszej wiemy czego mozemy się spodziewć, stara się jak może i ciągle powstaje coś dla nas mieszkańców, ten drugi obiecuje gruszki na wierzbie tylko nie wie jak je zerwać i ma dziwnych mocodawców. Z dwojga złego wybieram to co znam

Przemawiacie się o głupstwa, jeden lubi Lattową drugi Kalatę ale zastanówcie się co to dla nas oznacza, po tej pierwszej wiemy czego mozemy się spodziewć, stara się jak może i ciągle powstaje coś dla nas mieszkańców, ten drugi obiecuje gruszki na wierzbie tylko nie wie jak je zerwać i ma dziwnych mocodawców. Z dwojga złego wybieram to co znam

Luiza, cudnie napisałaś gruszki na wierzbie nie dla mnie, wybieram to co znam, widzę. Wybieram Latto

TO "KAWAŁEK"OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWEGO PANA KALATY.MAŁA PENSJA,DUŻO POLA,KUPA DŁUGÓW.I JAK TU ŻYĆ?TRZEBA ZA WSZELKĄ CENĘ DORWAĆ SIĘ STOŁKA I ZACZĄĆ "NORMALNIE" ZARABIAĆ.POWODZENIA NIE POWIEM. Inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot
uzyskiwanych z kazdego tytułu:
- z tytułu umowy zlecenie - 1.742,55 zł.
dochód uzyskany ze stosunku pracy 38.l79,86 zł.
- dochód współmałżonka z tytułu stosunku pracy _ 62.517 '41 zł.
Ix.
Składniki mienia ruchomego o wartości powyżej l0.000 złotych (w przypadku pojazdów mechanicznych należy
podać markę, model i rok produkcji): nie dotyczy
x.
Zobowięania pieniężne o wartości powyżej l0 000, w tym zaciągnięte kredyty i pożyczki oraz warunki na
jakich zostały udzielone (wobec kogo, w związku z jakim zdarzeniem, w jakiej wysokości):
1' Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w wysokości l21.493.48 CHF' podlegający spłacie do
25.06.2038 r., położonej w Sosnówce'
2.spłata w 14 ratach kwoty 44.170,00zł.oraz w 10 ratach kwoty 14.200,00 zl.począwszy od 30 maja
2011 r. _ raty roczne - zabezpieczenie reszty spłaty nieruchomości.
3.Kredyt gotówkowy w wysokości 61.794,00zl.podlegający spłacie w ratach miesięcznych do 03
czerwca 2019 r.

czyli wszystko już jasne !

Król został bez gaci ! Król jest Nagi !!!

Kandydatura Pana Kalaty to nic innego jak skok na kasę !

MIREK KALATA JEST JEDYNĄ OSOBĄ, KTÓRA MOŻE OBALIĆ SYSTEM OBECNEJ WŁADZY I ZACZĄĆ WPROWADZAĆ OSZCZĘDNOŚCI. GOSPODARZ GMINY, KTÓRY PRZEZ DWIE KADENCJE ZADŁUŻYŁ GMINE NA PONAD 40%, NIE JEST WART WYBORU NA KOLEJNE 4 LATA. DŁUG ZBLIŻA SIĘ DO GRANICY BANKRUCTWA GMINY. CAŁE SZCZĘŚCIE, ŻE JUZ PIERWSZY KROK ZOSTAŁ ZROBIONY I MIESZKAŃCY WYBRALI NOWĄ RADĘ, TERAZ CZAS NA NOWEGO WÓJTA I LEPSZE CZASY. PROGRAM WYBORCZY OBECNEJ WÓJTOWEJ BĘDZIE PROWADZIŁ TYLKO DO POWIĘKSZENIA ZADŁUŻENIA, NA CO MIESZKAŃCY NIE POWINNI POZWOLIĆ. DLATEGO IDŹMY NA WYBORY I DAJMY SZANSE MŁODEMU CHŁOPAKOWI ŻEBY SIĘ WYKAZAŁ...

UWAŻAM ŻE OBECNA PANI WÓJT ZROBIŁA SKOK NA PIENIĄDZE PODATNIKÓW PODNOSZĄC SOBIE PENSJE O 2000 TYS.ZŁ. CZY PRZY TAKIM ZADŁUŻENIU TO JEST NORMALNE PODEJŚCIE DO SPRAWY?? ODPOWIEDZ ZOSTAWIAM DLA MIESZKAŃCÓW NASZEJ WSPÓLNOTY...

jak będzie tak pracował jak w podatkach to cienko to widzę :)

Układy, układy, układy. ... zarzut do obecnej Pani Wójt a jaki przyklad daje kontrkandydat oswiadczajac ze jego kandydatką na sekretarza jest Karolina Benesz, ktorej jednak mieszkancy gminy nie chca? Oj pod Pana nosem przez cztery lata promowac sie bedzie Pana konkurencja. Czy takiego chce miec Pan bliskiego współpracownika? Bardzo mnie dziwi Pana decyzja....

Wyborco, jest takie powiedzenie: Kto mieczem wojuje- od miecza ginie. W ten sposób zginie Kalata. Albo polegnie w wyborach, albo zniszczą go ci, którym naobiecywał złote góry.
Sama kampania tego pana to żenada. Absurdalne niczym nieuzasadnione zarzuty wobec obecnego Wójta. Z drugiej strony zadnych dokonań. Z uporem maniaka sledzę całą tą pseudokampanię, i nigdzie dosłownie nigdzie ani sam kandydat, ani nikt z jego zwolenników nie wskazał ani jednego dokonania !!! To fenomen na skalę światową.
Jedynym "dokonaniem" jest zdolność do obrzucania konkurenta błotem, a gdy to nie pomaga,posuwania się do trudnych w ogóle do skomentowania "gier wyborczych" polegających na kolportażu ulotek z wizerunkiem obecnego Wójta z wytykaniem jej tuszy, wyglądu. Takie zachowania to nawe nie brak wychowania. To nieuleczalne zwyrodnienie.
Jak pamietam takie metody stosował Kazimierz Plichta- retaurator bankrut, który najpierw promował poszczególnych wójtów, licząc na posadę w gminie, a potem ich niszczył takimi metodami. To, co dziś przeżywa Pani Latto, Wczęniej przeżyli poprzednicy, Pani Piwcwicz i Pan Tarsa.
Dziś rękami tego Pana na fotel Wójta szykuje się Pan Kalata. O zgrozę woła fakt, że nikomu nie przszkadza to, że promotor Pana Kalaty, pan Plichta przez te lata zdążył dorobić się kilu wyroków, zaliczył kilkumiesięczny staż w areszcie, za molestowanie. Płakać się chce jak wyborcy głosują na tego, komu doradza ten pan. To kolejny fenomen na skalę światową.
W tej całej sytuacji jakże trafne zdaje się być powiedzenie: Jacy wyborcy- taka władza. Ja jednak ufam, że ci co stoją poza tymi, co chcą gruszek na niebie i tymi, co już szykują się na miejsca tych, co Pan K wyrzuci na bruk, zechcą pójśc i zagłosować na tą władzę dzięki ktorej w gminie mamy gaz, wodę, kanalizację, wyremontowane szkoły i drogi, piekne boisko i plac zabaw dla dzieci. Do tego informacje turystyczną na najwyższym poziomie i wbrew temu co głosi Pan Kalata brdzo dobrą komunikację z Jelenią Górą poprzez między innymi uruchomione przez PKS kursy w ilości 30 w obie strony, co można bez problemu sprawdzić. Tak jak cenę biletu z Podgórzyna do Jeleniej Góry- 2 złote.
W tej sytuacji ja chylę czoła przed obecnym Wójtem i na niego oddam głos. Myślę, że nie tylko ja.
Pozdrawiam serdecznie, Podgórzynianin

Podgórzynianin dziękuję Ci za te słowa.

Jadąc ostatnio autobusem dwóch panów rozmawiało o "plotce" jaką miała być posada sekretarza dla Beneszowej. Okazało się to smutnym faktem bo Kalata oficjalnie to ogłosił.

Dzisiaj te same osoby w autobusie rozmawiały, że Klata zaklepał już etat dla Plichty !? ale siedzi cicho po burzy z Beneszową !
Czy to prawda, że Kalata przygotował dla Plichty posadę ?

pani wójt jeszcze 3 słownie trzy dni i adijos papa

a ja słyszałem, że komisje już liczą niedzielne głosy by zdążyć na poniedziałek z ich ogłoszeniem.
podobno więcej jest czarnych krzyżyków niż niebieskich...

Współczuję mieszkańcom gminy Podgórzyn, bo tak naprawdę nie mają na kogo głosować.
A czy to prawda, że "prawy" p. Kalata zgłaszał grunty gminy do płatności bezpośrednich w ARiMR jako rolnik, bo miał dostęp poprzez swoje stanowisko do informacji, które grunty nie są wydzierżawione przez gminę ? Czy nie powinien najpierw oficjalnie wydzierżawić tych gruntów od gminy, zapłacic za dzierżawę i dopiero zgłaszać grunty rolne do płatności ? Jaka jest prawda ? Czy to tylko plotki.......?