To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zmiana warty w Mysłakowicach

Michał Orman dzisiaj otrzymał zaświadczenie o wyborze i złożył ślubowanie.

Dzisiaj odbyło się zaprzysiężenie nowego wójta i odbyła się pierwsza sesja rady gminy w Mysłakowicach. Radni od razu zostali rzuceni na głęboką wodę.

– Cieszę się, że mieszkańcy gminy mi zaufali. Zrobię wszystko, by nie zawieść ich zaufania i zmienić tę gminę w gminę rozwijającą się – powiedział Michał Orman niedługo po zaprzysiężeniu na wójta. Stanowisko to objął po Zdzisławie Pietrowskim, którego pokonał w wyborach.
Czy spodziewał się, że wygra? – Wyborcy chcieli zmian. Widocznie spodobał im się mój program. Liczyłem, że wygram, ale takiego wyniku się nie spodziewałem – dodał.
M. Orman jest z wykształcenia nauczycielem historii, przez 16 lat kariery zawodowej pracował w szkołach, od 10 lat w Zespole Szkół w Łomnicy.
Jakie będą jego pierwsze decyzje? – Muszę usiąść z panią skarbnik i przejrzeć projekt budżetu na przyszły rok. On już jest przygotowany przez poprzednika, wysłany do RIO – mówi.
Nie przewiduje zatrudniania zastępcy wójta. – Deklarowałem na spotkaniach z mieszkańcami, że musimy zmienić gminę, to trzeba szukać oszczędności od samej góry. Rezygnacja z zastępcy to oszczędności około stu tysięcy złotych w skali roku – wylicza M. Orman. – Chcę, aby te pieniądze przeznaczyć na dofinansowanie do projektów unijnych, by można było je realizować od początku rozdania środków z nowej puli. Nastąpi to już w przyszłym roku.
Dzisiaj też ukonstytuowała się rada. Obrady otworzyła radna seniorka Janina Radomska i ona też została wybrana przewodniczącą rady.
Radni dzisiaj rozpatrywali wniosek taryfowy na nowe ceny wody i ścieków (zakładające spore podwyżki). Wniosek otrzymał niedługo przed wyborami poprzedni wójt. Piszemy o tym szeroko w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich”. Dzisiaj radni większością głosów zdecydowali, że nie przyjmą tego wniosku. Może się to skończyć źle. W podobnych przypadkach w innych samorządach KSWiK zaskarżał uchwałę o odrzuceniu taryfy do sądu i zwykle wygrywał. Tak było m.in. w Piechowicach i Kowarach, ludzie musieli dopłacać. Radni Mysłakowic w ubiegłym roku też odrzucili taryfę, ale sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta przez sąd. Może być różnie. – Zdajemy sobie z tego sprawę, natomiast wydaje mi się, że trzeba walczyć. Musimy poczekać, aż będzie prawomocne rozstrzygnięcie sądu – mówi wójt Orman.
 

IMG_9637.JPG
IMG_9639.JPG
IMG_9641.JPG
IMG_9645.JPG
IMG_9654.JPG
IMG_9660.JPG
IMG_9665.JPG
IMG_9666.JPG
IMG_9668.JPG
IMG_9669.JPG
IMG_9672.JPG
IMG_9673.JPG
IMG_9679.JPG
IMG_9683.JPG
IMG_9686.JPG
IMG_9697.JPG
IMG_9699.JPG
IMG_9703.JPG
IMG_9713.JPG
IMG_9716.JPG
IMG_9722.JPG

Komentarze (30)

Powodzenia Panie Michale-sąsiad ze Ścięgien.

Na dzień dobry oszczędność na 100 tys rocznie? Dobry start! Powodzenia! :)

ale zaczęli populistycznie odrzucając nową taryfę, nawet nie wiedzą jakie reguły rządzą taryfami. Czyli ppierwszy strzał we własne kolano już jest, oczywiście odbije się to na mieszkańcach , a nie na Radzie. Szkoda

Na dzień dobry to 100 zł na gospodarstwo za wodę w górę, zero inwestycji, itp. ale zmiany muszą kosztować , (oj drogo, drogo...).

w/w taryfowiec gdyby Pan znał tą taryfe choćby z2013 czy z 2014r. to by pan wiedział że właśnie brak tej uchwały naraziłoby mieszkańców nie na 100zł ale nawet na 200zł

a pani skarbnik chyba juz na wylocie!bo kolega pana wojta juz odchodzi ze stanowiska skarbnika w janowicach i pewnie dostanie posade w Mysłakowicach!a Janowice znowu pojda na dno tego syfu!

syf to ty masz w głowie Janinka. a twoja blond fryzura na zdjęciach z zaprzysiężenia to mi monitor porysowała.

Do "radny poprzedniej kadencji". A z czego, jak nie z opłat za wodę albo dotacji gminnych ma być utrzymywany KSWIK? Przecież to jest spółka w 100% komunalna i gmina Mysłakowice ma w niej spory udział. Czym później KSWIK spłaci banki tym koszty odsetek będą większe. Jaki w tym zakresie miała plan stara rada i jaki ma nowa?

...no proszę jak zagorzali zwolennicy starego wójta z wielkim fałszywym uśmiechem mizdrzą się do nowego wójta...żenada !!! Czas na zmiany nie tylko polityki w gminie ale też na zmiany ludzi.

Następni powinni polecieć z Referatu Inwestycji i Rozwoju Przedsiębiorczości. Zero inwestycji tylko włażenie w d**** staremu wójtowi, a teraz fałszywe uśmiechy do nowego wójta. Niech teraz idą za swoim bogiem na bruk... Oby nowy wójt Mysłakowic wymienił cała kadrę która to robiła taką kampanię przed wyborami staremu wójtowi.

po co mi ten wójt w Mysłakowice bo go ja nie lubię

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Radnymi nowej kadencji zostali:
Okręg 1: Grzegorz Kuczaj (KWW Razem dla Regionu)
Okręg 2: Janusz Płachta (KWW Razem dla Regionu)
Okręg 3: Anna Pyzik (KWW Anna Pyzik)
Okręg 4: Jadwiga Chałupka (KWW Bliżej Ludzi)
Okręg 5: Andrzej Masztalerz (KWW Bliżej Ludzi)
Okręg 6: Andrzej Wrona (KWW Bliżej Ludzi)
Okręg 7: Krzysztof Makowski (KWW Krzysztof Makowski)
Okręg 8: Sebastian Czajkowski (KWW Bliżej Ludzi)
Okręg 9: Violetta Walawska (KWW Razem dla Regionu)
Okręg 10: Jolanta Kroczek (KWW Bliżej Ludzi)
Okręg 11: Adam Żurowski (KWW Razem dla Regionu)
Okręg 12: Bogusław Kempiński (KWW "Karpniki")
Okręg 13: Eugeniusz Wysoczański - Pietrusiewicz (KWW Wysoczański)
Okręg 14: Stanisław Kowalczyk (KWW Stanisława Franciszka Kowalczyka - Dąbrowica)
Okręg 15: Janina Radomska (KWW Janiny Radomskiej)

He he, dziękuję za wiele miłych i ciepłych epitetów. :-) Czuję się wyróżniony.:-) Ja ciebie tez ... ;-)

Wśród radnych też paru dupowłazów starego wójta którzy poprzedniej kadencji prywatę załatwiali a teraz dalej księdzu ogródek będą plewili.

Panie Amborski, miej pan to co piszą te postacie, głęboko w nosie, aby nie powiedzieć brzydziej. Są to perfidni kłamcy , którzy robią to z zazdrości, że jest pan osobą szanowaną w gminie za swoją wiedzę i kompetencje. Zrobił pan co do obowiązków przewodniczącego gminnej komisji wyborczej należało. I dobrze, że o panu piszą i nazwiska nie mylą. A nowy wójt sam sobie wyrobi opinie na pana temat, gdy będzie z panem pracował. W końcu to wykształcony człowiek, który wie,że żeby oceniać to trzeba kogoś poznać. Życzę powodzenia

Najbardziej fałszywy pracownik urzędu gminy na szczęście otrzymała już wypowiedzenie i oby się zatruła swoim własnym jadem......

o kim mowa?mogą być inicjały:)

Teraz czas na zmiany w innych gminach. Najciekawiej zapowiada się pojedynek damsko-damski pomiędzy; WIŚNIEWSKA vs ZAKRZEWSKA. Obie mgr.ekonomii,obie blondyny,obie słusznej postury i każda pracowała na eksponowanych stanowiskach.Czy wygra spokój,rozwaga i chęć zmian w mieście rozłożonym gospodarczo przez kolegę pani Zakrzewskiej, czy wygra stary układ z nową twarzą którą dała "grupie trzymającej władzę" E.Zakrzewska ??. Czekam w nocy 30.11.na wieści z Kowar.

Moi drodzy pamiętajcie nowy wójt nowy wizerunek może inne standarty pracy. Ale nowy władca ma przed soba mnóstwo nauki to nie lekcja historii tu on będzie oceniany przez ludzi, wiedzę samorządowa ma na dwójkę trzeba poprawić tą ocenę. Czy sprosta wyzwaniu oby, życze mu powoidzenia a ocenimy za cztery lata. A co do pracowników ludzi można zwolnić ale to są koszty a trzeba szukać oszczędności. Zadrośnikom powiem że Pan Amborski to jeden z pracowników, który właśnie pracuje wiem bo wspópracowałem z nim kilka razy, merytoryczny, doświadczony. Dyskusja na ten temat jez żenująca rozumiem że to aktualni zwolennicy wójta mają żale..... Tak czy inaczej trzeba pracować u nas też szykują się zmiany czekamy na II turę.

Badnda zadrośników nieudaczników i zbędnych doradców, Wójta ma swój rozum i wie co robić i z pewnościa da sobie radę. A ci którzy chcą się podlizać wójtowi i krytykują pracowników podniesci swoje dupska i zabierzciw się do pracy ...... Powodzenia lziusy...:-)

do mysłakowicki...nie widzę w Twojej wypowiedzi spójności, bo jak można studiować nie mając matury??? Chyba w Polsce tak dobrze to jeszcze nie ma? Kompletny brak
logiki!!! A w ogóle to dlaczego piszesz "nasza gmina", skoro nie jest Twoja?

Myślę rozbawiona, że po pierwsze powinnaś nabyć umiejętność czytania ze zrozumieniem - polecam gimnazjum, a po drugie sprawa wykształcenia pracowników samorządowych oraz sposobu ich zatrudniania powinna być wyjaśniona, ale to nie na łamach Nowin Jeleniogórskich, tylko przez odpowiednie służby, uprawnione do kontroli ewentualnych nieprawidłowości.

Myślę, że się tym wkrótce zajmą. Pozdrawiam Cię rozbawiona, mam nadzieję, że ta wypowiedź nie popsuje Ci dobrego humoru:)

najlepiej jakby pracownicy gminy pluli na wójta wtedy byliby ok ;)
ludzie zastanówcie się co piszecie, mogliscie startowac i byc radnymi , wójtami i bóg wie kim jeszcze w gminie. Jeszcze sie t aki nie anrodził co akżdemu dogodził, Panie Amborski nie obchodzi mnie czy Pam wchodzi w dup. e czy nie, ma Pan zapracowac na swoja pensje w gminie robic co do Pana nalezy, wszyscy to powinni robić.

PS dobra wiadomosć to ta że Pan beton kierownik w garniturze , pachnący naftaliną odszedł na emeryturę

Serdeczne gratulacje Panie Michale :) do dzis pamietam lekcje historii z Panem!!! Pozdrawiam

Oj bedziecie jeszcze płakać za pewnymi radnymi oj bedziecie,bo nie ma już wielu ludzi którzy bezinteresownie chca sie poświęcić pracom społecznym.
7c787

Nie wiem czy tak bedziemy plakac za nimi/stara rada gminy/.Moze i byly tam wyjatki.Dla mnie to byla jedna wielka klika,ktora uchwalala, jak im pasowalo.Panie Wojcie-zycze powodzenia na nowym stanowisku i mam nadzieje,ze Pan nas nie zawiedzie i mnie osobiscie,bo na Pana glosowalam.Pomalutku,dojdzie Pan do celu!

Fajnie że nie ma już w Radzie Gminy Mysłakowice największych mieszaczy i radnych bez rady min. pani Szorkin, pana Nizołka, pana Cieślika, tylko wielka szkoda, że nie startowała pani Nawrot. Pan Piotr Amborski jest bardzo pracowity i skuteczny oraz kompetentny a że dwulicowy to inna inszość. Przypomina Fabiana Dudę w serialu TVP pt."Ranczo". Kwiaty i akty podziękowań przede wszystkim należy wręczyć panu Kurylczykowi bo chyba nabrał już praw emerytalnych jak jego były pracodawca pan Pietrowski.
Pan Wójt Orman powinien jak najszybciej wiosną ogłosić konkursy na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych tak aby odsunąć dla przykładu poprzednią Jego pracodawczynię panię Julitę Odelgę, która stosowała bardzo brzydkie wobec Niego metody wraz z byłym wójtem Pietrowskim. Komitet pana Wójta Ormana BLIŻEJ LUDZI powinien zadbać o terminowe publikowanie ważnych informacji w Biuletynie Informacji Publicznej (bałagan i brak danych) dla mieszkańców i inwestorów. Spóźnione informacje, protokoły z posiedzeń, uchwały, zarządzenia oddalają i odpychają.

Fajnie że nie ma już w Radzie Gminy Mysłakowice największych mieszaczy i radnych bez rady min. pani Szorkin, pana Nizołka, pana Cieślika, tylko wielka szkoda, że nie startowała pani Nawrot. Pan Piotr Amborski jest bardzo pracowity i skuteczny oraz kompetentny a że dwulicowy to inna inszość. Przypomina Fabiana Dudę w serialu TVP pt."Ranczo". Kwiaty i akty podziękowań przede wszystkim należy wręczyć panu Kurylczykowi bo chyba nabrał już praw emerytalnych jak jego były pracodawca pan Pietrowski.
Pan Wójt Orman powinien jak najszybciej wiosną ogłosić konkursy na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych tak aby odsunąć dla przykładu poprzednią Jego pracodawczynię panię Julitę Odelgę, która stosowała bardzo brzydkie wobec Niego metody wraz z byłym wójtem Pietrowskim. Komitet pana Wójta Ormana BLIŻEJ LUDZI powinien zadbać o terminowe publikowanie ważnych informacji w Biuletynie Informacji Publicznej (bałagan i brak danych) dla mieszkańców i inwestorów. Spóźnione informacje, protokoły z posiedzeń, uchwały, zarządzenia oddalają i odpychają.

Wszystkim mądrym, uczonym, pracowitym i spostrzegawczym WIELKIE DZIĘKI ZA PORADY.

precz z ormanem to szuja