To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zmiany w gminach: Zgorzelec i Węgliniec

PIotr Machaj, nowy wójt gminy Zgorzelec

Dotychczasowy wójt gminy Zgorzelec, Kazimierz Janik, będzie się teraz udzielał w sejmiku województwa dolnośląskiego. O zwolnione stanowisko w gminy walczyli w drugiej turze popierany przez Janika Piotr Machaj, dotychczasowy wicewójt, oraz Mirosław Celuch, były radny powiatowy. Ostatecznie zwyciężył Machaj, na którego zagłosowało 1 695 osób, a za Celuchem było 1 166 osób. Przewaga nie budzi wątpliwości ale wcale nie jest duża. Nowy wójt będzie musiał ciężko pracować, by umocnić swą pozycję.

Gminą Węgliniec latami całymi zarządzał Andrzej Kutrowski, który – o dziwo! – dobrowolnie wypuścił lejce z rąk i w tym roku nie wystartował w wyborach samorządowych. W drugiej turze wyborów na burmistrza miasta i gminy starli się więc Stanisław Mikołajczyk z KWW Inicjatywy Samorządowo-Obywatelskiej 2014 oraz Jakub Sochoń z KWW Mieszkańców Gminy Węgliniec. Wygrał, i to bezdyskusyjnie, Stanisław Mikołajczyk, stosunkiem głosów 1 770: 961.

Mikołajczyk S.jpg

Komentarze (10)

Robicie jakąś korektę przed opublikowaniem artykułów? Nie przeszkadzają Wam te błędy językowe i fatalna składnia? Początek jest wręcz ciężko zrozumiały!

Odszedł Kutrowski. Wygrał jego przyd..pas. W tej gminie zawsze okoliczne wsie wybierały burmistrza. Taki mamy klimat :D

Widocznie w Węglińcu mieszkają same przydpasy skoro burmistrza wybiera się z wiosek.

I can't bevliee I've been going for years without knowing that.