To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Filmowe seanse na Placu Ratuszowym

Filmowe seanse na Placu Ratuszowym

Rusza tegoroczne Letnie Kino Plenerowe na jeleniogórskim rynku. Gospodarze miasta zapraszają na cztery sierpniowe seanse przygotowane przez twórców renomowanego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA. W programie cztery dobre filmy. Wszystkie projekcje na Placu Ratuszowym rozpoczynać się będą o godz. 21.30. Pierwsze dwie już w najbliższy weekend – 9 i 10 sierpnia. Organizatorzy zapewniają miejsca siedzące na czas trwania pokazów. Wstęp wolny. 

Program

Wieczór I - 9 sierpnia 2019

„Atak paniki”

Dorota Segda, Artur Żmijewski, Grzegorz Damięcki i Magdalena Popławska w przebojowej komedii o tym, jak z pozoru nieistotne w życiu zdarzenia mogą doprowadzić do ogromnych konsekwencji i metaforycznych końców świata. Prawdziwa karuzela emocji portretująca ludzi oraz to, jak radzą sobie oni ze swoimi skrytymi lękami. Zastrzyk energii, którego polskie kino potrzebowało od dekad.

Polska, 2017, 100 min,
Reżyseria: Paweł Maślona
Scenariusz: Paweł Maślona, Bartosz Kotschedoff, Aleksandra Pisula
Zdjęcia: Cezary Stolecki

Wieczór II – 10 sierpnia 2019

„Za jakie grzechy, dobry Boże?”

Cztery córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.

Francja, 2014, 97 min
Reżyseria: Philippe de Chauveron
Scenariusz: Philippe de Chauveron , Guy Laurent
Zdjęcia: Vincent Mathias

Wieczór III – 23 sierpnia 2019

„Jestem mordercą”

Thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych – historią wampira z Zagłębia. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę.
W filmie Macieja Pieprzycy zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Piotra Adamczyka, Agatę Kuleszę, Magdalenę Popławską, Michała Żurawskiego oraz debiutującego w roli głównej Mirosława Haniszewskiego.
Polska, 2016, 107 min
Reżyseria: Maciej Pieprzyca
Scenariusz: Maciej Pieprzyca
Zdjęcia: Paweł Dyllus

Wieczór IV – 24 sierpnia 2019

„Lato”

Miłość, wolność i rock and roll w ZSRR lat 80-tych. Pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock. Filmowa biografia lidera zespołu KINO, legendy ZSRR lat 80 i historia miłosnego trójkąta. Przyjemny seans pełen energii oraz świetnej muzyki.

Rosja, 2018, 126 min
Reżyseria: Kiriłł Sieriebriennikow
Scenraiusz: Lily Idov, Mikhail Idov, Kiriłł Sieriebriennikow
Zdjęcia: Vladislav Opelyants
 

1- Atak paniki.jpg
2 - Za jakie grzechy dobry Boże.jpg
3 - Jestem mordercą.jpg
4 - Lato.jpg
Letnie Kino Plenerowe 2019 - plakat.jpg