To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Muzyka w ogrodzie

Muzyka w ogrodzie

Mała Japonia w Przesiece to szczególne miejsce krajobrazie Karkonoszy. Wspaniały ogród, stanowiący żywy obraz orientu, stworzony według zasad mistrzów Dalekiego Wschodu, zachwyca przede wszystkim wspaniałą przyrodą. Jest również miejscem niecodziennych wydarzeń kulturalnych, które w niezwykłym otoczeniu nabierają wyjątkowego charakteru. Już w najbliższą sobotę, 20 lipca, o godz. 16.00 zabrzmi tutaj kolejny z cyklicznych, wakacyjnych koncertów operowych w wykonaniu Anny Patrys. 

- To wielkie wydarzenie artystyczne. Operę na łonie przyrody odbiera się inaczej, odczuwa całym ciałem, wszystkimi zmysłami - wyjaśnia Sylwia Kurowska, gospodyni Małej Japonii – Potwierdzają to nasi goście, wśród których koncerty Anny Patrys z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Tegoroczny koncert cenionej śpiewaczki w scenerii japońskiego ogrodu Siruwia poświęcony będzie twórczości Pucciniego. W programie niezwykłego spotkania z muzyką znajdą się arie z oper: Gianni Schicchi, Tosca, Madama Butterfly, Turandot, La Boheme, Manon Lescaut, Le Villi. 

Aby słuchacze mogli się rozkoszować nie tylko wyjątkowymi doznaniami dla uszu, strojem scenicznym będzie w tym dniu kimono.

Gwiazda muzycznego wydarzenia - Anna Patrys to sopran dramatyczny o ciemnej barwie i wirtuozowskiej technice, które umożliwiają artystce kreowanie niezwykłych interpretacji. Anna Patrys studiowała śpiew klasyczny na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesor Henryki Januszewskiej-Stańczyk. W 2014 roku była zwyciężczynią inauguracyjnej nagrody Elizabeth Connell Prize for Dramatic Sopranos. W sezonie 2017/2018 zaśpiewała IV Symfonię G. Mahlera w Dolnośląskiej Filharmonii w Jeleniej Górze. W roku 2018 zadebiutowała w tytułowej roli w Aidzie G. Verdiego na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu oraz w roli Elżbiety w operze Don Carlos G. Verdiego na Immling Festspiele w Niemczech. Anna Patrys pozostaje w stałej współpracy z Och-Teatrem w Warszawie, gdzie regularnie można ją usłyszeć w spektaklu Terrence’a McNally’ego Maria Callas. Master Class. Jej angaże w sezonie 2018/2019 to partia sopranu w Requiem G. Verdiego we Francji i w Niemczech z Junge-Kammerphilharmonie Freiburg oraz debiut w tytułowej partii w Hrabinie S. Moniuszki na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku. W repertuarze artystki jest wiele dzieł muzyki kameralnej oraz symfonie wokalne takie jak Symfonia Pieśni Żałosnych H. M. Góreckiego, IX Symfonia L. v. Beethovena, Symfonia Hymn Chwały F. Mendelssohna, Sinfonia Sacra Elegerunt Apostoli M. Zieleńskiego,  Angelus W. Kilara. W swoim dorobku ma wspólne występy z wieloma wybitnymi dyrygentami (Krzysztof Penderecki, Peter Hirsch, Ottavio Dantone, David Lee, Lawrence Foster, Christopher Lyndon-Gee, Ulf Schirmer, Lothar Koenigs, Christopher Moulds, Carlo Rizzi, Frank Strobel, Dave Claessen, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tomasz Bugaj, Marek Moś, Władysław Kłosiewicz, Kazimierz Kord, Wojciech Michniewski, Małgorzata Kaniowska, Sebastian Perłowski, Łukasz Borowicz, Bohdan Jarmołowicz oraz Wojciech Czepiel). Śpiewaczka jest również założycielką Sudeckiego Stowarzyszenia Artystów Śpiewaków L’Orpheo. 

Anna Patrys w Siruwii.jpg
Mała Japonia - wizytówka.jpg

Komentarze (2)

Ile zapłacimy za wstęp na tę przyjemność?

Już za późno,moje niedopatrzenie :(