To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Przegląd monodramów w Muzeum Gerharta Hauptmanna

Przegląd monodramów w Muzeum Gerharta Hauptmanna

W zabytkowych salach Muzeum Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie wystąpią jeleniogórscy aktorzy w ciekawych monodramach. Przegląd monoKARK 2019 rozpoczyna się 27 lipca. 

- To pierwsza taka impreza w naszej placówce– mówi Janusz Skowroński, dyrektor Muzeum Miejskiego Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie. Dwa z monodramów związane są z miejscem, w których odbywać się będzie monoKARK 2019, co podnosi ich atrakcyjność.
27 lipca o godz. 17.00 obejrzymy premierę „Do Wysokiego Rządu Polskiego…” , monodram który powstał na podstawie „Dzienników” Margarety Hauptmann, żony noblisty. Po tekst sięgnęła Iwona Lach, aktorka Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Wstęp jest darmowy.
2 sierpnia o godz. 20.00 wystąpi Krzysztof Rogacewicz, aktor jeleniogórskiego teatru „Maska” w nagradzanym na wielu festiwalach monodramie „Kontrabasista” Patricka Süskinda. Wstęp 5 zł.
3 sierpnia o godz. 20.00 można wybrać się na monodram „Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa” w wykonaniu Jacka Paruszyńskiego aktora Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze . Wstęp jest za darmo.
- Nie ma w naszym regionie zbyt wielu okazji, by wysłuchać monodramów, a to forma teatralna wiele wymagająca od aktorów i przykuwająca uwagę widzów – mówi Janusz Skowroński. - Mam nadzieję, że publiczności spodoba się nasz pomysł i będziemy robić przegląd cyklicznie – dodaje dyrektor muzeum. 

monoKark 2019.jpg

Komentarze (1)

Świetny pomysł!!!