To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Letni Bieg Piastów już w ten weekend

Fot. BikeLife

Tegoroczny Letni Bieg Piastów odbędzie się na Polanie Jakuszyckiej 24 i 25 sierpnia. 

Na początek, 24 sierpnia, ultramaraton górski (50 km) na pięknej trasie w Górach Izerskich. Trasa - jak na bieg górski - w opinii uczestników ubiegłorocznego ultramaratonu jest urozmaicona, piękna, wymagająca i szybka. Przebiega w pobliżu Zakrętu Śmierci, Wysokiego Kamienia, Kopalni Stanisław, Orla, przez Cichą Równię, nad uroczą Izerą oraz wzdłuż Kamiennej. Nie zabraknie też - na początku - asfaltowego odcinka trasy Spacerowej z Polany Jakuszyckiej do Rozdroża pod Działem Izerskim.

Tego samego dnia także półmaraton górski (21 km), zaliczany do Pucharu Szklarskiej Poręby w Półmaratonach Górskich.
Trasa prowadzi także prowadzi przez urocze miejsca w Górach Izerskich: na Orle, Granicznik, Cichą Równię, nad Izerę, Szklarską Drogę oraz Górny Dukt i Dolny. Start i meta w Jakuszycach. Następnie 5 km drogi asfaltowej z Polany Jakuszyckiej do Rozdroża pod Działem Izerskim.
24 sierpnia także coś dla dzieci – Wyprawa Zucha, czyli bieg na dystansie jednego kilometra trasą w pobliżu Polany Jakuszyckiej.

25 sierpnia pokonać będzie można 11-kilometrową, urozmaiconą i wymagającą trasę przez Góry Izerskie. Najpierw malownicza i bardzo popularna droga asfaltowa z Jakuszyc na Orle, potem podbieg na Granicznik i bardzo lubiany przez zawodników fragment przez las, ze zbiegiem po kamieniach do mostu granicznego z Czechami na Izerze. Mostu jednak nie przekraczamy – biegniemy od razu w prawo, wokół Granicznika, słysząc szum Izery po lewej stronie. Przed nami jeszcze próba charakteru i kondycji: podbieg na Samolot i zbieg z niego do Jakuszyc.

Podczas Letniego Biegu Piastów odbędzie się także rekreacyjny marsz nordic walking na trasie Jakuszyckiej Jedenastki Rekreacyjny, czyli bez rywalizacji i nagród dla najszybszych. Zwycięzcami będą wszyscy, którzy zmierzą się z wymagającą trasą - przepiękną pod względem krajobrazowym i przyrodniczym. W programie także Bieg Przedszkolaka na dystansie około 250 metrów!
Na mecie będą czekać pamiątkowe medale. W programie także dodatkowe atrakcje - strefa chillout i losowanie nagród.

Szczegółowe informacje i zapisy na www.bieg-piastow.pl