To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl darmowych wycieczek pod hasłem „Poznaj Jelenią Górę – zwiedzanie miasta z przewodnikiem”, organizowanych w każdą środę lipca i sierpnia 2019 r. Przewidywany czas spaceru to około 2 godziny. Start o godz. 12.00 z placu Ratuszowego. Zbiórka przy Karkonoskiej Informacji Turystycznej. Pierwsza z wycieczek krajoznawczych po stolicy Karkonoszy już 3 lipca. 

W programie: ratusz i plac Ratuszowy, Baszta Grodzka, wieża Bramy Zamkowej, bazylika mniejsza św. św. Erazma i Pankracego, kaplica św. Anny, baszta i Brama Wojanowska, cerkiew św. Apostołów Piotra i Pawła, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego z zespołem kaplic nagrobnych.

Jedna z legend wiąże początki miasta ze wzgórzem oraz z postacią księcia Bolesława Krzywoustego. Według niej książę, polując w tutejszych lasach, ujrzał na szczycie wzgórza pięknego jelenia. Urzeczony urodą zwierzęcia oraz pięknem okolicy postanowił założyć tu gród obronny, będący zalążkiem późniejszej osady i był to rok 1108 – tak zaczyna się opowieść o Jeleniej Górze, którą pomysłodawcy imprezy zachęcają do udziału w wycieczkach.

Uczestnicy spacerów indywidualnie ubezpieczają się od NNW. Regulamin wycieczki dostępny w Karkonoskiej Informacji Turystycznej w Jeleniej Górze (Plac Ratuszowy 6/7 tel. +48 519 509 343).
 

Komentarze (1)

Ja bardzo chętnie, ale w środę o 12-stek jestem w pracy.