To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

XXII Lwóweckie Lato Agatowe od 12 do 14 lipca 2019

XXII Lwóweckie Lato Agatowe od 12 do 14 lipca 2019

Już dziś warto zaplanować sobie wakacyjną wizytę w Lwówku Śląskim. To właśnie w tym pięknym, starym grodzie, zawsze w drugiej dekadzie lipca, odbywa się wielkie, coroczne święto poszukiwaczy skarbów. Tegoroczne - XXII Lwóweckie Lato Agatowe trwać będzie od 12 do 14 lipca i jak zwykle pełne będzie najróżniejszych atrakcji, przyciągający tłumu wielbicieli kamiennych skarbów natury i dobrej, wakacyjnej zabawy.   

Lwóweckie Lato Agatowe to odbywający się nieprzerwanie od 22 lat, jedyny w swoim rodzaju festiwal minerałów i rozmaitości w Polsce.
Jego sercem jest Międzynarodowa Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich, którą tworzy ponad 200 stoisk z pięknymi kamieniami z całego świata. Drugie tyle kramów odwiedzić można na jarmarku rozmaitości, wypełniającym place i ulice miasteczka.

Na lwóweckiej giełdzie pojawią się wystawcy z 20 krajów. W tym roku organizatorzy zadbali o znacząca poprawę warunków dla wystawców giełdy minerałów i wyrobów jubilerskich, co istotnie podnieść może atrakcyjność wydarzenia dla zwiedzających. Otóż teraz już cały obszar giełdy chroniony i monitorowany będzie przez wszystkie dni trwania imprezy, co daje możliwość pozostawienia sprzętu i kolekcji na stoiskach na noc.

Bardziej przejrzysty dla uczestników wydarzenia będzie też podział placu handlowego na strefy tematyczne (giełda minerałów, giełda produktów regionalnych, giełda rzemiosła i wyrobów artystycznych, strefa ogrodu, jarmark, strefa gastronomiczna, strefa koncertów)

Na giełdzie oprócz stoisk, na których podziwiać, kupować i wymieniać można kamienne skarby nie zabraknie miejsc z pokazami obróbki kamieni i obrzędami walońskimi. Będzie też specjalna strefa dla dzieci „Geolandia”.

Wielkim powodzeniem wśród uczestników Lwóweckiego Lata Agatowego cieszą się zawsze główne wystawy tematyczne, prezentowane w reprezentacyjnych wnętrzach ratusza. W tym roku wystawa główna zatytułowana jest „Korundowe skarby” i stanowić będzie wielką, niezwykle spektakularną prezentację imponującej kolekcji rubinów i szafirów. Te fascynujące minerały należą do najcenniejszych kamieni jubilerskich.

W lwóweckim ratuszu podziwiać będzie można również konkursowe wystawy kolekcjonerskie minerałów, multimedialną wystawą geologiczno-przyrodniczą.

W ramach wydarzenia odbędzie się też dwudniowa sesja popularnonaukowa – dla kolekcjonerów, wystawców i wszystkich innych zainteresowanych. Kartę zgłoszenia udziału w konferencji dostępna jest na stronie internetowej imprezy: www.lla.lwowekslaski.pl 

Lwóweckie Lato Agatowe to także mnóstwo zabawy na wielkim, plenerowym festynie, z bogatym zapleczem gastronomicznym oraz obszernym parkiem zabaw dla dzieci i dorosłych.

Podczas imprezy nie zabraknie też koncertów gwiazd estrady. W piątek na lwóweckim rynku wystąpi m.in. Natalia Nykiel, w sobotę - Cleo, a w niedzielę - Natalia Szroeder. Grono entuzjastów mają tradycyjne, wielkie parady, organizowane podczas święta. Na dobry początek, w piątek, odbędzie się więc parada poszukiwaczy skarbów, a w sobotę parada motocykli motocykli.
Tego wydarzenia nie można przegapić! 

Więcej na temat XXII LLA oraz szczegółowy program imprezy w Kompasie Górskim na lato 2019 - dodatku specjalnym do Nowin Jeleniogórskich z 18 czerwca 2019 r.  

Komentarze (1)

Ok wszystko fajnie Tylko jak dojechać w sobotę niedziele PKS Hi