To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Warsztaty z DUSZĄ

Warsztaty poprowadzi Marcel Pérès

Od dzisiaj do niedzieli Lubomierz potrwają warsztaty śpiewu łacińskiego przygotowane przez Julię Piwakowską ze Stowarzyszenia DUSZA. Efekty tego przedsięwzięcia będzie można usłyszeć i zobaczyć już w najbliższą niedzielę, 26 listopada, podczas mszy w kościele św. Maternusa w Lubomierzu, która rozpocznie się o godzinie 14.00.

- To będzie wydarzenie bez precedensu. Udało się nam zaprosić najlepszych z najlepszych, uznane sławy z Francji, Niemiec i Polski – zapewnia założyciel Stowarzyszenia DUSZA Maciej ~Kaziński. Osiadły w Proszowej muzyk, tłumacz i wieloletni dyrektor Festiwalu „Pieśń Naszych Korzeniu” w Jarosławiu chciałby we współpracy z lokalnymi społecznościami wykorzystywać lubomierski klasztor i kościoły na kursy, warsztaty, seminaria i koncerty muzyki dawnej i sakralnej, podobnie jak dzieje się to we Francji czy w Niemczech.
Więcej o planach i działaniach Stowarzyszenia DUSZA i działalności Macieja Kazińskiego piszemy w najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 21 listopada 2017.