To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Celtycka Noc pod Szrenicą 2019. Rozdajemy zaproszenia!

Celtycka Noc pod Szrenicą 2019. Rozdajemy zaproszenia!

Żelazny Tygiel Waloński w Szklarskiej Porębie zaprasza na czwartą już edycję Celtyckiej Nocy pod Szrenicą. Klimatyczna, plenerowa impreza, z muzyką folkową w roli głównej, już w najbliższą sobotę, 27 lipca. 

Bramy Żelaznego Tygla Walońskiego otwarte zostaną dla uczestników zabawy o godz. 18.00. Na początek zaplanowano warsztaty i pokazy tańca irlandzkiego, przygotowane przez zespół Damhsa Alainn, oraz pojedynki drużyn Wikingów i Słowian w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Wotan Hird z Jeleniej Góry. Ciekawie zapowiadają się także twórcze działania szklarskie, nawiązujące do tradycji hutnictwa izerskiego - "Złoto Gór Izerskich", prowadzone przez twórczynię Szklanej Kuźni – Magdalenę Kuźniarz. "Złotem" Gór Izerskich jest bowiem szkło, a dokładnie piasek kwarcowy wydobywany do niedawna w izerskiej kopalni Stanisław.

O godz. 19.30 rozpoczną się koncerty. Wystąpią grupy Żywiołak oraz Rhiannon Celtic Band. A później jam session i muzyczna biesiada przy ognisku, która potrwa zapewne do białego rana...

Bilet na koncert kosztuje 20 zł.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń na tegoroczną Celtycką Noc pod Szrenicą. Informacja, jak można je zdobyć, w Nowinach Jeleniogórskich z 23 lipca 2019 r.  Zapraszamy!  

Celtycka Noc pod Szrenicą 2019.jpg

Komentarze (2)

Szkoda,że mnie tam nie będzie

Kto jest potezniejszy Liczyrzepa czy Jezus?