To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Open Street Festival pod Śnieżką

Open Street Festival pod Śnieżką

Dziś w Karpaczu rusza dwudniowy festiwal sztuki ulicznej. Open Street Festival 2019, który trwać będzie 16 – 17 sierpnia, to połączenie muzyki, teatru, tańca, pokazów cyrkowych i warsztatów.
Na karpackim deptaku pojawią się i artyści na co dzień występujący w Polsce i na świecie. Atrakcje dla siebie znajdą tutaj zarówno dorośli jak i dzieci. Muzycznymi gwiazdami festiwalu będą zespół Raz Dwa Trzy, Witek Muzyk Ulicy, Kraków Street Band oraz energetyczna grupa Foliba, która wprowadzi w Karkonosze afrykańskie brzmienia. 

Co zapowiadają organizatorzy?
Miasteczko cyrkowe Cichego Teatru
Tu odkryjecie cyrkowe tajniki i spróbujecie własnych sił między innymi w chodzeniu po linie, żonglowaniu czy chodzeniu na szczudłach. Będzie także szansa aby rozwinąć swoje zdolności manualne podczas rozmaitych warsztatów plastycznych i stworzyć wyjątkową pamiątkę z tego wydarzenia. Znajdziecie tu także strefę relaksu gdzie wśród przyjemnej zieleni złapiecie energię na udział w kolejnych punktach programu Open Street Festival.
High line
Chodzenie po linie to bardzo finezyjna dyscyplina z pogranicza cyrku i sportu... Nad Skwerem Zdobywców, na wysokości 2 piętra rozciągnięta będzie lina po której z gracją i finezją poruszać się będą artyści linowi posiadający niesamowitą umiejętność balansu.
Śpiewające trampki
Akrobatyczny duet dwóch braci, którzy porywają do zabawy wszystkich, bez względu na wiek. Młodzi, piękni, wysportowani i niezwykle utalentowani buskerzy, którzy prezentując swoje umiejętności wciągają publiczność w świetną zabawę.
Cichy Teatr „Tobi show”
Tobi to niezwykła postać, która swoją osobowością i umiejętnościami powoduje, że kąciki ust podnoszą się nawet u największych sceptyków sztuk kuglarskich. Pokaz składa się z serii interesujących etiud, do których clown wciąga swoją publiczność. Wszystko co ma dla swoich widzów mieści się w jego czarodziejskiej walizce.
Pan Ząbek "Stalowe usta"
„Stalowe Usta” to występ dramatyczny - pełen interakcji, iluzji i specyficznego humoru z którego znany jest Pan Ząbek. Uwodzi kobiety, czaruje dzieci…, a mężczyzn wprawia w zakłopotanie. Zwieńczeniem jego pokazu będzie mrożąca krew w żyłach próba ucieczki przed krwiożerczym uściskiem stalowych szczęk. Artysta zawieszony głową w dół na wysokości 6 metrów w kaftanie bezpieczeństwa będzie miał tylko minutę na oswobodzenie!
Bandit queen cirrus „Hot’n’cold”
Hot'n'Cold to połączenie tego co gorące i zaskakujące w ogniu, z kobiecością, lekkością i ekspresją Kafri Cocktail. Dynamiczne show, serwowane w stylistyce pin up, rockabilly, lata 50' jest
przepysznym smakołykiem każdego wieczoru...
Azis light „Wampiry”
Gdy zapada zmrok wampiry wychodzą ze swych trumien, a do pracy ruszają łowcy… Poznajcie hrabiego Draculę i jego towarzyszy! Azis light to jedna z najlepszych grup tworzących inscenizowane pokazy ogniowe, która wystąpi z wyjątkowo atrakcyjnym pokazem, w którym zobaczycie dzień tfu… noc z życia wampirów.

Cichy Teatr „Górskie opowieści”
Uliczny spektakl dla dzieci, opowiadający o tym co w Karkonoszach było, ale i o tym co zdarzyć się może. Spektakl dla turystów i mieszkańców, którzy chcą poznać władcę Karkonoszy, którego imienia lepiej nie wypowiadać głośno... Spektakl z wykorzystaniem lalek-marionetek typu sycylijskiego. Karkonosze to magiczne miejsce, w którym drzemie tajemna moc. Usiądź i posłuchaj opowieści!
Marcin Janiak "The ACT entertainment"
Artysta, który wykorzystuje wiele interesujących technik cyrkowo- akrobatycznych. Podczas otwarcia zaprezentuje etiudę na pasach- aerial straps, a kolejnego dnia pokazy użyciem juggling cube i cyr wheel.
Stepownia Wrocław „One Floor Ten Shoes”
Stepowanie to sztuka tańca, która kojarzy się ze starymi muzycznymi filmami i tańcem irlandzkim. Chcemy przełamać stereotypy! Zobaczycie niezwykły taneczny performance, a właściwie… zobaczycie i usłyszycie, bo step to nie tylko taniec ale również muzyka!
Pieśni dla Miasta
Wyjątkowy performatywny spacer, na który zabierze Was grupa mężczyzn (muzyków, aktorów, performerów), którzy w przestrzeni miejskiej śpiewać będą a capella stare, tradycyjne pieśni. Na każdym z przystanków usłyszycie pieśń, która pochodzi z innej kultury i tradycji. Zaśpiewają dla nas: Hubert Domański, Tomasz Krzyżanowski, Maciej Maciaszek, Maciej Staniecki i Piotr Starzyński. Pomysł i opieka artystyczna: Mateusz Przyłęcki.
Teatr gry i ludzie „Koty trzy”
Propozycja dla najmłodszych widzów, których z pewnością nie trzeba będzie zachęcać do poznania trzech bardzo interesujących kotów. Kociaki: Pazurek, Chrupek i Kitka to niezłe gagatki! Są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi "kocia muzyka"…
Falkoshow „Iluzja Marionetki”
W tym roku nasz festiwal gości gwiazdy największego formatu! Michael Jackson, Tina Turner, Elvis Presley. Niemożliwe? Możliwe! Wszystko za sprawą niezwykłych lalek- marionetek, które dzięki swej niezwykłej konstrukcji i umiejętnościom animacyjnym Krzysztofa Falkowskiego ożyją na waszych oczach! To nie lada gradka dla wszystkich! Bo lalki nie są tylko dla dzieci!
OtoTo Teatr „Jak wytresować Dinożarła?”
Podróż w czasie? To możliwe! OtoTo Teatr zabierze Was do czasów prehistorii! Spotkacie tam Jaskiniowca, który dla swej Kobiety upoluje praktycznie wszystko oraz prawdziwego Dinozaura, który upoluje praktycznie wszystko, co upolował Jaskiniowiec.
Foliba
Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym! Specjalnie dla Was poprowadzą w tym roku otwarte warsztaty na 100 bębnów oraz bębniarskie bicie rekordu!
Open Space na Open Street Festival
Na specjalnej scenie na Skwerze Zdobywców wystąpi 7 artystów – laureatów konkursu Open Space na Open Street. Czekają Was klimatyczne koncerty uliczne, pokaz iluzji, klaunada uliczna oraz pokaz akrobatyczno-buskerski.

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Uliczne granie z początku miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni, szybko jednak spodobało się publiczności tak bardzo, że zespół od trzech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. W styczniu 2019 roku najnowsza płyta zespołu pt. "Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country
Witek Muzyk Ulicy to jedna z najbardziej charyzmatycznych i autentycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Artysta zadebiutował albumem „Gram Dla Was” sfinansowanym przez fanów za pomocą crowdfundingu. Witek Muzyk Ulicy wpisuje się w długą tradycję miejskich bardów. Ma za sobą wiele trudnych doświadczeń - wymykający się spod kontroli kredyt frankowy, więzienie poza granicami Polski, emigrację zarobkową, przemyt, rozstanie... Mimo to wzbudza jednoznaczną sympatię, bo po prostu sprawia wrażenie człowieka, który wyzwolił się z korporacyjnego świata i z akordeonem w rękach walczy o swoją wolność.
Raz Dwa Trzy to zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Koncert „Ważne piosenki” to swoista podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą… 

OSF 2019 - afisz.jpg