To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
września 6, 2018

Trzeba umieć śpiewać, lubić podróże i... nie zawsze komfortowe warunki. To główne oczekiwania znanego jeleniogórskiego zespołu Leniwiec, który chce uzupełnić skład.

lipca 18, 2018

Już w najbliższy weekend, 21-22 lipca 2018 r. Izerska Gala w Mirsku. Po raz dwudziesty na tamtejszym stadionie miejskim degustować będzie można tradycyjne potrawy, p,odziwiać kunszt rękodzieła artystycznego, zadumać się przy ludowych pieśniach i gorąco oklaskiwać zawodowych artystów polskiej estrady. W programie także gry, zabawy i konkursy dla dzieci oraz szereg atrakcji festynowych.

lutego 12, 2018

Tegoroczny - 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA, organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, to impreza, jakiej nie można przegapić. Od 19 do 25 lutego w stolicy Karkonoszy trwać będzie prawdziwe święto kina. W programie mnóstwo dobrych filmów, niezwykłe wydarzenia muzyczne oraz spotkania z wybitnymi twórcami, których warto poznać. 

grudnia 20, 2016

Karkonoski Zespół Folkowy SZYSZAK wydał właśnie nową, świąteczną płytę. Na krążku zatytułowanym "Szyszak z kolędą" znajduje się 12 kolęd i pastorałek powszechnie znanych i mniej popularnych, zaaranżowanych w folkowym klimacie.

października 16, 2016

Zapraszamy do obejrzenia teledysku "Moje Karkonosze" promującego nową płytę zespołu Leniwiec zatytułowaną „RAJ". To akustyczna wersja utworu „Moje Karkonosze”, będącego muzyczną wędrówką po górach. Za plastyczne zdjęcia do teledysku odpowiada fotograf i przyrodnik Marek Martini , który okiem kamery podglądał przyrodę z naszych okolic.

września 18, 2016

Jeleniogórski zespół Leniwiec nie zwalnia tempa. Właśnie ukazała się jego nowa płyta „Raj”, którą promuje teledysk „Miłość jak z horroru”.

czerwca 23, 2016

Grupa Leniwiec kończy prace nad nową płytą. Właśnie w internecie ukazał się kawałek „Moje miasto” promujący album „Raj”, który będzie gotowy we wrześniu.

maja 25, 2016

W najbliższą sobotę (28 maja) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbędzie się premiera teledysku Dominika „Sovy” Gudowskiego „Modlitwa Żołnierzy Wyklętych” i wykład Leszka Żebrowskiego „Narodowe Siły Zbrojne”.

lipca 30, 2015

W najbliższą sobotę (1 sierpnia) przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji jeleniogórski raper Suvka przygotował patriotyczną płytę „Sova – 1944”. Promujący ją kawałek dostępny jest już w internecie.

kwietnia 9, 2015

Marcin Wyrostek, znany akordeonista rodem z Jeleniej Góry 17 kwietnia wystąpi w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Artysta wraz z zespołem Coloriage zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej najnowszej płyty "For Alice”.

listopada 22, 2014

PAKA BUZIAKA, zespół działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze pod opieką Wiesława  Kowalewskiego zdobył drugą nagrodę na V Wrocławskim Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej.

października 1, 2014

Grupa Mafi Furach z Karpacza dostała się do popularnego telewizyjnego show. – To fantastyczna przygoda – mówi jej lider Piotr „Marach” Maraszek.

września 23, 2014

Publiczność śmiała się do rozpuku, a zaproszeni goście stosownie do okazji uczcili dostojny jubileusz. Jeleniogórski kabaret PAKA świętował wczoraj 25-lecie działalności.

września 1, 2014

To był niesamowity wieczór na lotnisku Aeroklubu: fantastyczna muzyka, pogo, chóralne sto lat. Powód to oczywiście 20-lecie jeleniogórskiego Leniwca. Po solenizancie na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru – Dawid Podsiadło.

maja 26, 2014

Młody zespół z Krzeszowa po raz kolejny udowodnił, że ma siłę nie tylko by walczyć, ale by sięgać po zwycięstwo. Finał 7-dmej edycji Must Be The Music należał do naszych, dolnośląskich faworytów!

kwietnia 28, 2014

Zespół “Sachiel” z Krzeszowa, którego występ na samym początku siódmej edycji prestiżowego muzycznego show, zapewnił artystom miejsce w półfinałowych eliminacjach ogólnopolskiego konkursu, osiągnął kolejny sukces! Hip-hopowa grupa ma już pewne miejsce w Wielkim Finale.

listopada 20, 2013

Jeleniogórski wokalista Sebastian Rutkowski nagrał nowego singla.

września 27, 2013

Zespół Leniwiec udostępnił w internecie teledysk do utworu „Introit (Pieśń na wejście)”. Jest to kolejny utwór promujący ich nową płytę pt. „Rozpaczliwie wolny. Piosenki Edwarda Stachury”.

maja 11, 2013

Jeleniogórski zespół Leniwiec udostępnił w internecie dwa nowe teledyski do utworów promujących najnowszą płytę pt. „Rozpaczliwie wolny. Piosenki Edwarda Stachury”.

marca 28, 2013

Bęsiu wydał swój najnowszy teledysk pt. Nie opuszczaj ich. Będzie o nim mówił w ogólnopolskich telewizjach.

stycznia 10, 2013

Lada dzień ukaże się płyta jeleniogórskiego rapera o pseudonimie Sova. W sieci już można posłuchać kawałek promujący album.

listopada 24, 2012

 

Dominik Stankiewicz z Jeleniej Góry razem z kolegami z formacji RECYCLING BAND już dziś zawalczy o główną nagrodę w finale telewizyjnego programu „Mam Talent”!

października 4, 2012

Zespół Leniwiec przygotował nowy teledysk. Klip do piosenki :Jestem rogaczem” od tygodnia można oglądać w internecie.

sierpnia 23, 2011

Kilka dni temu odbyła się premiera teledysku nakręconego na gryfowskim dworcu PKP. Obraz stanowi ilustrację do muzyki gryfowskiego producenta – Karnaliego. Autor utworu chce w pewnym sensie pozostać anonimowy. - To moja sztuka i pasja - mówi. Teledysk do muzyki powstawał przez kilka dni.

Kilka dni temu odbyła się premiera teledysku nakręconego na gryfowskim dworcu PKP. Obraz stanowi ilustrację do muzyki gryfowskiego producenta – Karnaliego. Autor utworu chce w pewnym sensie pozostać anonimowy. - To moja sztuka i pasja - mówi. Teledysk do muzyki powstawał przez kilka dni.