To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szyszak z kolędą na święta

Fot. Andrzej Raj

Karkonoski Zespół Folkowy SZYSZAK wydał właśnie nową, świąteczną płytę. Na krążku zatytułowanym "Szyszak z kolędą" znajduje się 12 kolęd i pastorałek powszechnie znanych i mniej popularnych, zaaranżowanych w folkowym klimacie.

To już piąt płyta Szyszaka. Poprzednio to: "Nasze Karkonosze", "Gitarą i...", "Karawana Marzeń" oraz "Stąd Jesteśmy". Najnowsza płyta ma charakter bardzo świąteczny, gdyż są na niej wyłącznie utwory nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia.
Założyciele zespołu przypominają,że Szyszak jest prawdopodobnie pierwszym po II Wojnie Światowej polskim zespołem nawiązującym w twórczości do Karkonoszy, wpisującym się w ten sposób w budowanie naszych skromnych tradycji sudeckich. Grupa wykonuje utwory z pogranicza folkowego stylu i piosenki autorskiej. To z reguły własne kompozycje zespołu, napisean do swoich tekstów oraz m.in. do poezji Kazimierza Pichlaka czy Alicji Grandy, a także starych karkonoskich utworów aranżowanych współcześnie przez zespół. Szczególny klimat mają piosenki o Karkonoszach, o przyrodzie, mieszkających tutaj ludziach, historii, wyjątkowej urodzie i magnetyźmie tych gór.

Szyszak najlepiej brzmi wykonując swoje utwory "na żywo". Na świąteczną muzyczną ucztę karkonoską, czyli koncert promujący płytę "Szyszak z kolędą" zespół zaprasza w środę, 28 grudnia 2016, o godz. 19.00 do cieplickiego Muzeum Przyrodniczego.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy pięć świątecznych płyt Szyszak z kolędą". Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 75 64 24 480, w czwartek, 22 grudnia, po godz. 13.00. Warunkiem odbioru płyty jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!