To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sto lat dla Leniwca

Sto lat dla Leniwca

To był niesamowity wieczór na lotnisku Aeroklubu: fantastyczna muzyka, pogo, chóralne sto lat. Powód to oczywiście 20-lecie jeleniogórskiego Leniwca. Po solenizancie na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru – Dawid Podsiadło.

W niedzielę pogoda się popsuła, było pochmurno i co rusz padał deszcz. Ale to właśnie tego dnia pod sceną było dużo więcej publiczności, niż w sobotę.
Widzów rozgrzał zespół punkrockowy zespół GaGa/Zielone Żabki. Grupa pochodzi z Jawora, ale w Jeleniej Górze ostatni raz grała... – w Klubie „Kwadrat” w 89 roku.
Wydarzeniem wieczoru był koncert grupy Leniwiec, która obchodziła 20-lecie działalności. Zbigniew „Mucha” Muczyński i spółka zagrali najlepsze piosenki ze wszystkich płyt, w kolejności od najstarszej do tej najmłodszej. Poleciały m.in. „Heretyk”, „Reggae dla pana prezydenta”, „Szlaban graniczny”, kawałki z tekstem Edwarda Stachury. Na koniec oczywiście Leniwiec zagrał „Drogę”. Był też nowy numer pn. Raj. To zwiastun nowej płyty, która ukaże się wkrótce.
– Idę do was – powiedział Mucha na zakończenie koncertu, po czym zeskoczył ze sceny, pokonał płot i za chwilę był niesiony na rękach publiczności. Zgromadzeni pod sceną zaśpiewali zespołowi „sto lat”. Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wręczył grupie pamiątkową szklaną tablicę z dedykacją i wizerunkiem kapelusza z rogami jelenia.
Deszcz nie odstraszył fanów Leniwca, nie przeraził także fanów Dawida Podsiadły, który był gwiazdą wieczoru. Skromny chłopak o dużych możliwościach wokalnych od razu zaczarował publiczność. Już pierwsze dźwięki przeboju „Trójkąty i kwadraty” wywołały ogromny aplauz zgromadzonych pod sceną. –Był fantastyczny, zimno i deszcz wcale mi nie przeszkadzały. Mogłabym go słuchać godzinami – powiedziała nam jedna z fanek Angelika Staszak.

IMG_0992.JPG
IMG_0997.JPG
IMG_1009.JPG
IMG_1044.JPG
IMG_1069.JPG
IMG_1079.JPG
IMG_1094.JPG
IMG_1136.JPG
IMG_1164.JPG
IMG_1250.JPG
IMG_1296.JPG
IMG_1317.JPG
IMG_1329.JPG
IMG_1341.JPG
IMG_1370.JPG
IMG_1377.JPG
IMG_1379.JPG
IMG_1384.JPG
IMG_1412.JPG
IMG_1416.JPG
IMG_1437.JPG
IMG_1463.JPG
IMG_1477.JPG
IMG_1490.JPG
IMG_1560.JPG
IMG_1582.JPG
IMG_1617.JPG
IMG_1633.JPG
IMG_1638.JPG
IMG_1660.JPG
IMG_1685.JPG
IMG_1703.JPG
IMG_1718.JPG
IMG_1723.JPG
IMG_1733.JPG
IMG_1735.JPG
IMG_1741.JPG
IMG_1748.JPG
IMG_1771.JPG

Komentarze (10)

Koncert Podsiadły bardzo udany, deszcz dodał nie powtarzalnego klimatu. Oprawa urodzin Leniwca jak dla mega gwiazdy. Legendarne zespoły, fajerwerki, telebim, "Mucha" noszony na rękach przez tłum, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni. Super, super, super .

Kto to jest ten leniwiec

Tak zespół punkrockowy, przy którym na lidze, wośpach i innych koncertach bawiło się kilka pokoleń jeleniogórzan, z którym teksty śpiewają uczestnicy koncertów w całej polsce i w czechach ponadto dobrzuy muzycy i bardzo fajni ludzie. Już wiesz kto to leniiwec?

Było świetnie, oby więcej takich koncertów w Jeleniej ;)

Leniwiec zagrał tutaj jako headliner, podsiadło był tutaj niepotrzebny, żeby nie zasnąć musiałem się przed końcem imprezy ewakuować z lotniska.

Mi się wydaje że to spore faux pas ze strony miasta koncert urodzinowy takiej kapeli jak Leniwiec robić jako support dla jakiegoś Podsiadło to oni byli tu najważniejsi organizatorzy chyba o tym zapomnieli.
No i jeszcze Marchewa! czy on już ma etat błazna miejskiego wszędzie się wpycha czy poprowadzi 25-cio lecie Paki?

Nie no bez jaj, a Kim Jest Leniwiec, przez lata promowana kapela, któa niegdy i nigdzie nie zaistniała, bo jest po prostu cienka.Byłem na koncercie zarówno Leniwca jak i Dawida Podsiadło, to jest po prostu przepaść. Dobrze napisał autor tekstu, Dawid to po prostu czarodziej na scenie, a piosenkę "Nieznajomy" mógłbym słuchac godzinami. Ja jestem za tym żeby promować lokalne zespoły , ale niech coś sobą prezentują

Nie no bez jaj, a Kim Jest Leniwiec, przez lata promowana kapela, któa nigdy i nigdzie nie zaistniała, bo jest po prostu cienka.Byłem na koncercie zarówno Leniwca jak i Dawida Podsiadło, to jest po prostu przepaść. Dobrze napisał autor tekstu, Dawid to po prostu czarodziej na scenie, a piosenkę "Nieznajomy" mógłbym słuchac godzinami. Ja jestem za tym żeby promować lokalne zespoły , ale niech coś sobą prezentują

Lech Wałęsia RACJE MA
poza tym kolego "do Curtis" nachalnie promowany to jest gość od telefonów w play a nie Leniwiec a po angielsku to każdy baran zaśpiewa bo inny baran nie zrozumie i jest git

Dawid Podsiadło był fantastyczny, osobiscie nie sądziłąm, ze tak się rozwinie, takiego gościa brakowało na polskiej scenie muzycznej od dawna, A Leniwiec? No cóż, sa różne gusta, jak ktoś lubi to trzeba to uszanować i tyle