To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Marcin Wyrostek zagra w Lubaniu

Marcin Wyrostek zagra w Lubaniu

Marcin Wyrostek, znany akordeonista rodem z Jeleniej Góry 17 kwietnia wystąpi w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Artysta wraz z zespołem Coloriage zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej najnowszej płyty "For Alice”.

Marcin Wyrostek to wirtuoz akordeonu, laureat ponad 30 konkursów muzycznych oraz jeden z najbardziej rozchwytywanych artystów ostatnich lat. Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Utalentowany muzyk koncertuje w kilku wariantach muzycznych, przez co ukazuje pełen wachlarz
 możliwości
 akordeonu. Muzykował już niemal na
 całym świecie. Jego koncerty to prawdziwa uczta dla ucha, ale także i duszy. Jest założycielem projektów Tango Corazon oraz Coloriage. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę "Magia del Tango" oraz podwójną platynową płytę za krążek "Coloriage".
Początek lubańskiego koncertu Marcina Wyrostka promującego jego najnowszą płytę (dedykowaną małżonce muzyka) o godz.18.00 Bilety w cenie 40 zł oraz 30 zł (dla młodzieży szkolnej) do nabycia w sekretariacie MDK w Lubaniu.
Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe wejściówki na ten właśnie koncert. Informacja o tym, jak można je zdobyć w "Nowinach Jeleniogórskich" z 7 kwietnia.