To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Premiera nowego teledysku Sovy „Modlitwa Żołnierzy Wyklętych”

Premiera nowego teledysku Sovy „Modlitwa Żołnierzy Wyklętych”

W najbliższą sobotę (28 maja) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbędzie się premiera teledysku Dominika „Sovy” Gudowskiego „Modlitwa Żołnierzy Wyklętych” i wykład Leszka Żebrowskiego „Narodowe Siły Zbrojne”.

26-letni Dominik „Sova” Gudowski, to jeleniogórzanin, młody raper a także producent muzyczny. Od piątego roku życia grał na pianinie oraz przez pięć lat śpiewał w chórze. Jednak jego główne zainteresowania muzyczne oscylują wokół rapu. Zanim zaczął tworzyć utwory pod szyldem Sova przeszedł przez grupę muzyczną, dzięki której kształtował swoje umiejętności. Sova był założycielem zespołu Ekipa Kryzys, z którą nagrał 3 krążki. Wystąpili również na kilku festiwalach w tym między innymi na Gramy 2008. Sova zagrał u boku wielu zespołów, m.in.: Pryzmat Myśli, Nontopper!, Kolorystyka, Układ SI, Format, Statyf, „aNONIM i 200 pijanych kierowców”. Z tymi ostatnimi był na jednej scenie na Festiwalu Form Muzycznych 2008. Trafili do wielu stacji radiowych, nagrali również profesjonalną płytę w studiu (Rapid Fire Studio w Krakowie), aż w końcu przyszedł moment, w którym Sova zdecydował się na solową karierę.

Spotkanie w Książnicy Karkonoskiej rozpocznie się o godz. 16.
 

Komentarze (1)

Książnica nie powinna mieć nic wspólnego z bredzeniem manipulatora i pseudohistoryka Zebrowskiego .O raperze się nie wypowiadam ,może śpiewać o czym chce ,to sztuka,choć dla mnie średnio strawna ,zwłaszcza w amatorskim wydaniu .Żebrowski natomiast twierdzi ,że uprawia "naukę".Wystarczy,że prezydent Polski udzielał się niezdrowo na pogrzebie zbrodniarza Łupaszki ,a wicepremier robił z siebie k****na na "ślubie Pileckiego "-zastrzezenie - akurat ta postać jest kryształowa ,tym bardziej nie należy szargac jej Imienia debilizmami.Niech chociaż jednostki samorządowe trzymają sie z daleka od skompromitowanej mitologii wykletych