To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Leniwiec coraz bliżej „Raju”

Leniwiec coraz bliżej „Raju”

Grupa Leniwiec kończy prace nad nową płytą. Właśnie w internecie ukazał się kawałek „Moje miasto” promujący album „Raj”, który będzie gotowy we wrześniu.

– „Raj” – ten ironiczny tytuł zapowiada płytę, która przeniesie nas na ulice pełne demonstrantów (Chłopcy z Placu Broni), odsłoni układy i układziki (Moje miasto), pokaże niegrzeczną miłość (Miłość jak z horroru), zaprowadzi nas do getta warszawskiego (Edelman), w mroczne bramy miast (Raj), a nawet domu publicznego (Królowa nocy) – czytamy w zapowiedzi.

Muzycy zapowiadają, że będzie też pozytywie. – Będziemy żegnać kumpla idącego do wojska (22 kolejki wódki), gasić nienawiść (Mandela), i chodzić po górach (Moje Karkonosze) – dodają.
„RAJ” to przebojowa mieszanka ostrego grania punkowego z klimatami ska, reggae i folk. Leniwiec zaprosił kilku gości, m.in. Smalca z punkowej grupy Gaga/Zielone Żabki, Jacka Stęszewskiego z Końca Świata oraz Nyla.
Mocną stroną płyty mają być dobre i zróżnicowane teksty – za pióra chwycili lider grupy „Mucha” a także Jacek Stęszewski, Przemek Rozenek oraz włocławski poeta Paweł Jasiński.
Promująca albom piosenka „Moje miasto” to opowieść o świecie, w którym liczą się układy i znajomości. Zaprowadza nas w miejsca, gdzie szary człowiek nie ma nic do powiedzenia. Niewesoła opowieść osłodzona jest rytmami ska. Pierwszoplanowe role w teledysku odegrały dzieci. Zdjęcia realizowane były na zaporze przy Parku Norweskim w Cieplicach.
Leniwiec to legenda polskiej sceny alternatywnej. Grupa istnieje od ponad 20 lat, zagrała ponad 700 koncertów. „Raj” będzie siódmym krążkiem zespołu.
 

See video

Komentarze (3)

O gustach się nie dyskutuje. Nie podoba mi się, ale nóżka chodzi. Jestem zły na siebie ;)

Świetnie wpada w ucho.

Super coraz lepiej.Gratulacje..