To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórski raper patriotycznie

Jeleniogórski raper patriotycznie

W najbliższą sobotę (1 sierpnia) przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji jeleniogórski raper Suvka przygotował patriotyczną płytę „Sova – 1944”. Promujący ją kawałek dostępny jest już w internecie.

Piosenka mówi o nadziei Powstania Warszawskiego. Cały krążek będzie do ściągnięcia za darmo, z racji podziemnej struktury Państwa Polskiego podczas okupacji. Płyta utrzymana jest w klimacie patriotycznym – autor w ten sposób chce przybliżyć młodszemu pokoleniu czasy okupacji.
– O godzinie 17.00 1 sierpnia zatrzymaj się na chwilę, oddaj cześć Bohaterom Warszawy. Możesz również o tej godzinie ściągnąć całą płytę, która jest dedykowana dla poległych – prawdziwych patriotów Naszej Ziemi – apeluje raper.

See video

Komentarze (5)

Przypomniał mi się rysunek przedstawiający czterech kiboli ryczących "Pamiętamy!" i jadącego za nimi dziadka na wózku ,który mamrocze "Chu... pamiętacie" .Rap w znacznej mierze jest muzyką marginesu społecznego i subkultury więziennej. Powstanie było dziełem młodej inteligencji i elity intelektualnej. Ówcześni przestępcy i kibole robili to samo ,co cały czas.Na pewno nie walczyli.

chyba nie słuchałeś płyty więc nie gadaj głupot durniu...