Reżyser „Doliny Bogów” Lech Majewski w swojej najnowszej produkcji przeniósł widzów do świata Indian.
Hollywoodzkie gwiazdy w świecie Indian
W filmie występują m.in. John Malkovich, Josh Hartnett i John Rhys-Davies. Historia oparta jest na legendzie plemienia Navajo o bogach ukrytych w górach. Produkcja hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, a także muzyką skomponowaną przez laureata Oscara - Jana A.P. Kaczmarka.
Do Doliny Bogów przybywa pisarz John Ecas (Josh Hartnett), by uporać się z traumą po rozstaniu z żoną. Wes Tauros (John Malkovich), także najbogatszy człowiek świata, także interesuje się tym miejscem,bo zamierza wydobywać tu rudę uranu. Film splata ze sobą te dwa wątki z archaiczną legendą Indian Navajo. opowiada o ich ziemi i bogach, którzy pod postacią skał-pomników zaludniają dolinę zwaną Valley of the Gods.
- Kręciliśmy w temperaturze +40 stopni, było potwornie gorąco- opowiadał o realizacji filmu Lech Majewski, który po projekcji spotkał się z widzami ZOO-ZBLIŻENIA. Najtrudniejszym momentem przy pracy nad tym obrazem było uzyskanie zgody Indian Navajo na ich udział w filmie i kręcenie na ich terytorium. Cudem nazwał reżyser uzyskanie zgody na zdjęcia w fontannie di Trevi. Film jest pięknie zrealizowany. Monumentalne, surowe góry Doliny Bogów kontrastują w z pałacowym przepychem wnętrz rezydencji Taurosa. - Wnętrza to są polskie pałace i zamki– podkreślał reżyser. Uprzedzał, by nie traktować obrazu dosłownie. Symbolika, metafora i tajemnica są jego nieodłączną częścią. Jeleniogórscy widzowie obejrzeli „Dolinę Bogów” miesiąc przed premierą w kinach.
Męskie kino drogi w „Tłumaczu”
Drugi film wczorajszego pokazu specjalnego „Tłumacz” Martina Šulíka okazał się mieszanką kina drogi i opowieścią o męskiej przyjaźni. Słowacki reżyser opowiada historię tłumacza (Jiří Menzel) i Austriaka Georga (Peter Simonichek). Pierwszy jest synem ofiary, drugi synem zabójcy. Razem jadą do słowackich miejscowości, gdzie być może zginęli rodzice pierwszego, a ojciec drugiego stacjonował z oddziałem SS. Między mężczyznami wytwarza się specyficzna więź. Reżyser opowiada o ich stosunkach i konfliktach ciepło i z humorem. Rozlicza się ze słowackimi wojennymi demonami w sposób prosty i oszczędny. Film jest dowodem, że o najboleśniejszych emocjach da się mówić w sposób pozbawiony zadęcia i z domieszką absurdalnego humor. W 2019 roku film był oficjalnym kandydatem Słowacji do Oscarów w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
Dzisiaj (29 lutego) w kinie LOT pokazy specjalne rozpoczną się o godz. 11.00 projekcją filmu „Proceder” (reż. Michał Węgrzyn). Po seansie odbędzie się spotkanie z aktorem Piotrem Witkowskim. O godz. 14. 30 obejrzymy film „Tommaso”, reż. Abel Ferrara, zaś o godz. 16.45 obraz „Człowiek, który wszystkich zaskoczył", reż. Natasha Merkulova, Aleksey Chupov.
O godz. 19.00 w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida rozpocznie się Gala Festiwalowa. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród, wystąpią Nigel Kennedy z Beatą Urbanek- Kalinowską. Wirtuoz skrzypiec i kompozytor Nigel Kennedy, po raz pierwszy od 15 lat wystąpi w Polsce z recitalem muzyki klasycznej. W prezentowanym programie, wyłamując się ze standardowej formy recitalu, zamiast akompaniamentu pianina, wraz z Kennedy’m wystąpi Beata Urbanek-Kalinowska, jedna z najbardziej utalentowanych wiolonczelistek swojego pokolenia.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...