W programie przede wszystkim mnóstwo dobrego kina. W tym wiele filmów niedostępnych w kinowej dystrybucji. Odpowiedzialna za program festiwalu, szefowa organizującego imprezę jeleniogórskiego ODK – Sylwia Motyl, jak zwykle potwierdziła, że trzyma rękę na pulsie kina, wie, co w nim najciekawsze, najlepsze, budzące szczególne zainteresowanie. W planie pozakonkursowych projekcji specjalnych znalazły się najnowsze światowe przeboje wielkiego ekranu oraz znakomite polskie filmy – słowem, panorama tego, co aktualnie dzieje się w filmowym świecie i co warto obejrzeć. Dla miłośników sztuki filmowej jeleniogórski ZOOM jest okazją do nadrobienia kinowych zaległości i zobaczenia tego, co jeszcze nie trafiło na ekrany kin, a budzi emocje i jest głośno komentowane.
Program festiwalu jest bardzo bogaty i ułożony tak, że nie sposób obejrzeć wszystkiego. Trzeba wybierać. Do tego - każdego dnia odbywać będą się spotkania z twórcami kina, filmowymi gwiazdami, które gościć będą w Jeleniej Górze.
Już w poniedziałek, 24 lutego, po wieczornym pokazie nominowanego do Oscara, „Bożego Ciała” Jana Komasy w kinie LOT (gdzie odbywać się będą wszystkie pokazy specjalne) spotkanie z aktorką - Elizą Rycembel, nagrodzoną na ostatnim festiwalu w Gdyni za najlepszą rolę drugoplanową zagraną właśnie w tym filmie.
We wtorek, 25 lutego, po projekcji „Żelaznego mostu” Moniki Jordan-Młodzianowskiej, z publicznością porozmawia Łukasz Simlat, nagrodzony na Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu za najlepszą rolę drugoplanową w tym właśnie filmie.
W środę, 26 lutego, spotkanie z Lechem Dyblikiem – jedynym Polakiem, który zagrał w „Malowanym ptaku” Václava Marhoula. ZOOM jest, póki co, jedyną okazją, by obejrzeć ten film u nas.
Zofia Domalik, grająca główną postać w filmie „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej, opowie o swojej pracy po czwartkowej (27 lutego) projekcji tego filmu.
Reżyser Lech Majewski spotka się z publicznością po piątkowym (28 lutego) pokazie jego filmu „Dolina bogów” w gwiazdorskiej obsadzie.
W sobotę, 29 lutego, wczesnym popołudniem, po projekcji „Procederu” Michała Węgrzyna z widzami w kinie rozmawiać będzie Piotr Witkowski, który zagrał główną rolę w filmie.
Gościem ostatniego, niedzielnego (1 marca) spotkania z publicznością będzie reżyser Marek Lechki, który opowie o swoim filmie „Interior” zamykającym cykl pokazów tegorocznego ZOOM-u
Spotkania z twórcami filmu prowadzić będą Łukasz Maciejewski i Lech Moliński.
Ceniony krytyk filmowy i teatralny, autor m.in. bestsellerowych książek o polskich aktorkach, Łukasz Maciejewski poprowadzi także sobotnią (29 lutego) Galę Festiwalową w Teatrze im. C. K. Norwida, której muzyczną gwiazdą będzie światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy. Wybitny instrumentalista wystąpi wspólnie z wiolonczelistką Beatą Urbanek-Kalinowską. Po raz pierwszy od kilkunastu lat publiczność w Polsce będzie mogła wysłuchać utworów muzyki klasycznej w jego wykonaniu! W programie koncertu znajdą się m.in.: Inwencje dwugłosowe nr 1 i 6 Jana Sebastiana Bacha w aranżacji Nigela Kennedy'ego, Fuga z Sonaty na skrzypce g-moll Jana Sebastiana Bacha, Duet na skrzypce i wiolonczelę Zoltána Kodály'ego, You can’t take that away from me George'a Gershwina. Na prośbę organizatorów wydarzenia podczas koncertu zabrzmią również polskie akcenty muzyczno-filmowe. Nigel Kennedy zagra utwory Krzysztofa Komedy z filmów: "Nim wstanie dzień", "Jutro premiera" oraz "Nóż w wodzie".
Podczas Gali Festiwalowej poznamy także laureatów czterech konkursów filmowych, odbywających się w ramach tegorocznego ZOOM-u. Podczas pokazów konkursowych zaprezentowanych zostanie blisko 120 krótkich filmów: fabularnych, dokumentalnych i animowanych, wyselekcjonowanych z blisko dwóch i pół tysiąca filmów z całego świata, zgłoszonych do udziału w festiwalu!
Nowością imprezy jest konkurs filmu animowanego dla dzieci – przeznaczony dla dziecięcej widowni, który odbędzie się 25 lutego o godz. 10.00 w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej. Zwycięski film w tej kategorii wybierze dziecięca publiczność!. W pozostałych trzech konkursach filmy oceniać będą jurorzy. W gronie jurorów znaleźli się m.in. znani twórcy kina: Kinga Dębska (reżyserka filmów „Moje córki krowy” i „Zabawa, zabawa”), operator filmowy Adam Sikora (współpracujący między innymi z Lechem Majewskim i Jerzym Skolimowskim), uznani i nagradzani twórcy filmów dokumentalnych - Anna Zamecka, Paweł Łoziński, wybitny operator Jacek Petrycki, który współpracował m. in. z Krzysztofem Kieślowskim, oraz twórcy filmów animowanych: Wiola Sowa, Zbigniew Czapla i Radek Hosenseidl.
Podzielone na bloki, otwarte dla publiczności pokazy konkursowe, odbywać będą się w kinie LOT i JCK przy ul. Bankowej od środy do piątku (26 – 28 lutego).
Bilety i karnety na seanse dostępne są w kinie LOT. Więcej na temat festiwalowych wydarzeń w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej oraz na www.zoomfestival.pl . Szczegółowy program imprezy w Nowinach Jeleniogórskich z 18 lutego 2020 r. oraz poniżej.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...