To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
kwietnia 9, 2013

 

Jeleniogórscy strażacy wyłowili z rzeki sarnę.

kwietnia 3, 2013

Dzisiaj w nocy w jednym z budynków mieszkalno-usługowych przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze spłonął wózek dziecięcy. Właściciel zostawił go w korytarzu na parterze.

marca 26, 2013

Dla poszerzenia życiowej wiedzy, lepszego przygotowania do pracy strażaka w przyszłości, a także wyższych ocen w szkole. Z tych powodów ponad siedemdziesiątka uczniów z całego powiatu wzięła wczoraj udział w corocznym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w jeleniogórskim „Mechaniku”. Ku miłemu zaskoczeniu jury dominowały dziewczyny.

marca 13, 2013

Ponad 20 osób zostało wczoraj wieczorem ewakuowanych z budynku mieszkalnego przy ulicy Na Skałkach w Jeleniej Górze. W ich domu wybuchł pożar, który doprowadził do potężnego zadymienia na klatce schodowej. Trzem osobom udzielono pomocy medycznej.

marca 11, 2013

Na nieżyjącego mężczyznę natrafili strażacy, którzy w sobotę rano otworzyli mieszkanie w Jeleniej Górze.

lutego 25, 2013

Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla mieli wczoraj mieszkańcy jednego z domów w Podgórzynie. Na pomoc przyjechała im karetka pogotowia i straż pożarna.

lutego 6, 2013

Kilka minut przed północą w płomieniach stanął samochód zaparkowany na ulicy Matejki w Jeleniej Górze. Niewykluczone, że podpalacze próbowali go wcześniej ukraść.

lutego 4, 2013

Nie lada strachu najadło się kilkuletnie dziecko, które utknęło wczoraj w szczelinie między budynkami w Kamiennej Górze. Wydostali go stamtąd dopiero strażacy.

lutego 4, 2013

Spory dług wdzięczności względem przypadkowych osób mają mieszkańcy domku w Zachełmiu, w którym wczoraj popołudniu zapaliła się sadza w kominie. W budynku nie było wówczas nikogo.

stycznia 25, 2013

Od przyszłego roku szkolnego w jeleniogórskim „Mechaniku” ruszy nowy kierunek technik mechanik ze specjalizacją pożarniczą. To wynik wczorajszego porozumienia jakie szkoła zawarła z miejscową jednostką straży pożarnej. Ta obiecała, że w procesie kształcenia uczniów będzie brała czynny udział.

stycznia 19, 2013

Dwie osoby zostały wczoraj wieczorem odwiezione do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Czad pojawił w ich mieszkaniu przy ulicy Cieplickiej w Jeleniej Górze.

stycznia 15, 2013

Trzy ośrodki wczasowe z Karpacza i Szklarskiej Poręby próbowały nielegalnie w przeciągu ostatniego półrocza zorganizować dzieciom wypoczynek. By osiągnąć ten cel, podrobiły dokumenty o stanie zabezpieczeń przeciwpożarowych. Fałszerstwa wykryła jeleniogórska straż pożarna, która wydaje takie zaświadczenia. Ostatnie pod koniec ubiegłego tygodnia.

stycznia 14, 2013

Zwierzę wpadło do rzeki Kamiennej w Piechowicach wczoraj wczesnym popołudniem. Ze złamaną nogą nie mogło się jednak samo wydostać. Na pomoc wezwano strażaków, którzy mu w tym pomogli.

stycznia 13, 2013

Na cztery wolne miejsca mogą w tym roku liczyć kandydaci na jeleniogórskich strażaków. Rekrutacja nowych pracowników rozpocznie się nie wcześniej jak na początku kwietnia.

stycznia 8, 2013

Cztery osoby znajdują się w szpitalu, po tym jak na skrzyżowaniu dróg prowadzących z Jeleniej Góry do Karpacza i Mysłakowic zderzyły się dzisiaj trzy pojazdy, w tym dwa czołowo. Jeden z poszkodowanych był uwięziony w pojeździe.

stycznia 2, 2013

W ciągu ostatnich dwóch dni jeleniogórscy strażacy wyjeżdżali przede wszystkim do palących się nieużytków. Pożary wzniecali najczęściej mieszkańcy odpalający petardy.

grudnia 27, 2012

„Jak dzieci i młodzież widzą pracę straży pożarnej” to temat konkursu plastycznego, którego zwycięzców wyłoniło dzisiaj jury. Zobacz kto przeszedł do wojewódzkiego etapu, a czyja praca znajdzie się na wystawie w Książnicy Karkonoskiej.

grudnia 27, 2012

Zdaniem strażaków tegoroczne święta były wyjątkowo spokojne. - Wprawdzie wyjazdów mieliśmy całkiem sporo, bo aż dwanaście, ale żadne z nich nie zagrażały zbytnio zdrowiu i życiu ludzi – poinformował st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

grudnia 24, 2012

Z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiła wczoraj do szpitala mieszkanka Piechowic. Podwyższony poziom czadu był w całym budynku. Podobna sytuacja wydarzyła się także dzisiaj rano na ulicy Lwóweckiej.

grudnia 22, 2012

Siedem osób ewakuowało się wczoraj późnym wieczorem z budynku mieszkalnego w Miłkowie, po tym jak zapaliło się w nim rozlane paliwo. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

grudnia 14, 2012

Pożar wybuchł dzisiaj w okolicach południa. Początkowo wszyscy myśleli, że pali się dach. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się jednak, że to tylko komin. Szczegóły wkrótce.

grudnia 12, 2012

Wyjątkowo hojny będzie święty Mikołaj, który konwojowany przez jeleniogórskie służby mundurowe dotrze w niedzielę na Plac Ratuszowy. W swoim worku pomieści nie tylko  300 zamówionych wcześniej paczek dla najbardziej potrzebujących uczniów. - Prezent dostanie każde dziecko, które zechce się z nami bawić w to popołudnie – mówi Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej.

grudnia 9, 2012

Nie potrafią wskazać alternatywnej drogi dojazdowej dla ciężkich wozów strażackich albo operują nazwami zwyczajowymi obiektów to najczęstsze błędy, jakie popełniają wzywający na pomoc straż pożarną. Oto lista niezbędnych informacji, które ułatwiają strażakom pracę, a poszkodowanym ratują niejednokrotnie życie.

grudnia 4, 2012

- Musiał zasnąć za kierownicą, bo jechał wolno i nagle zjechał na przeciwległy pas, potem uderzył w samochód, a ten w następny – opowiadał świadek wypadku, jaki wydarzył się dzisiaj rano w pobliżu zajazdu Piastów na krajowej trójce. W sumie w szpitalu znalazło się pięć osób. Droga w tym miejscu jest nieprzejezdna.