To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
kwietnia 15, 2020

W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy zgłoszenia kilkunastu nowych kandydatów do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. Późne zgłoszenia do nowinowego plebiscytu sportowego wynikają z nadzwyczajnej sytuacji w kraju spowodowanej koronawirusem. Ponieważ z tego powodu nie mieliśmy możliwości przedstawienia wszystkich kandydatur na łamach Nowin Jeleniogórskich i dać szans powalczenia o punkty w głosowaniu wszystkim zgłoszonym, postanowiliśmy zmienić kalendarz tegorocznego plebiscytu i przedłużyć głosownie w pierwszym etapie do 30 kwietnia 2020 roku. 

kwietnia 5, 2020

Z każdym tygodniem przybywa kandydatów zgłoszonych przez kluby, sekcje, związki i stowarzyszenia sportowe oraz kibiców do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. W najbliższym numerze Nowin Jeleniogórskich z 7 kwietnia 2020 roku sylewetki zgłoszonych ostatnio pretendentów to tytułów w 45. plebiscycie sportowym NJ. Zaprezentujemy saneczkarzy lodowych z karkonoskiego klubu. 

marca 26, 2020

W aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 24 marca 2020 roku zaprezentowaliśmy pierwszą listę kandydatów (z krótkimi uzasadnieniami wyboru) do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. Kolejną, zaktualizowaną listę nominowanych w 45. redakcyjnym plebiscycie Nowin Jeleniogórskich opublikujemy w następnym numerze NJ z 31 marca. Zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania swoich kandydatów.

marca 26, 2020

Trwa 45. Plebiscyt Sportowy Nowin Jeleniogórskich. Na najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku głosować można w dwojaki sposób: za pomocą oryginalnych gazetowych kuponów wyciętych z aktualnego, drukowanego wydania Nowin Jeleniogórskich (kupony z datą ważności) oraz sms-ami. Za głos oddany na „nowinowym” kuponie każdy kandydat otrzyma dwa punkty, za sms - jeden punkt. Koszt jednego sms-a to 1,23 zł brutto (1,00 zł plus VAT).

marca 13, 2020

Już po raz 45. ogłaszamy redakcyjny plebiscyt na najpopularniejszego sportowca wieku i trenera z klubów regionu jeleniogórskiego. Plebiscytową nowością są dwie nowe kategorie: Sportowa Nadzieja dla młodych zawodników i zawodniczek w wieku od 12 do 16 lat włącznie i tytuł honorowy, przyznawany przez Nowiny Jeleniogórskie, Super Champion.

stycznia 16, 2020

W jeleniogórskim Urzędzie Miasta rozstrzygnięto konkursy i klubom przydzielono budżetowe pieniądze dla ligowych drużyn seniorskich oraz na szkolenie dzieci i młodzieży w 2020 roku. Na tzw. sport kwalifikowany przeznaczono łącznie 799 tysięcy złotych, na szkolenie młodych zawodników i zawodniczek 1.095 tys. złotych. Rozdział miejskich wywołał sporo emocji i dyskusji, komentarzy, nawet protestów.

czerwca 7, 2019

- To był występ bardziej udany niż rok wcześniej. Cieszą wyniki meczów znacznie lepsze pd oczekiwanych. Tak krótko prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Jerzy Sarna podsumował sukces siatkarek na turnieju w niemieckim Bautzen.

maja 9, 2019

Z kompletem punktów w Jabloncu nad Nysą jeleniogórzanki z Integracyjnego Klubu Sportowego wygrały, rozegrany w miniona niedzielę, międzynarodowy turniej siatkówki dziewcząt. Pięć drużyn z Polski, Niemiec i Czech rywalizowało systemem każdy z każdym, do dwóch zwycięskich setów. Sukces jest tym cenniejszy, gdyż w składzie IKS-ie wystąpiło aż sześć nowych zawodniczek.

kwietnia 20, 2019

W jeleniogórskiej hali ZST „Mechanik” najmłodsi w wieku od 4 do 8 lat rywalizowali w siatkarskim turnieju zorganizowanym po raz pierwszy przez Integracyjny Klub Sportowy. Każdy uczestnik najpierw wziął udział w rozgrzewce, potem w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez trenerów Jerzego Sarnę i Karolinę Majewską – Sarnę i w uproszczonej i dostosowanej do wieku, grze przy siatce.

marca 5, 2019

Dwadzieścia cztery drużyny z dziewiętnastu Polski rywalizowały w Karpaczu w turniejach siatkówki (na zdjęciach) i piłki nożnej. Mecze rozegrano w hali sportowo – widowiskowej i na boisku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajęły ekipy Volley Team Błyskawica Sosnowiec i Ivet Knurów. Drugie lokaty wywalczyły XXL Volley Wrocław i Orlen Plock.

lutego 28, 2019

Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego zwyciężyli w kolejnym turnieju rozgrywek Ligi Młodzików DZPS. Jeleniogórscy siatkarze wynikiem 2:0 pokonali BTS Electros Bolesławiec i Cuprum II Lubin, co dało im awans na pierwsze miejsce w grupie. Ostatnie mecze ligowe zaplanowano trzeciego marca w Lubinie. Potem, 16 marca, rywalizacja w jeleniogórskim turnieju kadetów z kolegami o dwa lata starszymi.

stycznia 22, 2019

W tym tygodniu rusza jeleniogórska liga siatkówki amatorów 2019. Na początek, już w środę, w Marciszowie  meczAquanautica Kamienna Góra – CYSTERSI Krzeszów. W czwartek zespół obrońców mistrzowskiego tytułu Milanos Karpacz zmierzy się u siebie z zespołem Zorka/Orle. Karpacki zespół w ubiegłorocznych rozgrywkach nie przegrał żadnego meczu odnosząc komplet zwycięstw. Czy w tym roku będzie tak samo? W tym roku w lidze bierze udział 7 zespołów.

stycznia 16, 2019

O coroczne finansowe wsparcie z budżetu miasta wnioskowało 37 jeleniogórskich klubów sportowych. Na statutową działalność w 2019 roku dotyczącą szkolenia dzieci i młodzieży potrzebują one łącznie 4,24 mln złotych. Wnioski o dofinansowanie opiewały na niższą kwotę 2,58 mln zł. Zarządzeniem prezydenta Jerzego Łużniaka Urząd Miasta klubom przyznano 1,106 mln złotych. 

września 18, 2018

Dziewczęta i chłopcy z drużyn polskich, czeskich i niemieckich w hali ZST „Mechanik” wzięli udział w rozegranym w nininy weekend, dwudniowym, międzynarodowym turnieju siatkówki. Zwyciężyły zespoły KKS Ren-But Złotoryja i IKS Jelenia Góra.

września 11, 2018

Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja jeleniogórskiej policji podczas „Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych” w piłce siatkowej, który odbył się w miniony weekend w czeskim Jabloncu.

czerwca 14, 2018

W Karpaczu odbył się finał Jeleniogórskiej Ligi Piłki Siatkowej Amatorów 2018 pod patronatem Burmistrza Karpacza. Triumfował niepokonany Milanos, który wygrał z Cystersami z Krzeszowa.

czerwca 4, 2018

Dobiega końca kolejna edycja jeleniogórskiej ligi siatkówki amatorów. Finał rozgrywek już w tym tygodniu. Po fazie zasadniczej zdecydowanym faworytem wydaje się zespół Milanos, który swoje mecze rozgrywa w Karpaczu, do tej pory wygrał wszystkie spotkania i jest na pierwszym miejscu w tabeli (z 34 punktami).

kwietnia 26, 2018

Zakończyła się pierwsza edycja „Młodzieżowej Ligi Siatkówki 2018” w Jeleniej Górze. W pierwszej edycji tych zawodów udział wzięło 8 drużyn. W turnieju finałowym, który odbył się w hali Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, wzięło udział 100 zawodników i zawodniczek.

kwietnia 20, 2018

Dziewczęta i chłopcy z Integracyjnego Klubu Sportowego i jeleniogórskich szkół oraz z klubów regionu już na dobre rywalizują w siatkarskich imprezach. Do końca wiosennego sezonu zagrają jeszcze w turnieju międzynarodowym z udziałem drużyn z Czech (28 kwietnia w Jeleniej Górze), w turniejach w Jaworze i niemieckim Bautzen (maj) oraz w siatkarskim festynie pn. „Zagraj z rodzicem” (2 czerwca JG). 

marca 21, 2018

Jeszcze tylko jeden mecz we Wrocławiu z KS AZS AWF (24 marca), rozegrają w rundzie zasadniczej zawodniczki Integracyjnego Klubu Sportowego. I tym razem kibice trzecioligowej drużyny jeleniogórskiej raczej nie liczą na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo pod siatką nad zespołem z czwartej lokaty.

marca 11, 2018

Drużyna Absolwentów i Sympatyków Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej zwyciężyła w turnieju siatkówki, który odbył się w miniony weekend na terenie uczelni. Wzięło w nim udział 15 ekip, m.in. policji, straży pożarnej oraz reprezentacje jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych.

lutego 27, 2018

Kibice zespołu Integracyjnego Klubu Sportowego nie mogą doczekać się pierwszego zwycięstwa w ESA trzeciej lidze dolnośląskiej kobiet. Zamiast punktów jeleniogórskie siatkarki notują kolejne porażki. W tym sezonie przegrały już dziesiąty mecz.

lutego 13, 2018

Kibice siatkówki i Integracyjnego Klubu Sportowego nadal muszą poczekać na historyczne, pierwsze zwycięstwo w ESA trzeciej lidze dolnośląskiej kobiet. Zamiast punktów jeleniogórzanki zanotowały porażkę 1:3 z przedostatnim, szóstym w tabeli UMKS-em Volley Głogów. To już ósma przegrana IKS-u w tym sezonie.

stycznia 26, 2018

W ósmej kolejce ESA Dolnośląskiej Ligi Kobiet kibice jeleniogórskiej drużyny Integracyjnego Klubu Sportowego liczyli na pierwszy w czwartym sezonie występów w III lidze komplet punktów. Niestety, w sobotni wieczór (27 stycznia), zespół trenera Jerzego Sarny został pozbawiony sportowej rywalizacji. Jego podopieczne były bardzo rozżalone, rozgoryczone i na czwartkowym treningu nie ukrywały złości.