To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiosenne turnieje siatkówki

Wiosenne turnieje siatkówki

Dziewczęta i chłopcy z Integracyjnego Klubu Sportowego i jeleniogórskich szkół oraz z klubów regionu już na dobre rywalizują w siatkarskich imprezach. Do końca wiosennego sezonu zagrają jeszcze w turnieju międzynarodowym z udziałem drużyn z Czech (28 kwietnia w Jeleniej Górze), w turniejach w Jaworze i niemieckim Bautzen (maj) oraz w siatkarskim festynie pn. „Zagraj z rodzicem” (2 czerwca JG). 

Osiem zespołów podzielonych na dwie grupy liczy Młodzieżowa Liga Siatkówki. Zawody są rozgrywane systemem „każdy z każdym”, po trzy mecze. Pod siatką walczą zawodniczki IKS-u JG, UKS „Amator” Marciszów, ZSOiZ z Kamiennej Góry, „Mechanika” JG i Gimnazjum w Marciszowie oraz ekipy „Ekonoma” JG, SP nr 1 Kamienna Góra i IKS-u JG (chłopcy 12 – 13 lat). Sportowy poziom spotkań grupowych był zróżnicowany. Bardzo wyrównane i emocjonujące zapowiadają się potyczki finałowe w jeleniogórskiej hali ZST „Mechanik”.

Swoje zmagania młodzicy z IKS-u rozpoczęli w dwóch turniejach „Kinder + Sport” w Miliczu. W zawodach, które były dolnośląskimi eliminacjami do finału mistrzostw Polski szkół podstawowych siatkarze z Jeleniej Góry zajęli siódme miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 16 zespołów. Były to pierwsze tak poważne zawody dla chłopców z IKS-u.

Pod siatką rywalizowali też najmłodsi w IKS-ie z grupy przedszkolaków. W wewnętrznych zawodach grały grupy wiekowe 3-4 i 5-6 lat, Każdy siatkarz otrzymał medal, najlepsi puchary. Dla klubowiczów z IKS-u i mieszkańców Jeleniej Góry systematycznie organizowane są imprezy pn. „Siatkarskie Dwójki” w kategoriach dziewcząt, chłopców i mikstów. Odbyły się trzy tego typu turnieje, zaplanowano następne. Udział bezpłatny. Zgłoszenia pod nr 604-805-136 lub 600-815-898. 

Wiosenne turnieje siatkówki (1).JPG
Wiosenne turnieje siatkówki (2).JPG
Wiosenne turnieje siatkówki (3).JPG
Wiosenne turnieje siatkówki (4).jpg