To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jelenia Góra Cup pod siatką

Jelenia Góra Cup pod siatką

Dziewczęta i chłopcy z drużyn polskich, czeskich i niemieckich w hali ZST „Mechanik” wzięli udział w rozegranym w nininy weekend, dwudniowym, międzynarodowym turnieju siatkówki. Zwyciężyły zespoły KKS Ren-But Złotoryja i IKS Jelenia Góra.

W zmaganiach 18-letnich i młodszych dziewcząt pięć klubowych drużyn rywalizowało systemem „każdy z każdym” w dwóch setach bez względu na wynik. Kilka z nich zakończyło się na przewagi. Aby wyłonić najlepszą ekipę organizatorzy zawodów z IKS-u musieli liczyć tzw. małe punkty. Ostateczna kolejność: KKS Ren-But Złotoryja, IKS JG, MSV o4 Bautzen, TJ Biżuterie Jablonec, KS Sudety Kamienna Góra.

W turnieju w kategorii Młodzik zagrali 13 i 14-letni siatkarze, dlatego mecze miały różny przebieg – mówi prezes IKS-u Jerzy Sarna. - Nikomu z młodych adeptów nie można było odmówić walki o każdą piłkę. Widziałem sporo wymian z padami, ślizgami i mocnymi atakami. Dzięki dobremu występowi zwycięzcy z IKS-u JG dostali zaproszenie na turniej do Jawora (30 września). W październiku chłopcy rozpoczną udział w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Końcowa klasyfikacja: IKS JG, JKS Spartakus Jawor, KS Sudety KG, TJ Biżuterie, BTS Bolesławiec.

Jeleniogórski klub wygasił współpracę z najstarszymi zawodniczkami i odmładza swoje sekcje. Trenują dziewczęta w wieku 16-18 lat i 10-13 lat oraz chłopcy w wieku 12-14 lat, a także 4-7-letnie przedszkolaki.  

Jelenia Góra Cup-1-.JPG
Jelenia Góra Cup-2-.JPG