To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Turniej minisiatkówki przedszkolaków i pierwszaków

Fot. Agnieszka Wojnacka

W jeleniogórskiej hali ZST „Mechanik” najmłodsi w wieku od 4 do 8 lat rywalizowali w siatkarskim turnieju zorganizowanym po raz pierwszy przez Integracyjny Klub Sportowy. Każdy uczestnik najpierw wziął udział w rozgrzewce, potem w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez trenerów Jerzego Sarnę i Karolinę Majewską – Sarnę i w uproszczonej i dostosowanej do wieku, grze przy siatce.

Dzieciaki z młodszej grupy (skrzaty) systemem każdy z każdym grały po pięć minut. Dzieciaki przerzucały piłkę nad siatką o wysokości 1,60 metrów. Piłka tylko raz mogła odbić się od parkietu. Dla zawodników starszej grupy (żaki) siatkę umieszczono na wysokości dwóch metrów, piłka nie mogła odbić się od parkietu. W meczach po 5 minut żaki grały w grupach systemem każdy z każdym, potem według miejsca w grupie rywalizowali w grupach o konkretne miejsce. Miłym zaskoczeniem był fakt, że sporo dzieciaków zamiast przerzucać piłkę nad siatką, odbijało ją palcami.

W grupie skrzatów (4-6 lat) trzy pierwsze miejsca zajęli: Miłosz Wojnacki, Olaf Czaplicki i Ania Kładoczyna. Końcowa klasyfikacja w grupie żaków (7-8 lat): Jasiek Palewicz, Mikołaj Wojnacki i Nikodem Czaplicki.

Każdy młody siatkarz dostał duży medal z klubową pamiątką, słodki poczęstunek, owoc i wodę mineralną. Zwycięzcy odebrali puchary od firmy Media Sport. Organizatorom pomogło sześciu wolontariuszy. Jeleniogórski klub obiecuje więcej tego typu imprez dla każdego dziecka. 

tmjg (0).jpg
tmjg (1).jpg
tmjg (2).jpg
tmjg (3).jpg
tmjg (4).jpg
tmjg (5).jpg
tmjg (6).jpg
tmjg (7).jpg
tmjg (8).jpg
tmjg (9).jpg
tmjg (10).jpg
tmjg (11).jpg
tmjg (12).jpg
tmjg (13).jpg
tmjg (14).jpg
tmjg (15).jpg
tmjg (16).jpg
tmjg (18).jpg
tmjg (19).jpg