To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Biało i czerwono na placu Ratuszowym

Biało i czerwono na placu Ratuszowym

Kolorowo i radośnie świętowali dzisiaj (2 maja) jeleniogórzanie i goście, którzy odwiedzili miasto, Dzień Flagi RP.  Na placu Ratuszowym wybudowano biało-czerwoną instalację, dzieci robiły kotyliony i kokardy, a dorośli mówili za co kochają Polskę. Po godz. 13.00 wszyscy przenieśli się na Wzgórze Kościuszki, gdzie odbywa się Rajd Arado.

Najlepiej spisały się jeleniogórskie przedszkolaki, które zebrały wielkie brawa za biało-czerwone wianki na głowach, czapeczki i kokardy.

Każdy mały uczestnik dzisiejszego święta miał do wyboru wiele atrakcji: od robienia wielkich baniek mydlanych po kolorowanie wyklejanek i strzelanie z broni laserowej. Można było także pograć w miejską koszykówkę i wziąć udział w innych sportowych konkurencjach zorganizowanych przez MOSiR.

Na warsztatach malarskich, powadzonych przez Bogusławę Twardowską-Rogacewicz powstały biało-czerwone pejzaże karkonoskie. Pod okiem artystki zbudowano także instalację w tych samych kolorach. W BWA dzieci robiły czerwone i białe kokardy z bibuły.

We wspólnej zabawie uczestniczyli goście z Indii, członkowie Rotary -Clubu, którzy przyjechali na zaproszenie rotarian z koła jeleniogórskiego. Byli zachwyceni pogodną atmosferą święta i zachwalali czystość Jeleniej Góry.

Z placu Ratuszowego wszyscy przenieśli się potem na Wzgórze Kościuszki, gdzie od godz. 13.00  odbywa  się Rajd Arado. Na portalu NJ24 zamieścimy wkrótce relację z tej wojskowej imprezy.

Jutro (3 maja) ciąg dalszy świętowania.

O godz. 12.00 na placu Ratuszowym rozpoczną się obchody 228.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na placu rozpocznie się piknik „100 pomysłów na patriotyzm”, który przygotowali harcerze w Hufca Karkonoskiego. Na zakończenie dnia można się wybrać o godz. 19.00 do Zdrojowego Teatru Animacji, gdzie odbędzie się koncert „Nie tylko patriotycznie”.

2 maja (4).jpg
2 maja (5).jpg
2 maja (6).jpg
2 maja (7).jpg
2 maja (8).jpg
2 maja (9).jpg
2 maja (10).jpg
2 maja (11).jpg
2 maja (12).jpg
2 maja (13).jpg
2 maja (14).jpg
2 maja (15).jpg
2 maja (16).jpg
2 maja (17).jpg
2 maja (18).jpg
2 maja (19).jpg
2 maja (20).jpg
2 maja (21).jpg
2 maja (22).jpg
2 maja (23).jpg
2 maja (24).jpg
2 maja (25).jpg
2 maja (26).jpg
2 maja (27).jpg
2 maja (28).jpg
2 maja (29).jpg
2 maja (30).jpg
2 maja (31).jpg
2 maja (32).jpg
2 maja (33).jpg
2 maja (34).jpg
2 maja (35).jpg
2 maja (1).jpg
2 maja (2).jpg
2 maja (3).jpg

Komentarze (6)

Ojej znowu tylko nasz gospodarz chłopiec z plakatu i z telewizji ? Boję otworzyć lodówkę aby z niej nie wyskoczył P. Łużniak.

Ale tłumy... Generalnie wygląda na to, że emocje były jak na grzybobraniu...

gdyby nie dzieci, to frekwencja marna

Tylko ci czerwoni jeleniogórzanie zapomnieli w oknach flagi wywiesić. Ot, czerwona kotlina w całej krasie.

Zgred u ciebie też nie wisi. To co się prujesz.

Bardzo proszę redakcję o poprawienie: MOSiR już od jakiegoś czasu funkcjonuje jako MOS w Jeleniej Górze. Ponad to Bogusława Twardowska-Rogacewicz była autorką i pomysłodawczynią warsztatu malarskiego, natomiast instalacja powstała dzięki Beacie Chomiuk i Iwonie Makówce, a następnie została ozdobiona biało-czerwonymi kwiatami przez wolontariuszy z SP nr 11 oraz ZSOiT pod okiem Luizy Laskowskiej, dyrektor BWA. Głównymi organizatorami imprezy byli Miasto Jelenia Góra oraz BWA. Współorganizatorzy MOS oraz MDK Muflon.
Ukłony