To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Radosne obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja

Radosne obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja

Podniośle, kolorowo i radośnie przebiegały dzisiejsze (3 maja) obchody 228.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na placu Ratuszowym zagrała orkiestra, a poczty sztandarowe wystawili kombatanci, służby mundurowe, szkoły jeleniogórskie, harcerze oraz inne organizacje. Mocnym akcentem było wystąpienie prezydenta miasta Jerzego Łużniaka. Po oficjalnych uroczystościach rozpoczął się piknik harcerski.

Harcerze pod wodzą komendanta Hufca Karkonoskiego Roberta Zapory zadbali o atmosferę prawdziwego biwaku.

Płonie ognisko...

Na placu Ratuszowym zapłonęło ognisko (w specjalnej rynnie, by nie uszkodzić bruku) i zabrzmiały piosenki przy wtórze gitar. Można było dołączyć do druhów i zuchów i śpiewać razem z nimi lub wziąć udział w prostych zabawach: chodzić na szczudłach, układać wieże z klocków i rozwiązywać labirynty.

Było także stoisko, gdzie harcerze uczyli prawidłowego wykonywania sztucznego oddychania. Druhowie serwowali także kiełbaski z grilla i upieczone przez siebie ciasta. Na pikniku„100 pomysłów na patriotyzm” zaplanowano również pokaz sprzętu ratowniczego i rywalizację na torze przeszkód.

Piknik był końcowym akcentem jeleniogórskich obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się one dzisiaj w samo południe uroczystym apelem z pocztami sztandarowymi na placu Ratuszowym.

Strzały z moździerza i mocne przemówienie prezydenta

Zabrzmiał hymn państwowy, a nad głowami uczestników apelu przeleciał samolot Aeroklubu Jeleniogórskiego - biało- czerwona wilga.

Duże brawa zebrali członkowie Bractwa Kurkowego Ziemi Jeleniogórskiej, którzy tradycyjnie podczas uroczystych obchodów strzelają z zabytkowego moździerza. Tym razem próbę powtarzali trzykrotnie. Ale za to jak huknęli...

Z dużym odzewem spotkało się przemówienie Jerzego Łużniaka, prezydenta Jeleniej Góry.  Mówiąc o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, nawiązał do czasów obecnych, gdy „ubranie koszulki z napisem Konstytucja to akt odwagi”. Prezydent stwierdził, że mamy trudny czas dla Polski, a wysiłek, jaki podjęli nasi rodacy 228 lat temu, by uchwalić Konstytucję, nic nie stracił na swojej aktualności i przed czekającymi nas wyborami do Parlamentu Europejskiego, należy podjąć go raz jeszcze.

- Wierzę, że słowo i duch tego dokumentu sprzed 228 lat  powrócą” - zakończył prezydent Jerzy Łużniak.

Obecna na uroczystości Marzena Machałek, wiceminister edukacji narodowej odniosła się do tych słów, mówiąc, że rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja powinnyśmy świętować wspólnie i ponad podziałami.

Od 4 maja Wiosna Cieplicka

To nie koniec majowych atrakcji. Jutro (4 maja) rozpoczyna się w Jeleniej Górze Wiosna Cieplicka. O godz. 18. 00 na scenie na placu Piastowskim wystąpią młodzi artyści śpiewający przeboje z lat 80.i 90. XX wieku.

O godz. 20.00 zaplanowano koncert zespołu Enej. Wstęp za darmo.

3 maja 2019 (1).jpg
3 maja 2019 (2).jpg
3 maja 2019 (3).jpg
3 maja 2019 (4).jpg
3 maja 2019 (5).jpg
3 maja 2019 (6).jpg
3 maja 2019 (7).jpg
3 maja 2019 (8).jpg
3 maja 2019 (9).jpg
3 maja 2019 (10).jpg
3 maja 2019 (11).jpg
3 maja 2019 (12).jpg
3 maja 2019 (13).jpg
3 maja 2019 (14).jpg
3 maja 2019 (15).jpg
3 maja 2019 (16).jpg
3 maja 2019 (17).jpg
3 maja 2019 (18).jpg
3 maja 2019 (19).jpg
3 maja 2019 (20).jpg
3 maja 2019 (21).jpg
3 maja 2019 (22).jpg
3 maja 2019 (23).jpg
3 maja 2019 (24).jpg
3 maja 2019 (25).jpg
3 maja 2019 (26).jpg
3 maja 2019 (27).jpg
3 maja 2019 (28).jpg
3 maja 2019 (29).jpg
3 maja 2019 (30).jpg
3 maja 2019 (31).jpg
3 maja 2019 (32).jpg
3 maja 2019 (33).jpg
3 maja 2019 (34).jpg
3 maja 2019 (35).jpg
3 maja 2019 (36).jpg
3 maja 2019 (37).jpg
3 maja 2019 (38).jpg
3 maja 2019 (39).jpg

Komentarze (35)

Prezydent powiedział prawdę: pisowska władza kupuje nasze głosy za nasze własne pieniadze. Ale nie każdego można kupić.

Mróz przy każdej okazji atakuje Jerzego Łuzniaka, a potem wpycha się obok niego do zdjęcia. Żałosny facecik...

Senator Krzysztof Mróz obecnie jest liderem PiS-u Ziemi Jeleniogórskiej.
Poseł Marzena Machałek zeszła na dalszy plan. Nie radziła sobie w ogóle podczas protestów nauczycieli.

Senator Mróz jest obecnie liderem całej zamieszkałej Ziemi. Podobnie jak Prezes jest nadprezesem wszystkich prezesów Wszechświata.

To bardzo brzydka twarz, nie może być twarzą PiS. Prawo i Sprawiedliwość jest piękne.

Poseł Machałek musi spłacić do końca swoje mieszkanie w Cieplicach. Dlatego Machałek chce koniecznie zostać jeszcze raz posłem.
Roboty bardzo mało, pensja bardzo wysoka.

Ty za to wiesz ile roboty ma senator!

Ty się nie martw o poseł Machałek. Ona to spłaci a ty dalej będziesz biedny, podły i g****...

Chyba jest zupełnie odwrotnie.Tak na marginesie wystarczy zobaczyć pseudo wyborcze bilbordy KE(PO) by zobaczyć kto kogo atakuje i od kogo płynie mowa nienawiści.

Zakpiono z poseł Marzeny Machałek.

Na szkole podstawowej w Kamiennej Górze, gdzie pracowała wiceminister edukacji Marzena Machałek, nauczyciele podczas niedawnych protestów zawiesili transparent z napisem:

„Marzenko, wracaj do nas, popracuj dla idei”.

no i co? W jaki sposób zakpiono? To trochę cuchnące starzyzną rewelacje. Ty jesteś tym chorym na chorobę Marzena Machałek - poznaję.

Dlaczego poseł Machałek nie pochwali się swoim bratem ?

Jest nim znany i wpływowy działacz SLD Mirosław Pałka.

Ukazał się sensacyjny artykuł o jej bracie na portalu olesnica.naszemiasto.pl z 12.12.2013 r.
Tytuł artykułu: „Oleśnica: Pałka oddał władzę”.

To prawda, Marzena Machałek nigdy się tego nie wypierała, Tylko, że wyciągasz straszne ramoty i od wielu lat nieaktualne, z którego roku ten artykuł? Tak tak, moja diagnoza jest słuszna - choroba? A posłem jest od 2006 roku i będzie następną kadencję i jest pierwszym ministrem z naszego miasta. No jakie masz jeszcze chorobotwórcze omamy? Żal d...ę ściska. Boli - ma boleć!

Poseł Machałek nigdy nie chwaliła się swoim bratem Mirosławem Pałką, znanym działaczem SLD.
To jest dla wyborców PiS całkiem nowa szokująca informacja.

O poseł Marzenie Machałek od 2 miesięcy piszą niepochlebne artykuły z mediach ogólnopolskich.
Sprawa jest bardzo poważna.
Działacze polityczni sądzili, że Machałek zrezygnuje z mandatu posła. Nic z tego. Machałek myśli, że wszystko przycichnie i ludzie zapomną o tych sensacyjnych nieprzyjemnych artykułach.

Ptaszki ćwierkają, że były europoseł Piotr Borys zajął się ostro wyjaśnieniem pewnych afer.

Poseł Tomasz Kostuś wystosował pismo dnia 26.02.2019 do prezesa Rady Ministrów w sprawie zarzutów postawionych w związku z tzw. aferą śmieciową w Bogatyni.

W piśmie poseł Tomasz Kostuś zadał pytanie, cytuję: "Czy Premier wiedział o zaangażowaniu pani minister Machałek w proces zatrudnienia jednego z zatrzymanych w ww. aferze w spółkach należących do grupy PGE?".

Kolejny raz doradzę; poszukaj dobrego psychiatry...

PiS - PO jedno zło!!!

Do PAP.
Prezydent Jeleniej Góry przewyższa wielokrotnie poseł Marzenę Machałek.
Machałek startowała już na prezydenta Jeleniej Góry i sromotnie przegrała.
Zdobyła bardzo dalekie miejsce.

Pewne jest tylko to, że jesteś psychicznie chorym człowiekiem...

...A na niebie ukazał się samolocik na miarę naszego miasta. Obłuda i kłamstwo rządzących w tym mieście i brak alternatywy poza PISEM to jest żałosne.

Luzniak mysli ze to co mowi, to podoba sie mieszkancom. Niestety panie Luzniak tak nie jest. To nie wiec wyborczy. Kiepskich ma pan tych chlystkow od doradzania. Buractwo, a przede wszystkim stek klamstw. Ale pan nie jest w stanie popsuc mieszkancom tego Swieta. Maja w nosie to co pan bredzi .

Nic,nie powiedział o wypłatach dla nauczycieli.Nabrał wody w usta,przypadek?

Nie można płacić za strajk. Było wiadomo od początku. A jak by jakiś samorząd zapłacił to fiskus by go zniszczył.

Myślałem, że senator Mróż w Warszawie nabierze trochę ogłady. A tu krótka kurteczka, a spod niej wystaje marynarka...

Trolle Pisu za 2,50 w natarciu.Wiem coś o tym bo sam kiedyś byłem w tym bagnie tylko kiedyś płacili 1,50 za posta.Obecnie prym w atakowaniu władz miasta wiedzie j e l Ą k a. Jej właściciel jest działaczem Pis.Niewygodne komentarze są od razu usuwane a zostawiane tylko te od zaufanych trolli.Oczywiście część pozytywnych komentarzy się zostawia aby zachować jakieś pozory dyskusji.Ostatnio z powodu ogłoszenia przez miasto oraz MZK konkursu już na j e l Ą c e pojawiły się artykuły na temat MZK.Oczywiście krytykujące MZK.A to jeszcze nie koniec i w przyszłym tygodniu pojawią się kolejne.Pod tymi artykułami dają popis opłacane trolle które mają za zadanie tak pisać komentarze jak by to wyglądało że to kierowcy MZK wzajemnie siebie wyzywają.Na innym portalu nawet wyłączono komentarze taki był atak trolli.Sprawa MZK to tylko przykład jak to działa.

Troll PAP jest bardzo aktywny i wulgarny. Znieważa używając bardzo obraźliwych słów.

Moje słowa są bardzo wyważone biorąc pod uwagę, pozasort do którego są skierowane...

Samo stwierdzenie "pozasort" pokazuje jakim jesteś złym człowiekiem.

Niczego o mnie nie wiesz POkemonie, a prawda jest taka, że mamy w Polsce jakąś część społeczeństwa dokładnie POZASORTOWEGO, które jest jak rak na organiźmie....

Już kiedyś byli tacy którzy dzielili ludzi na sorty lepsze,gorsze i takie które nie mieściły się w ich ramach człowieczeństwa.Na szczęście ci ludzie skończyli na śmietniku historii.Nie idź tą drogą.

Papuś, nie było dzisiaj bzykanka, co? Ani wczoraj? Ani w tym miesiącu? Dupsko ci się przynajmniej zagoi!

Sądząc po nicku, musisz wziąć Apap bo ciebie boli dupsko, jak piszą (prawdę), o twoich "super" rządzących w mieście POkemonach. To dobrze, prawda musi ujrzeć światło dzienne.

O, moja sugestia nie trafiła w próżnię! Poczułeś łaskotanie w odbycie na samą myśl o bzykanku, co? Brakuje ci tego, oj, brakuje! PS Napisz jeszcze kilka wyrazów z "PO", to może nawet będziesz miał orgazm, papusiu!

Dewiancie, łatwo cie rozpoznać po chorych tekstach które muszą mieć jakieś podłoże . Niczego nie ma bez przyczyny....