Najlepiej spisały się jeleniogórskie przedszkolaki, które zebrały wielkie brawa za biało-czerwone wianki na głowach, czapeczki i kokardy.
Każdy mały uczestnik dzisiejszego święta miał do wyboru wiele atrakcji: od robienia wielkich baniek mydlanych po kolorowanie wyklejanek i strzelanie z broni laserowej. Można było także pograć w miejską koszykówkę i wziąć udział w innych sportowych konkurencjach zorganizowanych przez MOSiR.
Na warsztatach malarskich, powadzonych przez Bogusławę Twardowską-Rogacewicz powstały biało-czerwone pejzaże karkonoskie. Pod okiem artystki zbudowano także instalację w tych samych kolorach. W BWA dzieci robiły czerwone i białe kokardy z bibuły.
We wspólnej zabawie uczestniczyli goście z Indii, członkowie Rotary -Clubu, którzy przyjechali na zaproszenie rotarian z koła jeleniogórskiego. Byli zachwyceni pogodną atmosferą święta i zachwalali czystość Jeleniej Góry.
Z placu Ratuszowego wszyscy przenieśli się potem na Wzgórze Kościuszki, gdzie od godz. 13.00 odbywa się Rajd Arado. Na portalu NJ24 zamieścimy wkrótce relację z tej wojskowej imprezy.
Jutro (3 maja) ciąg dalszy świętowania.
O godz. 12.00 na placu Ratuszowym rozpoczną się obchody 228.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na placu rozpocznie się piknik „100 pomysłów na patriotyzm”, który przygotowali harcerze w Hufca Karkonoskiego. Na zakończenie dnia można się wybrać o godz. 19.00 do Zdrojowego Teatru Animacji, gdzie odbędzie się koncert „Nie tylko patriotycznie”.
Komentarze (6)
Ojej znowu tylko nasz gospodarz chłopiec z plakatu i z telewizji ? Boję otworzyć lodówkę aby z niej nie wyskoczył P. Łużniak.
Ale tłumy... Generalnie wygląda na to, że emocje były jak na grzybobraniu...
gdyby nie dzieci, to frekwencja marna
Tylko ci czerwoni jeleniogórzanie zapomnieli w oknach flagi wywiesić. Ot, czerwona kotlina w całej krasie.
Zgred u ciebie też nie wisi. To co się prujesz.
Bardzo proszę redakcję o poprawienie: MOSiR już od jakiegoś czasu funkcjonuje jako MOS w Jeleniej Górze. Ponad to Bogusława Twardowska-Rogacewicz była autorką i pomysłodawczynią warsztatu malarskiego, natomiast instalacja powstała dzięki Beacie Chomiuk i Iwonie Makówce, a następnie została ozdobiona biało-czerwonymi kwiatami przez wolontariuszy z SP nr 11 oraz ZSOiT pod okiem Luizy Laskowskiej, dyrektor BWA. Głównymi organizatorami imprezy byli Miasto Jelenia Góra oraz BWA. Współorganizatorzy MOS oraz MDK Muflon.
Ukłony