To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Żadnych spotkań, wyjścia tylko z ważnych przyczyn – wprowadzono drastyczne restrykcje

Żadnych spotkań, wyjścia tylko z ważnych przyczyn – wprowadzono drastyczne restrykcje

Wchodzą w życie drastyczne ograniczenia kontaktów społecznych. Nie będzie można spotykać się w grupach liczących więcej niż dwie osoby i opuszczać domu bez istotnej przyczyny. Poinformowali o tym na wspólnej konferencji premier i minister zdrowia. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia, czyli mają skończyć się tuż przed Wielkanocą.

Nie wolno wychodzić z domu poza uzasadnionymi sytuacjami. Do takich należą oczywiście wyjście do pracy, do sklepu, do lekarza, ale także wyjście ze zwierzęciem domowym lub krótki spacer. W każdym jednak takim przypadku obowiązuje nakaz zachowania dystansu od innej osoby nie mniejszego niż 1,5 metra.
Nie wolno spotykać się w grupach liczniejszych niż dwie osoby. Nie dotyczy to członków rodziny z którą mieszka się we wspólnym gospodarstwie domowym, a także z osobami, z którymi pozostajemy w stałym pożyciu.
Dalsze przemieszczanie się zostaje ograniczone do drogi do i z pracy, oraz niezbędnych spraw życia codziennego. W komunikacji publicznej będzie mogła podróżować maksymalnie połowa pasażerów w stosunku do miejsc siedzących w środku komunikacji publicznej.
Ograniczenia dotyczą także sprawowania kultu religijnego. W takich wydarzeniach nie będzie mogło uczestniczyć więcej niż pięć osób (nie wliczając osób sprawujących obrzęd).
Za złamanie tych rygorów grozić będzie kara finansowa do 5 tys. zł.


 

Komentarze (37)

A co zrobić, jak w domu nie da się wytrzymać???? Bo sąsiedzi tylko biegają,skaczą, krzesła się przewracają,grają w piłkę.Dzieje się wszystko. Nie ma żadnych ograniczeń. Żadnych. Dzikie tabuny nad głową. Nie da się wytrzymać. Prośby nie pomagają.
Może jak przeczytają, to przypomną sobie,że ich podłoga jest czyimś sufitem.

Załamana, a ty jesteś pępkiem świata?! Jeśli mieszkasz w blokowisku to również dostosuj się do obowiązującej sytuacji. Jeśli obowiązuje kwarantanna, to logiczne, że teraz wszyscy mieszkańcy pozostają w swoich domach, na małych metrach kwadratowych łącznie z dziećmi, których na codzień nie da się przywiązać do kaloryferów. A co dopiero podczas uwięzienia z powodu kwarantanny. Dzieci to dzieci. Teraz jest egzamin z życia społecznego

Do egzaminu społecznego należy przede wszystkim umiejętność poszanowania praw innych, a nie promocja zwykłego ****stwa.

Wychodzi bezstresowe wychowanie. Ta lekcja powinna dać wielu do myślenia. Nie ilość a jakość się liczy.

Nikt nie każe przywiązywać dziecka do kaloryfera, ale mieszkanie to nie boisko.

Sytuacji nie zmienimy, ale można znaleźć dziecku inne zajęcia. Fakt, że ludzie mieszkają w blokowisku nie tłumaczy nadmiernego hałasowania i uprzykrzania życia innym.

Nie wiem, czy byłbyś zadowolony, gdyby sąsiad puściłby Ci np. na cały regulator muzykę heavy metal?

Trzeba zrozumieć inne osoby, a poza tym w bloku mieszkają także starsze osoby, rodzice z niemowlętami/ małymi dziećmi.

Dlaczego moderator nie usunie tego obrazliwego wpisu z pierwszego postu?

widac mozna ,dziekuje

Śmierdziel ze stajni augiasza krzywoustego patologicznego oszusta i kłamcy Morawieckiego :

"Michał Dworczyk: "Nie doceniliśmy skali zagrożenia"
- To nie jest tajemnicą, że w tym momencie mamy problemy ze środkami ochronnymi. Nie doceniliśmy skali zagrożenia."

PiS.owcy
KŁAMALI
KŁAMIĄ
KŁAMAĆ BĘDĄ

Śmierdzi, faktycznie ..... bo się zes.ałeś [w gacie].

Masz więcej minusów. Czyli ludzie są zadowoleni z obecnego stanu.

- Obecne działania rządu są kolejnym złamaniem Konstytucji. Nie ogłoszono stanu nadzwyczajnego, a nasze wolności są drastycznie ograniczane - napisał dr hab. Marcin Matczak. W ten sposób skomentował wprowadzenie kolejnych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

Dwie gnidy Morawiecki i Szumowski będą siedzieć.

lecz się...

Tymczasem Wolski nekrofil z Żoliborza i jego banda przedtępcza PiS nakazuje 10 maja marsz do urn pogrzebowych.

Weź stoperan na sraczkę i pilnie udaj się do psychiatry.

on jest chory. słowa nie mają sensu. Oby go wirus dopadł...

Redakcjo usuńcie proszę wpisy tego komentującego pod nickiem NJ24!!!!!!!!!!!!!

Najgorszemu wrogowi nie życzyłabym zarazy, ale sam jesteś siebie warty.

Koronawirus nie jest aż tak straszny. Chodzi o sztuczne załamanie gospodarek światowych, wszelka produkcja na świecie powoli jest zatrzymywana. Za chwilę firmy farmaceutyczne opracują szczepionkę na niezbyt groźną chorobę, wszystkie kraje wydadzą biliony na jej zakup. Także jeśli ktoś uznał, że od czasu II WŚ mieliśmy długi okres pokoju, to wyjrzyjcie przez okno. Ten czas się właśnie kończy.

Zgadzam się z tobą , poza pierwszym zdaniem. Wirus jest straszny i sieje śmierć - jak nie wierzysz to wejdź między zarażonych. A jeśli chodzi o reszte to prawda. Są rodziny na świecie , które co jakiś czas wywołują wojny, czy epidemie - tylko po to żeby jeszcze więcej kasy wypompować z państw. Tak się dzieje od kilku stuleci i będzie się działo nadal, bo praktycznie wszystkie banki narodowe na świecie są sługusami tych rodzin. Poczytajcie sobie i posłuchajcie na youtube.

"egzamin z życia społecznego" - to znaczy, że ja mam się godzić, że ktoś mi nad głową urządza boisko piłkarskie? A co z egzaminem tych, co nade mną?

Gdzie jest senstoru Mróz?
Czy szyje maseczki?

Gdzie jest Zofia? Czy szyje maseczki?

Podczas gdy rząd zaostrza środki ostrożności w obawie o zdrowie Polaków, politycy POtargowicy martwią się o... regulamin Sejmu.Nie wiem, co jest groźniejsze: koronawirus czy platforma świrus.

No i zaczyna sie translacja belkotu krzywomordego przez rownie "precyzyjna w slowie" dzidzie muellera.
Nie ma nikogo gramotnego w pisbolszewii, ktory by wam to na kartce napisal?
Miast trwonic kase na program debil+, wezcie sie gamonie za nauke pisania, czytania i mowienia. Ilez tego belkotu mozna sluchac czy tez czytac?

Dla każdego kto choć odrobinę myśli taki "ośli upór" przy majowym terminie wyborów jest całkiem jasny i oczywisty, i to z kilku powodów.
1). Za pół roku (ale jeszcze nie dziś czy za miesiąc) skutki ewidentnego spowolnienia gospodarczego odczujemy wyraźnie wszyscy, a szczególnie właściciele i pracownicy małych firm z niewielką płynnością finansową co przełoży si\ę na na negatywny stosunek do władzy.
2). Wielu z nas niestety umrze, wielu straci swoich bliskich, wielu też zbiednieje lub zbankrutuje (patrz wyżej) co obnaży paździerzowość pisiego państwa i jasno pokaże jego niekompetencje oraz prowizorkę wbrew gawędom morawieckiego i pokrzykiwaniom dudy.
3). Rozmyje się efekt tzw. "trzynastki", czyli łapówki dla emerytów, a wszelkie próby dalszego korumpowania społeczeństwa przy pomocy pustego pieniądza zakończą się galopującą już wtedy inflacją.

To wszystko powoduje że pisie za wszelką cenę (która w tym wypadku może oznaczać gwałtowny wzrost liczby zachorowań) będą dążyć do majowych wyborów w których weźmie udział żelazny pisi elektorat (w maskach, rękawiczkach i wysmarowany jodyną), ale wielu ludzi zostanie w domach.
Po trupach do celu!!!

z powodu zbyt późnego przystąpienia do unijnego mechanizmu wspólnych zamówień, Polska nie otrzyma od Unii Europejskiej brakującego w polskich szpitalach i placówkach medycznych sprzętu ochrony osobistej

no właśnie...trza towarzysza Arłukowicza za to kopnąć w d...

Maski, rękawiczki, gogle, osłony twarzy i kombinezony trafią wkrótce do państw UE. KE poinformowała, że dostała oferty w organizowanym przez nią unijnym przetargu. Polska nie będzie mogła jednak skorzystać, bo za późno dołączyła do mechanizmu zakupów. (PAP)

Miesiąc jakoś można przetrzymać, ale potem kto da mi pieniądze? już nie mówię o opłatach ale o tym by mieć na jedzenie, bym nie chodził głodny. Branża turystyczna, gdzie pracowałem padła.

Prawie każda branża padła. Wszyscy siedzimy w tym syfie. Do kogo masz pretensje? Do kogo ma mieć pretensje każdy kto jest w podobnej sytuacji? Cały świat ma ten sam problem. I nikt nie wie co będzie dalej. Wolałabyś siedzieć teraz zamiast kasjerki w sklepie? Te biedne dziewczyny obsługując każdego klienta mają wizję koronawirusa przed oczami.

Tak to działa...macie pokaz działania współczesnej broni biologicznej. Uciekła Chinolom z probówki i...mamy, co mamy. Kryzys będzie, wywołają go banksterzy, którzy już zaczęli huśtać kursami i giełdami ile wlezie. Gdy pójdzie panika wśród ciułaczy, to żegnajcie dobre lata. I nie będzie miało znaczenia, kto rządzi w naszym ślicznym bantustanie. Prywatnie - żal mi wszystkich, którym niebawem nędza zajrzy w oczy. Mnie też mi żal...tak przy okazji. Jadzenie tu PiS na PO i odwrotnie, to pokaz zacietrzewionej głupoty. Smutny widok.

Dlaczego moderator pozwala na obrażanie ludzi?????!!!!!!!

Widocznie jest to po jego linii, co już wielokrotnie udowodnił...

Obatel - uciekłeś z Bolesławca, to widać. Ale przestań tu już pisać te swoje nic nie wnoszące do sprawy wulgarne teksty. Posługujesz się językiem szumowin i kryminalistów. Weź tabletki, które ci przepisał psychiatra, to się wyciszysz i będziesz wreszcie mógł zasnąć:) Cichaj malusi Obatelku, cichaj...szszsz...szszsz

Prawda was wyzwoli PiS.obolszewio!

Płacimy duże podatki. Mówi się nam od 5 lat, że jesteśmy gospdarczym sukcesem. Wystarczy nie kraść mówili. Dziś lekarze błagają o zrzutki na sprzęt i odzież ochronną dla nich i pielęgniarek. Propaganda idzie, ale ktoś chyba dalej kradnie. Płacimy my wszyscy za ten załgany rząd.

Dzięki PISowi masz teraz sprawiedliwą emeryturę czerwony kundlu, to cię krew zalewa. I oby zalała...