To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Patriotyczna majówka 2018

Patriotyczna majówka 2018

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - to dwie okazje do historycznej i patriotycznej refleksji. Sprzyjać jej będą uroczystości organizowane w Jeleniej Górze. Warto wywiesić w tych dniach biało-czerwoną flagę (były do pobrania w UM Jelenia Góra), warto wybrać się na piknik, koncert czy uroczystość na Placu Ratuszowym.

Jak będą wyglądały obchody? 2 maja o godz. 11.00 na jeleniogórskim Placu Ratuszowym rozpocznie się trzygodzinny festyn rodzinny. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzony będzie w radosnej, lekkiej atmosferze. Obchody 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 12.00 na Pl.Ratuszowym. Ceremonia składania wieńców i kwiatów będzie miała miejsce pod pomnikiem „Wolność i Niepodległość”. Po niej, o godz. 13.00, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. O 13.30 na Pl. Ratuszowym rozpoczną piknik patriotyczny pod hasłem „100 pomysłów na patriotyzm”. Obchody zakończy uroczysty koncert muzyki filmowej ze znanych polskich produkcji (m.in. z „Pana Tadeusza”, „Polskich dróg” czy „Trędowatej”) w Zdrojowym Teatrze Animacji. Bilety na to wydarzenie do nabycie w kasie teatru w cenie 30 zł.
 

Zaproszenie Cyfrowe 3maj2018.jpg
plakat_100pomyslow1boldzm.jpg

Komentarze (5)

W czynie społecznym ułożę płytki u sąsiadki bo warta tego.

Do autora: Poprawna forma to plac Ratuszowy...

Przed 2 i 3 jest 1 maj. Święto obchodzone na całym prawie świecie tylko w Najjaśniejszej odchodzi do lamusa... Ważniejsze są Dzień Flagi i rocznice, miesięcznice i inne uchwalone świątki... Ja flagę szanuję przez 365 dni a nie przez jeden majowy...

Jak się już doliczycie wszystkich tryskających fontann w mieście, to zerknijcie łaskawie do YouTube - Dr Krajski: Masoneria będzie chciała uderzyć w polskie finanse i wykorzystać przeciwko nam islam.

Wysłuchajcie dzisiejszy felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna - red.Stanisław Michalkiewicz