To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ciesz się wiosną w Cieplicach!

Ciesz się wiosną w Cieplicach!

Warto w najbliższy długi weekend i w kolejne dni maja odwiedzać Cieplice. W Parku Zdrojowym i bliskiej okolicy odbędzie się szereg imprez w ramach Wiosny Cieplickiej. Koncerty, występy, tańce i zabawy przygotowane przez organizatorów to znakomita okazja, żeby wyjść z domu.

Od wtorku do czwartku (1-3 maja) w Zdrojowym Teatrze Animacji odbędą koncerty w ramach XXVIII Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Tematy kolejnych wieczorów to: „Muzyczne drogi prowadzą do Wiednia”, „Koncert Wiedeński” oraz „Koncert Muzyki Filmowej z okazji 227 rocznicy Konstytucji 3 Maja”. (wszystkie koncerty o godz. 19.00)

Młodzież już rezerwuje czas na 5 maja. O godz. 19.00 w muszli koncertowej Parku Zdrojowego na scenę wyjdzie zespół „Strachy na lachy”. W tym samym dniu w pobliskim Muzeum Przyrodniczym otwarta zostanie wystawa fotograficzna „15 lat Światowego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych”

Nasz jeleniogórski artysta Jacek Ziobro zaprezentuje swój nowy program pt. „Mapa szczęścia” 6 maja o godz. 16.00 w muszli koncertowej parku Zdrojowego. Swoje teatralne fascynacje będą realizowały dzieci w ramach „18. Dziecięco-Młodzieżowych Konfrontacji Teatralnych Teatrrrałki”.

Cieplicka Wiosna pozwoli też dać wyraz swoim uczuciom patriotycznym, także tym lokalnym. I tak 12 maja o godz. 11 (Plac Piastowski, muszla koncertowa) zorganizowany zostanie „Biało-czerwony polonez cieplicki”. Godzinę później rozstrzygnięty zostanie konkurs (muszla koncertowa) „Cieplice dla Niepodległej”. A kilkadziesiąt minut potem odbędzie się uroczystość i hapenning pn. „Powrót Królowej Marysieńki do Cieplic”. W ramach tej akcji przy Termach Cieplickich zostanie odsłonięta odrestaurowana rzeźba Marysieński. Ciepliczanie i goście dotrą na miejsce odsłonięcia w korowodzie.

W weekend 12-13 maja pasjonaci minerałów będą mieli możliwość obejrzeć bogatą kolekcją okazów i wyrobów w ramach 50. Karkonoskiej Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich” (Muzeum Przyrodnicze).

Atrakcyjnie zapowiada się również weekend 19-20 maja. W muszli koncertowej cieplickiego Parku Zdrojowego będzie głośno i kolorowo, bo występować będą młodzi artyści w ramach „III Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Choreograficznej Silesian Dance Festival Polska-Ukraina”. Stawką zmagań scenicznych będzie Puchar Prezydenta Jeleniej Góry. Konkursowe występy odbędą się w sobotę (10.00- 19.00) oraz w niedzielę (10.00- 14.30) – w teatrze animacji. Koncert galowy w muszli koncertowej zaplanowano na 15.50 w niedzielę. Przed tym koncertem na Placu Piastowskim przybyli bawić się będą uczestnicząc w paradzie flash mob.

Na koniec Wiosny Cieplickiej w Zdrojowym Teatrze Animacji (26-27 maja, godz. 16.00) będzie można uczestniczyć w „Święcie Matki Jubileuszu 30-lecia”. W ramach tego święta w specjalnym koncercie „Już nie zapomnisz mnie” wystąpi Tomasz Stokinger. W niedzielę (27 maja, 11.00) ruszy z Placu Ratuszowego X Rowerowa Parada Retro. Dowcip, przemyślane stroje i wiekowe rowery – to wszystko czego wymaga się od uczestników. Finał około południa na cieplickim Placu Piastowskim.
 

45 Wiosna Cieplicka - afisz.jpg